portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Segregacja śmieci
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Segregacja śmieci

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 9:53    Temat postu: Segregacja śmieci

Nasza wspólnota sama bez konsultacji z mieszkańcami zadecydowała że wszyscy musimy segregować śmieci. Oznacza to że znikną duże kontenery zbiorcze i zostaną zastąpione mniejszymi na śmieci suche i mokre. Co Wy na to? Dlaczego nikt mnie się nie spytał, bo akurat ja segregować nie będę i podejrzewam że połowa mieszkańców także. Ciekawe jak to będzie rozwiązane? Nic o nas bez nas, ale nie na naszym osiedlu.

Od strony wspólnoty, wcześniej nie było nic. Żadnych informacji, żadnych deklaracji, zupełnie nic. Sam bym o tym nie wiedział, gdyby nie atakowanie ich telefonami i wyciąganie informacji. Porażka.
mieszkaniec2010 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Wrz 20, 2010 8:29
Posty: 115
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 7:48    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

a skąd masz taką informację?
tomecki 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 05, 2007 20:28
Posty: 105
Skąd: Wawelska 4I

PostWysłany: Śro Maj 29, 2013 9:39    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

Też mam taką informację od pani z MSM. A to że nie poinformowali mieszkańców faktycznie jest niebyt profesjonalne z ich strony.

SuperBigDaddy83 napisał:
...Dlaczego nikt mnie się nie spytał, bo akurat ja segregować nie będę i podejrzewam że połowa mieszkańców także. Ciekawe jak to będzie rozwiązane?...


Nie interesuje Cie to że przez Twoją nieuzasadnioną decyzję zapłacą wszyscy? Bo tak będzie w przypadku niesegregowania śmieci? Jeśli jesteś takim bohaterem to wyślij pismo do Urzędu Miasta, że nie masz zamiaru segregować śmieci i prosisz o zwiększoną opłatę za śmieci.

Z Twojej wypowiedzi wynika że nie liczysz się z sąsiadami, więc pewnie jesteś jednym z tych, którzy parkują gdzie popadnie i zajmujesz 2 miejsca parkingowe jednym samochodem lub stajesz na miejscu zarezerwowanym dla inwalidów bo na innych jest za wąsko.

Mam nadzieje że nie mieszkasz w moim bloku.

Pozdrawiam i liczę że zastanowisz się nad swoją deklaracją.
pollyona19 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Maj 14, 2008 13:33
Posty: 82
Skąd: Gdnaks-Ujescisko

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 9:09    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

A czemu nie będziesz segregował? Czemu inni mają płacić więcej tylko z powodu Twojego egoizmu?
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 11:31    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

To nie dyskusja o tym dlaczego ktos będzie segregował a ktoś nie.
Chodzi o to że powinien być wybór. Dlaczego kilka osób podejmuje decyzję za wszystkich?
Wspólnota powinna wcześniej to jakoś inaczej załatwić, ale po prostu to, jak i inne sprawy ich po prostu przerastają.
Judytka 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 27, 2012 12:04
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 15:55    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

SuperBigDaddy83 napisał:
To nie dyskusja o tym dlaczego ktos będzie segregował a ktoś nie.
Chodzi o to że powinien być wybór. Dlaczego kilka osób podejmuje decyzję za wszystkich?
Wspólnota powinna wcześniej to jakoś inaczej załatwić, ale po prostu to, jak i inne sprawy ich po prostu przerastają.


Administrator składa deklaracje w imieniu Wspólnoty. Założenie, że wszyscy będą segregować śmieci jest słuszne ponieważ wiąże się to z niższymi opłatami dla mieszkańców. Administrator podjął decyzję korzystną dla Wspólnoty. Jeżeli ktoś nie będzie segregował odpadów to niestety zapłacą za to również inni mieszkańcy i od kolejnego miesiąca wszyscy będą płacić jak za śmieci nieposegregowane. Lepiej zastanów się nad swoją decyzją.

Niestety składane deklaracje śmieciowe odnoszą się do całego bloku a nie do poszczególnych lokali.
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 23:02    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

Judytka napisał:
SuperBigDaddy83 napisał:
To nie dyskusja o tym dlaczego ktos będzie segregował a ktoś nie.
Chodzi o to że powinien być wybór. Dlaczego kilka osób podejmuje decyzję za wszystkich?
Wspólnota powinna wcześniej to jakoś inaczej załatwić, ale po prostu to, jak i inne sprawy ich po prostu przerastają.


Administrator składa deklaracje w imieniu Wspólnoty.
Niestety składane deklaracje śmieciowe odnoszą się do całego bloku a nie do poszczególnych lokali.


I w tym cały problem, bo gdyby miesiąc wcześniej wspólnota chociażby zrobiła ankietę, deklarację, czy spytała się w jakikolwiek sposób mieszkańców co chcą. Byłoby OK, teraz jest tak że niewiadomo co zrobią mieszkańcy. Jeden posegreguje, drugi nie. Bo nikt się go o to nie pytał itd..
Nie mam tu nawet na myśli siebie, ale znam ludzi. I będzie tak że 90% bedzie segregowało, a reszta nie( wynajmujący itd) bo przecież mają to gdzieś. Mogą zapłacić 10pln miesięcznie wiecej. Chodzi o sam fakt, że jest to źle rozwiązane, najpewniej po prostu od samej góry, ale jednak jest źle.
Powinna być demokratycznie wcześniej zrobiona ankieta, co ludzie wolą. Większość by wybrała i koniec dyskusji. Ankieta taka by również opróćz wyboru dała ludziom wiedzę o tym że coś się dzieje, i mają wiedzieć o co chodzi. Powiedzmy że 60% segreguje, to OK segregujemy wszyscy. Tego niestety nie było. Najgorsze w tym że 80% ludzi i tak nie wie co i jak ma segregować. I tak ta cała ustawa śmieciowa, jest po prostu śmieciowa.
Gufru_Miszczu 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Cze 12, 2012 17:58
Posty: 49
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Pią Maj 31, 2013 18:44    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

Ostatnio w skrzynkach na listy pojawiły się broszurki na temat wprowadzanych zmian, więc nie będę tu powtarzał wszystkiego, tylko przypomnę, że to zarządca ma obowiązek wyegzekwować od mieszkańców segregację, jeśli taką decyzję podjął wobec zarządzanych nieruchomości. A to jak bardzo szanujemy się nawzajem pokaże czas. Ja i moja żona segregujemy od początku (kiedy tylko na naszej dzielnicy wprowadzono system dualny) - specjalnie dokupiliśmy większy pojemnik na odpady suche - i nie sprawia to jakiegoś problemu.
tomecki 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 05, 2007 20:28
Posty: 105
Skąd: Wawelska 4I

PostWysłany: Pon Cze 03, 2013 9:13    Temat postu: Re: Segregacja śmieci

SuperBigDaddy83 napisał:
...
Powinna być demokratycznie wcześniej zrobiona ankieta, co ludzie wolą. Większość by wybrała i koniec dyskusji. Ankieta taka by również opróćz wyboru dała ludziom wiedzę o tym że coś się dzieje, i mają wiedzieć o co chodzi. Powiedzmy że 60% segreguje, to OK segregujemy wszyscy. Tego niestety nie było. Najgorsze w tym że 80% ludzi i tak nie wie co i jak ma segregować. I tak ta cała ustawa śmieciowa, jest po prostu śmieciowa.


Kolego nie wierzę że demokracja zmieniłaby coś w Twoim podejściu z pierwszego postu. W głosowaniu wyszłoby np. że 60% ludzi głosuje za segregowaniem i nagle te 40% głosujących przeciw zmienia podejście i segreguje? *To utopijne myślenie, a co się stało z utopią, a potem z jej następcą - komunizmem powszechnie wiadomo.

Ustawa śmieciowa nie jest bublem prawnym. Jest spełnieniem wymogów unijnych i jednocześnie ukryciem infantylności społeczeństwa Polskiego. Jest ustawa - Unia zadowolona bo jest podstawa prawna do odzysku surowców, miasta zadowolone bo nie ponoszą dodatkowych kosztów - wszystkie są przerzucone na mieszkańców. kraj potrzebuje takich ustaw bo społeczeństwo nie potrafi samo nauczyć się segregacji.

Inna sprawą jest, że ustawa w takim kraju jak Polska jest nie do zrealizowania właśnie z powodu infantylizmu społeczeństwa. W domku jednorodzinnym sprawa jest łatwa do rozsądzenia - segregujesz płacisz mniej, nie segregujesz - więcej. Proste! Jednak sprawa się komplikuje w przypadku domów wielorodzinnych, gdzie segregacja zależy od kilku rodzin. Wystarczy że jedna nie segreguje i wszystkich wrzucają do jednego worka. Nikt mi nie wmówi, że w falowcu, gdzie w klatce jest 120 mieszkań wszyscy zaczną segregować. Dlaczego nie? Patrz *.

Ja pomimo segregowania śmieci wiem, że i tak będę płacił jak za śmieci nieposegregowane więc nie będę niemile zaskoczony.

Pozdrawiam mieszkańców 4I Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama