portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Parking
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Parking

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 7:58    Temat postu: Parking

Witam!
Jak sąsiedzi zdążyli zauważyć zaczął pojawiać się problem z parkowaniem.
Chodzi mianowicie o dwa aspekty:
1. klienci BOMI parkują na naszych parkingach (szczególnie tym przed budynkiem 4);
Tutaj myślę że choćby postawienie zakazu wjazdu na parkingi dla osób nie będących mieszkańcami/gośćmi mieszkańców spowodowałoby ograniczenie problemu. Innym sposobem byłoby postawienie bramek wjazdowych takie jakie są na osiedlu Pogodnym - wiadomo, że będzie się to wiązało z kosztami ale wtedy problem zostałby rozwiązany całkowicie.
2. parkowanie wzdłuż budynku 4A na przeciw parkingu tuż obok placu zabawa.
Szanowni sąsiedzi, dopiero co wprowadziliśmy się do bloków, zaczynamy tworzyć nową społeczność, dlatego nie róbmy sobie na złość.
Obok bloku 4A jest ogromny parking który w większości wypadków stoi pusty. Natomiast na przeciwko małego parkingu obok placu zabawa (na wprost wejścia 4A) ustawiane są samochody w taki sposób że nie można ani wjechać ani wyjechać z parkingu. Ja rozumiem, że są różne sytuacje np. chore dziecko, które jak najszybciej trzeba przenieść z samochodu do domu itp. Ale w pozostałych wypadkach jest to zwykłe wygodnictwo. Nie róbmy sobie pod górkę. Ja stanę źle i inni nie mogą wyjechać, ktoś inny stanie źle i ja nie mogę wyjechać.
Przecież to do niczego nie prowadzi! Szanujmy się wzajemnie! Nie utrudniajmy życia sobie i inny!


Co Państwo myślicie na ten temat? Czy widzicie inne sposoby na rozwiązanie powyższych problemów?
10520155
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Wto Sie 14, 2007 13:21    Temat postu: Re: Parking

Ad. 1
Dziś w drodze do Bomi zauważyłam, że został postawiony znak informujący, że parking jest przeznaczony tylko do celów mieszkańców naszej wspólnoty. Ciekawe, czy ktoś interweniował w tej sprawie :)
Pojawiły się też znaki wyznaczające strefę zamieszkania, których też chyba wcześniej nie było :)
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Sie 15, 2007 18:54    Temat postu: Re: Parking

aanikaa napisał:
Ad. 1
Dziś w drodze do Bomi zauważyłam, że został postawiony znak informujący, że parking jest przeznaczony tylko do celów mieszkańców naszej wspólnoty. Ciekawe, czy ktoś interweniował w tej sprawie Smile
Pojawiły się też znaki wyznaczające strefę zamieszkania, których też chyba wcześniej nie było Smile



To że znaki wyznaczające strefę zamieszkania się pojawiły to nic nie znaczy. W celu egzekwowania przez klientów BOMI nowego znaku informującego że jest to parking dla mieszkańców osiedla a nie dla klientów BOMI, wystarczy, aby zebrało się trochę ludzi i systematycznie podzwoniło na komisariat Policji na Oruni Górnej. Policja na pewno zareaguje i w końcu przyśle tam patrol, który wlepi kilka mandatów. Taki sam problem był na Górnej Oruni w ślepej uliczce gdzie znajduje się Bank WBK. Jest to uliczka tylko dla mieszkańców a często parkowali tam klienci banku. Mieszkańcy się zbuntowali, systematycznie i regularnie informowali o tym Policję, i teraz kilka razy w miesiącu stoi w tej uliczce patrol, który wlepia mandaty osobom tam nie zamieszkałym Smile
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Śro Sie 15, 2007 23:25    Temat postu: Re: Parking

ależ ja nie napisałam, że pojawienie się znaków będzie miało jakikolwiek wpływ na to czy klienci Bomi będą nadal tu parkować czy nie. a tym bardziej nie napisałam, że znaki wyznaczające stefę zamieszkania cokolwiek zmienią :)
zauważyłam sam fakt i tyle.

hmm a swoją drogą ciekawa jestem jak Policja to sprawdza. stoją i czekają aż ludzie będą wracać ze sklepu? :) a jak ktoś idzie prosto z samochodu do sklepu to proszą o pokazanie dowodu czy jak? ja np mam w dowodzie jeszcze stary adres zameldowania więc nie wiem jak by mieli to sprawdzić.
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 9:03    Temat postu: Re: Parking

Mysle ze narazie najlepszym rozwiazaniem byly by karty umieszczane za oknem mowiace o tym ze dany samochod nalezy do mieszkanca osiedla i na tej podstawie identyfikowac mieszkancow.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 13:48    Temat postu: Re: Parking

dzisiaj wjechały na nasze osiedle chyba panie sprzątaczki oplem vectrą (sic!), wysiada kierująca mimoza i sruuuuu!!!! swoimi drzwiami w mój samochód. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

proponuje złozyc sie na znak przed wiazdem na osiedle "ZAKAZ RUCHU" i z tabliczką na dole "nie dotyczy mieszkańców"
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 7:25    Temat postu: Re: Parking

Tak więc udało mi się załatwic z panią ze spółdzielni, i przy wjezdzie na nasze osiedle stanie zakaz ruchu z dopiskiem "nie dotyczy mieszkańców". Niestety na niewiele się to zda jesli my sami nie będziemy sobie utrudniac zycia jak do tej pory, parkując na dwóch miejscach jednoczesnie, czy tez stając komus tak blisko drzwi ze nie mozna wejsc do samochodu. Mam tu szczególnie na mysli pewną panią z trzeciego bloku ale nie będę głosno mówił o kogo chodzi Evil or Very Mad
mac12 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Kwi 24, 2007 10:39
Posty: 9

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2007 22:27    Temat postu: Re: Parking

hej, czy ktos wie jak wygladają plany rozbudowy osiedla? ile ma byc blokow doclowo - 7 czy 10? i jak z miejscami parikngowymi.
na razie jest nieciekawie. nie wiem czy jest tu ktos z 4A ale parkowanie pod blokiem na chodniku na zakrecie to lekka przesada. nie boicie się ze ktos wam lusterka poobrywa? przeciez nie mozna przejechac do 4c jesli u was po obu stronach stoją samochody - a od malomiejskiej paring pusty.
Bdek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 16:17
Posty: 24

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 16:35    Temat postu: Parkingi

budynków będzie 10 a co za tym idzie na pewno problemy z prakowaniem.

proponuje dyskusje na temat miejsc parkingowych dla osob niepełnosprawnych - zawsze są one zajęte przez tych którzy by chcieli być niepełnosprawnymi ale jeszcze nie jest im to dane - parkować czy nie prakować ???

zbyt duzo mieszkancow na tak waskie gardlo miejsc parkingowych.
ADAM.4.A 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Sob Cze 30, 2007 14:06
Posty: 13
Skąd: BŁĘKITNA KASKADA

PostWysłany: Czw Gru 20, 2007 21:18    Temat postu: Re: Parking

widac taka kultura.same zakazy nic niedadzą bez egzekwowania
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 9:55    Temat postu: Re: Parking

Ciekawiej wyglądałyby miejsca parkingowe, a raczej gdyby teren osiedla zostal ograniczony (oznaczony) za pomocą nawet niewysokiego płotu. Natomiast sam wjazd na teren posesji jak również miejsc parkingowcyh strzegłby szlaban na pilota. Miejsca parkingowe dla mieszkańców zostałyby w pewien sposób zabezpieczone oraz skutecznie wyeliminowałyby nieporządanych gości.
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 20:33    Temat postu: parking strzeżony

Witam, mam pytanie. Gdzie znajduje się najbliższy parking strzeżony w naszej okolicy? może ktoś orientuje się też jakie ceny? jakiś namiar może? będę wdzięczna.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Nie Kwi 20, 2008 22:51    Temat postu: Re: Parking

najblizszy to chyba na przeciwko stacji orlenu jest jeszcze jeden na górnej na rogu głównego skrzyzowania
tomczu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 16, 2008 19:10
Posty: 20
Skąd: Gdańsk-BłękitnaKaskada

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2008 14:28    Temat postu: Re: Parking

niestety, ale ten naprzeciwko orlenu to tylko ogrodzony parking wylacznie dla mieszkancow pobliskiego bloku :/
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Kwi 23, 2008 17:33    Temat postu: Re: Parking

tomczu napisał:
niestety, ale ten naprzeciwko orlenu to tylko ogrodzony parking wylacznie dla mieszkancow pobliskiego bloku :/


Aha no to sorry, sugerowałem się tym, że jak ten parking otwierali pare lat temu to był to zwykły parking strzeżony i myślałem że tak jest do dziś
Kwadratowy
w takim razie zostaje tylko ten parking na górnej chyba.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama