portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Wentylacja blok 4I
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wentylacja blok 4I

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
basiulap78 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lis 27, 2012 16:11
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 18:01    Temat postu: Wentylacja blok 4I

Witam,
Chciałam zapytać czy u Was tez wieje z wentylacji?
Postanowiłam temu zaradzić i dzisiaj chciałam zakryć otwory wentylacyjne jakąś tekturą. Ku mojemu przerażeniu po zdjęciu kratki wentylacyjnej w kuchni zaczął do środka wpadać śnieg!! Dodam że mieszkam na 2 piętrze. Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Pozdrawiam
Marcin.99 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sty 16, 2013 19:09
Posty: 18
Skąd: Gdańsk - Orunia

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 21:13    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

Ha do mnie też sypie się śnieg, ciekawe co powiedzą sąsiedzi z IV piętra?
ona_06 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 17, 2012 12:02
Posty: 26
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 21:55    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

do mnie również wpada, a mieszkam na parterze... Zdziwiony
Gufru_Miszczu 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Cze 12, 2012 17:58
Posty: 49
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 22:01    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

Ja na dmuchanie z komina zastosowałem rozwiązanie proste i skuteczne - przy zakładaniu wentylatorów, dołożyłem (dokupiłem za grosze) membrany za wentylatorami i teraz tylko w jedną stronę może lecieć powietrze, oczywiście z mieszkania na zewnątrz Smile

PS. Przy silnym wietrze czasem słychać takie "pykanie" tych membran, ale to nie jest uciążliwe czy frutrujące
basiulap78 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lis 27, 2012 16:11
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 7:40    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

Czy My możemy montować wentylatory? Z tego co rozmawiałam z kierownikiem budowy przy remoncie mieszkania to przy wentylacji grawitacyjnej montowanie wentylatorów jest zabronione. Zaburzają one prace wentylacji co skutkuje tym że wypychane z jednego mieszkania za pomocą wentylatorów powietrze jest wpychane do innych mieszkań...
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 10:14    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

Wolność Tomku w swoim domku...

Wentylacja jest spaprana wszędzie, ale z tego co wiem w 4i jakoś ją poprawili. Z tego co słyszę jednak chyba nie do końca. Bo śnieg w starszych blokach nie wpada.

Wentylacja na naszym osiedlu działa w odwrotną stronę, wtłacza powietrze do środka Zdziwiony , więc wentylatory są czasem konieczne, a jak nie ta opcja, to na zimę polecam ten otwór który działa jak klimatyzacja w lato, czyli bucha zimnym powietrzem , zakleić po prostu czymś.
sylviat 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Wrz 22, 2007 21:44
Posty: 111
Skąd: orunia

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 12:14    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

w bloku 4 f ( z 2009 r) tez mi wpada snieg i inny syf( kurz niesamowity) ,a kiedy siedzi sie obok to wieje jak na uralu !!!! mysmy tez to rozwiązali na zime po swojemu ! cała wentylacja w naszym bloku jest spie..ona Zalamany
Gufru_Miszczu 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Cze 12, 2012 17:58
Posty: 49
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Wto Lis 26, 2013 19:55    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

Gwoli ścisłości - ja mieszkam w 4D, ale tu wentylacja też pozostawia wiele do życzenia, nawet przy otwartych wentylacjach w oknach... Dlatego wentylatory Smile
protoplasta 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Cze 28, 2008 19:43
Posty: 251
Skąd: z miasta

PostWysłany: Śro Lis 27, 2013 18:42    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

witam!
basiulap78 napisał:
Ku mojemu przerażeniu po zdjęciu kratki wentylacyjnej w kuchni zaczął do środka wpadać śnieg!!

Proponowałbym poprosić osoby odpowiedzialne za stan techniczny budynku, żeby sprawdziły czy wylot wentylacji grawitacyjnej znajdujący się na dachu ma odpowiednie "zadaszenie" (wszystkie wyloty instalacji sanitarnych na dachu budynku powinny mieć "daszek" który zabezpiecza instalacje przed opadami deszczu, śniegu, gradu). Czasami takie "zadaszenia" odpadają, ale w dobie wszechobecnej chińszczyzny nikogo to nie powinno dziwić.

basiulap78 napisał:
...przy wentylacji grawitacyjnej montowanie wentylatorów jest zabronione. Zaburzają one prace wentylacji co skutkuje tym że wypychane z jednego mieszkania za pomocą wentylatorów powietrze jest wpychane do innych mieszkań...

Jestem trochę zaskoczony tym co piszesz. Obiło mi się o uszy, że aktualne rozwiązania przewidują, że, każde mieszkanie ma swój oddzielny pion wentylacji grawitacyjnej, więc nie powinno być problemu z zamontowaniem wentylatora. Nie będę się upierał przy tej wersji, ale może warto zajrzeć do projektu ? (podobno dokumentacja techniczna przekazywana jest przez developera firmie zarządzającej wspólnotą)

a tak dla podniesienia ogólnej wiedzy w temacie wentylacji grawitacyjnej mały cytat ze strony --> http://www.synergiadladomu.pl/wentylacja/kiedy-wentylacja-grawitacyjna-dziala/ :
synergiadladomu napisał:
Funkcjonowanie wentylacji grawitacyjnej w pełni zależy od czynników atmosferycznych: głównie od temperatury i kierunków wiatru. Jeżeli temperatura na zewnątrz wzrasta powyżej +12°C wentylacja grawitacyjna funkcjonuje dużo gorzej, w skrajnych przypadkach nie funkcjonuje nawet wcale, gdyż nie ma czynnika, który spowodowałby wypchnięcie powietrza przez kanał wentylacyjny (w przypadku różnic temperatur, tworzy się różnica ciśnień i powietrze wędruje ku górze). Najintensywniej więc wentylacja grawitacyjna działa wtedy, gdy jest najmniej pożądana, czyli zimą, znacznie wychładzając dom. W ogóle nie działa natomiast latem, ciepłą wiosną czy jesienią. Nie działa również wtedy, gdy mamy szczelne okna, gdyż powietrze nie ma skąd napływać. Jej funkcjonowanie i siła, z jaka działa, jest więc odwrotnie proporcjonalne do zapotrzebowania, jakie na wymianę powietrza wewnątrz pomieszczeń ma człowiek.

pozdrawiam
protoplasta
piotrex512 
   

Forumowicz


Dołączył: Wto Lip 16, 2013 9:41
Posty: 103
Skąd: Gdańsk- Niedźwiednik

PostWysłany: Pią Lis 29, 2013 20:28    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

Na II pietrze też wieje ale żeby śnieg to nie. Najbardziej słychać było jak wali w blache podczas ostatnich opadów śniegu z deszczem
basiulap78 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Wto Lis 27, 2012 16:11
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 10:55    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

To sobie wykrakałam....Sad Przy dzisiejszej odwilży mnóstwo mokrego śniegu wpada do mojej wentylacji....topnieje i powstająca woda wycieka mi kratka prosto na meble w kuchni...Sad Zrobiłam zdjęcia i w poniedziałek uderzam do Polservice'u. Pisałam wcześniej do MSM i otrzymałam od nich odpowiedź że to podlega gwarancji i odpowiada za naprawę deweloper. W moim imieniu wystosowali pismo (którego kopię przesłali też do mnie) do Polservice'u jednak nikt od strony dewelopera jeszcze się nie odezwał....
sariel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 19:00
Posty: 99
Skąd: Gdańsk- Południe-Wawelska

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 12:15    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

u mnie wczoraj tez woda zaczela cieknac w kuchni z kratki prosto na szafki, probowalam sie wczoraj dodzwonic do kierownika budowy, ale niestety..sobotka...
w poniedzialek rowniez bede dzwonic do polservice, a jak nie beda odbierac to sie zdenerwuje i pojade do nich, bo nic lepiej nie zalatwia sprawy jak obecnosc osobista. zawsze cos, za duzo juz tych uwag sie zazbieralo.
chrupekcienki 
   

Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Czw Gru 27, 2012 21:33
Posty: 122
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 14:00    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

U mnie odpukać sucho. I mam nadzieję, że tak zostanie.
Marcin.99 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sty 16, 2013 19:09
Posty: 18
Skąd: Gdańsk - Orunia

PostWysłany: Nie Gru 08, 2013 17:13    Temat postu: Re: Wentylacja blok 4I

Mam nadzieje, że poprawią wszystkie daszki na komikach.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama