portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 19:23    Temat postu: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Rozważam zakup mieszkania na Waszym osiedlu. Przeczytałam całe forum i generalnie jestem na tak. Ale mam parę pytań:

1) Jak się układa współparca z developerem? Czy Ci co już odebrali swoje mieszkania są zadowoleni, czy odbiór był w terminie?

3) Gdzie braliście kredyt? Z którymi bankami warto współpracować, a którymi nawet nie warto sobie zawracać głowy?

2) Jak wygląda okolica w której znajduje się osiedle? Jaka jest infrastruktura? Jak z dojazdami do centrum Gdańska?

3) Może dysponujecie jakimis dobrymi zdjęciami które pozwoliłyby mi ze wszystkich stron obejrzeć okolicę BK - obecnie nie mieszkam w Trójmieście i nie mogę osobiście przyjechać?

Mój e-mail - szu.mie@wp.pl

Z góry dziekuję wszystkim potencjalnym sąsiadom za pomoc. Pozdrawiam Very Happy
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Lut 12, 2007 20:26    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

MON napisał:
Rozważam zakup mieszkania na Waszym osiedlu. Przeczytałam całe forum i generalnie jestem na tak. Ale mam parę pytań:

1) Jak się układa współparca z developerem? Czy Ci co już odebrali swoje mieszkania są zadowoleni, czy odbiór był w terminie?

3) Gdzie braliście kredyt? Z którymi bankami warto współpracować, a którymi nawet nie warto sobie zawracać głowy?

2) Jak wygląda okolica w której znajduje się osiedle? Jaka jest infrastruktura? Jak z dojazdami do centrum Gdańska?

3) Może dysponujecie jakimis dobrymi zdjęciami które pozwoliłyby mi ze wszystkich stron obejrzeć okolicę BK - obecnie nie mieszkam w Trójmieście i nie mogę osobiście przyjechać?

Mój e-mail - szu.mie@wp.pl

Z góry dziekuję wszystkim potencjalnym sąsiadom za pomoc. Pozdrawiam Very Happy


Bardzo blisko są dwa sklepy BOMI i LIDL. Z dojazdami do centrum Gdańska jest makabra. W godzinach szczytu (rano do 9:00) to trzeba liczyć około 45-50 minut samochodem (normalnie bez korków jedzie sie 8 minut), także jeden wielki korek. Korki rano są zarówno w stronę centrum Gdańska jak i w stronę obwodnicy. Wiem co mówie bo mieszkam obok Błękitnej Kaskady od 14 lat...
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 9:32    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

vin42 napisał:
Z dojazdami do centrum Gdańska jest makabra. W godzinach szczytu (rano do 9:00) to trzeba liczyć około 45-50 minut samochodem (normalnie bez korków jedzie sie 8 minut), także jeden wielki korek. Korki rano są zarówno w stronę centrum Gdańska jak i w stronę obwodnicy. Wiem co mówie bo mieszkam obok Błękitnej Kaskady od 14 lat...

Fakt, ale prawda jest taka, ze odkad namnozylo sie tych wielkich centrow handlowych, przybylo sporo samochodow, a drogi jakie byly takie są, więc korki są w większej części miasta, praktycznie z każdej stronySmile, na szczęście coś sie zaczyna ruszać także w drogownictwie, więc może tego typu problemy uda się rozwiązać Smile.

Co do zdjęć, mam ich sporo, chcesz tylko te najnowsze, czy troche starsze też?Smile. Jak coś to mogę podesłać wieczorkiem.
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 10:02    Temat postu: Pytań ciąg dalszy:)

Mogą być tylko te najnowsze, nie znam tej okolicy, więc każda dokumentacja fotograficzna będzie mile widziana.

O co chodzi z tą stacją kontroli pojazdów w okolicy i czy są jeszcze jakieś inne "ciekawe" informacje które przyszły mieszkaniec BK powinien wiedzieć. Np. jak będzie kiedyś w przyszłości przebiegała trasa P-P w stosunku do BK.

PozdrawiamSmile
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 11:56    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Z tego co sie orientuje to P-P nie ma wogole byc w poblizu osiedla a dopiero po drugiej strony dzielnicy ujescisko czyli jakies 2 km od osiedla. Narazie o zadnych problemach ja nic nie slyszalam, budowa idzie sprawnie i szybko, i terminy oddania sa zachowane, rowniez moi znajomi z branzy budowlanej pochlebnie wypowiadaja sie na temat samych budynkow i budowy.
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 12:57    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

a macie może informacje jak wyglądają plany jeśli chodzi po poszerzenie Małomiejskiej? podobno takowe są, ale z tego co wiem to w baardzo dalekiej perspektywie.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 13:23    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Drogi Anonimie, korki na ulicy Młomiejskiej były już w czasach, kiedy na miejscu nowych centrów handlowych rosły jeszcze krzaki Smile. Korki są spowodowane niczym innym jak ogromną liczbą ludzi, która sprowadziła się w ten rejon Gdańska w ostatnich latach, no i oczywiscie brakiem rozwoju dróg. Smile

Nowe drogi będą prawdopodobnie dwie: jedna wzdłuż ulicy Łódzkiej (jest nawet specjalnie zostawiony wolny pas na tą drogę między Łódzką a nowymi blokami), a druga bliżej Błękitnej Kaskady, zaczynać się będzie w okolicach ulicy Ptasiej i pójdzie w stronę Chełmu. Najbliżej tej nowej drogi będą mieli ci, którzy będą mieszkali w budynkach 6 i 7.

http://www.trojmiasto.pl/mapa/index.phtml?x=170&y=5300&zoom=1

Z tego co ja wiem nie ma takich planów aby poszerzyć Małomiejską. Zresztą przez te lata jak tu mieszkam planów które nigdy nie doszły do skutku, były dziesiątki, łącznie z torami kolejki podmiejskiej ktora miała isc w miejscu, gdzie dzisiaj stoją nasze bloki i BOMI. Takze nie ma co sie martwic na zapas...

Hałas i tak będzie bo to niestety miasto, także trzeba sie z tym liczyć SmileSmileSmile
Przegląd Prasy. 
   

VIP


Dołączył: Wto Sie 16, 2005 17:29
Posty: 1697
Skąd: --

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 18:26    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

układ nowych dróg:
http://gdansk-osiedle-mile.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=14669
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 20:01    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

vin42 napisał:
Drogi Anonimie, korki na ulicy Młomiejskiej były już w czasach, kiedy na miejscu nowych centrów handlowych rosły jeszcze krzaki Smile. Korki są spowodowane niczym innym jak ogromną liczbą ludzi, która sprowadziła się w ten rejon Gdańska w ostatnich latach, no i oczywiscie brakiem rozwoju dróg. Smile

Nie mówię, że tak nie jestWink, ale chodziło mi raczej o to, że teraz to ciężko w Gdańsku znaleźć miejsce bez korków Smile, bo dostać się do centrum to ciężko z każdej strony Smile.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 20:08    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Anonim_ napisał:
vin42 napisał:
Drogi Anonimie, korki na ulicy Młomiejskiej były już w czasach, kiedy na miejscu nowych centrów handlowych rosły jeszcze krzaki Smile. Korki są spowodowane niczym innym jak ogromną liczbą ludzi, która sprowadziła się w ten rejon Gdańska w ostatnich latach, no i oczywiscie brakiem rozwoju dróg. Smile

Nie mówię, że tak nie jestWink, ale chodziło mi raczej o to, że teraz to ciężko w Gdańsku znaleźć miejsce bez korków Smile, bo dostać się do centrum to ciężko z każdej strony Smile.


Racja racja, ale tutaj niestety chyba jest szczególnie ciężko Sad

Znam ludzi którzy szybciej na piechote doszli latem do centrum niz dojechali tam autobusem...Sad
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 9:45    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań:

Dotarłam do planów zagospodarowania z 1998 (są na stronie www.gdansk.pl, plan nr 1721), wg których ta rasa przebiega obok BK. Czy macie jakieś bardziej aktualne informacje, że będzie ona jednak biegła przez Łódzką? Są również plany rozwoju komunikacji tramwajowej no i wzdłuż trasy od Sikorskiego na Chełmie ma również biec linia tramwajowa na Orunię Górną. Domyślam się że to mogą być jedynie ambitne plany nie do realizacji w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat, ale czy sam fakt ich istnienia nie obniży w przyszłości wartości mieszkania?

Jak blisko jest od budynków do Ulicy Małomiejskiej? Ktoś gdzieś napisał, że mają być zrobione ekrany chroniące od hałasu. Czy to prawda? Ponadto czy na przeciwnej posesji ma powstać stacja obsługi samochodów ciężarowych? Wiem również, że są po drugiej stronie ulicy stacje bęzynowe. Czy dla tych co juz zamieszkali w BK lub są tam częstymi bywalcami (na budowieWink) te stacje nie są w jakimś stopniu uciążliwe (zapachy, hałas, światła palące się całą dobę?
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 10:59    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Tak jak wcześniej napisałem, z tego co ja wiem mają być dwie trasy. Jedna wzdłuż Łódzkiej, a druga w miejscu gdzie obecnie jest ulica Ptasia i w stronę Chełmu. O tramwaju na Górną jeszcze nie słyszałem, ale pewnie to melodia przyszłości. Pamiętam jak w 1997 roku słyszałem rozmowę z prezydentem Adamowiczem, który powiedział że "lada moment zaczyna się budowa linii tramwajowej na Chełm". Budowa sie zaczęła ale 10 lat później...

Od budynków do Małomiejskiej jest jakies 40 metrów. Ja też słyszałem o tych ekranach dzwiekoszczelnych przy podpisywaniu umowy, potem juz o nie nie pytałem. Pewnie je zamontują po wybudowaniu wszystkch bloków. Ta stacja obsługi samochodów ciezarowych pewnie powstanie i to martwi niestety najbardziej. Na przeciwko BK znajduje sie jedna stacja benzynowa, ale chyba nie jest ona jakos bardzo uciążliwa. Nic nie śmierdzi zresztą na nowoczesnych stacjach nigdy nie śmierdzi Wink, światła palą się całą dobe ale to tez nie jest przeszkoda (chyba ze dla ludzi ktorych okna wychodza na stacje tego nie wiem). Ruch samochodów na Małomiejskiej, a zarazem hałas który one powodują jest i tak bardzo duzy i jedna stacja benzynowa tego nie zmienia. Wink
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 11:37    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

Ja o ekranach dziekoszczelnych dowiedzialam sie dopiero z forum :)
Jesli chodzi o tramwaj na Chelm, petla ma byc na Sikorskiego, wiec to jednak kawaleczek od Malomiejskiej, budowa podobno ma byc zakonczona do konca 2007. Hmm nie rozumiem dlaczego poprawa dojazdu do osiedla ma spowodowac spadek wartosci mieszkania? ;) Zwykle to wrecz podnosi cene :) Chyba, ze chodzi o halas.. Ale jak napisal vin42, halas jest i bedzie :)
Anonim_
Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 05, 2006 17:31
Posty: 303

PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 12:56    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

vin42 napisał:
Znam ludzi którzy szybciej na piechote doszli latem do centrum niz dojechali tam autobusem...Sad

EhWink ja mieszkam z innej strony miasta i też czasami można szybciej dojść na pieszo Smile, tylko gorzej jak śnieg pada Smile.
Zdjęcia postaram się podesłać wieczorkiem Smile.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Lut 14, 2007 21:39    Temat postu: Re: Mieszkanie w Błękitnej Kaskadzie

no niestety nie ma jazdy po tym Gdańsku,... Jako kolektyw blokowy zrzucimy sie na helikopter i bedzie OK Wink Very HappyVery HappyVery Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama