portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 20:16    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Witam i pozdrawiam sąsiadów z II piętra SmileSmileSmile

My w sobotę byliśmy pierwszy raz oglądać mieszkanko. Dzisiaj jak wracałem do domu (mieszkam blisko) to widziałem jak panie sprzątaczki myły już okna w kilku mieszkaniach, także juz ostatnie przygotowania do odbioru Smile

Ogrzewanie działa bo jak byliśmy w sobotę to grzejniki były już ciepłe.
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 20:48    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

O witam sąsiada z drugiego piętra :)
Macie może jakieś zdjęcia z wnętrza mieszkanka? :)
Bez problemu wpuszczają do środka czy trzeba się wcześniej umawiać?
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 21:16    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Niestety nie mamy zrobionych zdjęć, ale standardowo - beton na podłodze, jeszcze nie posprzątane, ściany na biało, kontakty i włączniki światła już zamontowane, domofon też Smile Na klatce schodowej juz wszystko zamontowane, jeszcze barierki nie pomalowane i oczywiscie nie posprzątane. Pan ochroniarz powiedział że praktycznie developer czeka tylko na odbiory z zewnątrz i wewnątrz budynku i koniec. Zresztą widać ze w srodku wszystko juz skończone, wystarczy posprzątać. Byliśmy na ostatnim piętrze zobaczyc co tam jest w tym pomieszczeniu po kotłowni - wykafelkowane puste pomieszczenie, może sie na coś przyda Smile.

Ja poszedłem w piątek do pani Beaty z pytaniem czy mogę wejsc w sobote, akurat siedział kierownik budowy i powiedział że mozna wejsc w godzinach od 7:00 do 13:00 (to godziny sobotnie, nie wiem jak w dni powszednie), tylko wczesniej trzeba to zgłosić panu ochroniarzowi który siedzi w tej budce obok bloku, lub spaceruje do okoła Smile. Wystarczy powiedzieć mu że sie wchodzi i już Smile

PZDR
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:35    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

hmm a wiecie może jaki jest powód, dla którego mieszkańcy bloku nr 1 nie mają jeszcze aktów notarialnych?..
zgodnie z dokumentem, który dostałam z Polservice'u termin to 3 m-ce od odbioru mieszkanka. moja znajoma też miała taki termin (właśnie odnośnie bloku 1) i do dziś aktu nie ma, a odbiór miała 30 września..
developer tłumaczy, że to wina Urzędu Miasta, który nie dostarczył jakiegoś dokumentu. tak czy inaczej, aktu do dziś nie ma, musiała na własny koszt sporządzić aneks do kredytu i ciągle płaci wyższe oprocentowanie, bo bank jeszcze nie jest wpisany do KW nieruchomości.
troszkę mnie to niepokoi, bo niedługo nasze odbiory. myślę, że to ważna informacja przede wszystkim dla osób, które mają kredyty..
ale może ktoś z Was wie dlaczego taka sytuacja ma miejsce?..
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:45    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Z tego co wiem wraz z dokumentami z pierwszego bloku poszly tez papiery na podzial dzialek pod bloki kolejne stad to opoznienie, no ale wiem tez ze faktyczne urzad miasta nie wyrabia sie z iloscia papierow i czesciowo to tez ich wina.
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:50    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

o widzę, że jest ktoś poinformowany :)
a może wiesz kiedy Polservice będzie miał pełną dokumentację?
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 14:37    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Jak bylam w styczniu skladac zmiany w projektach ludzie z pierwszego bloku podpisywali aneksy ze akt notarialny ma byc podpisany do konca lutego, wiec mam nadzieje ze to dla nich bedzie ostateczny termin.
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 10:45    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

WitamSmile zapewne juz rozpoczely sie odbiory mieszkan w waszym bloku, mam nadzieje ze znajdzie się kilka osob ktore znajda chwile czasu i podziela sie z reszta z wrazen po odbiorze wlasnego MSmile czekamy na informacje
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 22:42    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Witam,ja mam odbior na 28Smile dostalam wczoraj fakturke z energii za prad..troche mnie dziwi okres rozliczeniowy..od 15 lutego do 1 maja.Nie rozumiem dlaczego oplaty za prad naliczone zostaly od 15 lutego skoro mieszkanie nie zostalo jeszcze odebrane.Fakt Pani Beta poprosila by podpisac juz umowe z energia u niej w biurze bez daty,gdyz pozniej bylby problem z licznikami,energia jest zawalona robota i nie zdazyliby zainstalowac ich przed odbiorem.Moim zdaniem licznik w chwili odbioru powinien wskazywac O.A jak bedzie to zobaczymy.Nie mam zamiaru placic za cos czego nie zuzylam,developer powinien placic za ta energie,ktora zuzyl w trakcie budowy.
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Nie Lut 25, 2007 23:47    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

czesc
ja mam odbior 27.02 o 10.30 :) juupi :)
calusna, ile dostalas do zaplaty na tej fakturze? do mnie jeszcze nic takiego nie doszlo.
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 9:44    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

na dwoch blankietach,jeden platny do 20 marca 99 zl i drugi tez na 99 z groszami platny do 24 maja.Na tym calym rozliczeniu mam date wystawienia 15 luty a wzkazanie licznika wynsi 3,wiec juz cos "naciagniete"zostalo,a to bylo na dzien 15 luty,ciekawe ile bedzie 28-ego przy odbiorze.
Necho
Bywalec


Dołączył: Śro Lip 05, 2006 8:26
Posty: 35

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 19:23    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Hejka.

Kiedys gdzies czytalem, ze w protokole odbioru powinien sie znalezc stan licznika na dzien odbioru.
Czekam na wrazenia z odbioru.

Pozdrawiam
Radzik
Nowy na forum


Dołączył: Pon Lut 26, 2007 20:31
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lut 26, 2007 21:05    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Witam wszystkich sąsiadówSmile Melduje się mieszkaniec 3 piętra już po odbiorze. Tak w niezłym skrócie:
1. Radzę zjawić się wcześniej, żeby spokojnie bez innych nad głową wszystko dokładnie sprawdzić.
2. Jest i pan elektryk, co sprawdza obecność prądu w gniazdach i wypustach;i panowie od grzejników, co montują na nich głowice termostatyczne i obdarowywują gwarancją na wodomierze i ciepłomierz.
3. Podczas tego nawet sporego zamieszania pojawiają się też panowie od Dierra; wkładka standardowa zostaje wymieniona na oryginalnego Dierra z 3 kluczami;+gwarancja +pogadanka o samych drzwiach.
4. W protokole rzeczywiście stan wszelkich liczników się wpisuje; otrzymuje się też instrukcje poprawnego użytkowania wentylacji naturalnejSmile, robót wykończeniowych i okien.
5. Oprócz 3 kluczy Dierra jeszcze po jednym od:drzwi wejściowych, piwnicy, śmietnika, liczników no i do skrzynki na listy;+ kod do domofonu
6. Co do wykończenia - większych usterek u mnie nie ma; jedna szyba do wymiany, bo rysa na niej jak marzenie.
7. Winda ma ruszyć do końca tygodnia.
I to z grubsza wszystko; a od jutra wpadam w szał remontowySmile
Pozdrawiam i życzę powodzenia w odbiorach
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 17:35    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Witam Smile my tez z 3 piętra, ale jeszcze przed odbiorem, stąd dwa pytanka Smile do tego co napisałeś Smile.
Radzik napisał:

1. Radzę zjawić się wcześniej, żeby spokojnie bez innych nad głową wszystko dokładnie sprawdzić.
3. Podczas tego nawet sporego zamieszania pojawiają się też panowie od Dierra; wkładka standardowa zostaje wymieniona na oryginalnego Dierra z 3 kluczami;+gwarancja +pogadanka o samych drzwiach.


Co do 1, to czy mieszkanie przed odbiorem jest otwarte i można sobie tak po prostu tam wejśćSmile
i 4 Smile czy można taką wkładkę do drzwi dostac i samemu ją później zamontować? Smile.
Radzik
Nowy na forum


Dołączył: Pon Lut 26, 2007 20:31
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lut 27, 2007 21:10    Temat postu: Re: Budynek nr 2 (a poprawniej 4a ):)

Witam.
Mieszkanie otwarte i wejść można bez problemu, co w sumie nie wiem czy takie dobre bo ktoś już zwinął 4Smile z mojego numeru na drzwiach - oczywiście dostałem nową; co do wkładki to nie jestem pewien choć wydaje mi się, że może być problem z samodzielną instalacją;przy odbiorze instaluje ją oryginalnySmile serwisant Dierra a klucze zaplombowane otwiera się samemu.
Pozdrawiam
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama