portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Wspólnota mieszkaniowa
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wspólnota mieszkaniowa

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
masterd3
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 27, 2006 17:17
Posty: 17

PostWysłany: Śro Gru 27, 2006 18:01    Temat postu: Wspólnota mieszkaniowa

Witam

Pierwszy blok oddany, drugi coraz bliżej
stąd moje pytanie

Czy istnieje już wspólnota naszego osiedla ?
Czy obejmuje ona wszystkie bloki ?
itd.

Jeżeli ktoś coś wie to proszę o jakieś informacje

Pozdrawiam
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Nie Maj 20, 2007 11:17    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Myślę że już czas abyśmy się spotkali i poważnie pomówili o założeniu wspólnoty mieszkaniowej. Mieszkańcy drugiego bloku lada dzień będą odbierać akty własności. Dwa bloki do zarządu to już poważne pieniądze i na pewno szybko znajdziemy osoby chętne do zarządzania.
Proponuję aby po odebraniu przez mieszkańców bloku 4A aktów notarialnych zwołać spotkanie i omówić sprawę dokładniej.
Jeśli ktoś z Państwa ma znajomych będących zarządcami nieruchomości lub agencje zarządzające nieruchomościami proszę o dowiedzenie się jaką mają ofertę. Konkretne rozwiązania na takim spotkaniu będą najlepsze.
10520155
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 0:45    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

No to fakt trezba urzadzic spotkanie,kiedys slyszalam,ze zarzadca ma siedziec w wolnym pomieszczeniu w bloku nr 2(4a)Jednak nie jestem za tym.Co z wolnymi pomieszczeniami w pozostalych blokach? zrobia sobie suszarnie,silownie itp?a blok nr 2 czyli 4a ma byc poszkodowany?ma siedziec tam "ktos"? Suszarnia by sie przydala.bo szkoda suszyc w mieszkaniach,w zimie wilgoc bedzie.
xfileah 
   

Bywalec


Dołączył: Śro Cze 28, 2006 21:54
Posty: 40
Skąd: Gdańsk, Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:16    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

sikorka napisał:
Myślę że już czas abyśmy się spotkali i poważnie pomówili o założeniu wspólnoty mieszkaniowej. Mieszkańcy drugiego bloku lada dzień będą odbierać akty własności. Dwa bloki do zarządu to już poważne pieniądze i na pewno szybko znajdziemy osoby chętne do zarządzania.
Proponuję aby po odebraniu przez mieszkańców bloku 4A aktów notarialnych zwołać spotkanie i omówić sprawę dokładniej.



Dzien dobry!
Jestem z trojki, czyli 4B, zdaje sie. My mamy odbiory juz od przyszlego tygodnia, moze zatem warto poczekac jeszcze na nas? Niczego nie narzucam, broń Boże, to taka luzna sugestia.

x
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Pon Maj 21, 2007 7:16    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Z tego co wiem to do momentu zakonczenia inwestycji zarzadca bedzie deweloper a biorac po uwage to ze ma powstac 10 blokow czasu jest sporo. Poza tym zarzadca podobno ma objac wszystkie bloki i zrzadzac calym osiedlem wiecy chyba warto poczekac.
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Wto Maj 22, 2007 19:37    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

Anitka napisał:
Z tego co wiem to do momentu zakonczenia inwestycji zarzadca bedzie deweloper a biorac po uwage to ze ma powstac 10 blokow czasu jest sporo. Poza tym zarzadca podobno ma objac wszystkie bloki i zrzadzac calym osiedlem wiecy chyba warto poczekac.


Powiem szczerze że nie wiem czy do zakończenia inwestycji zarządcą jest deweloper. Ale gdyby tak było to nadal bylibyśmy pod zarządem Polservisu a nie SM z Gdyni. Chyba że do zakończenia inwestycji to deweloper wyznacza osoby/insytucje które mają nimi zarządzać. Należałoby porozmawiać o tym z panią Beatką
10520155
Bdek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 16:17
Posty: 24

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 16:44    Temat postu: Mieszkaniec budynku 5 :)

Witam,

Do czasu kiedy nie ma Zarządcy Nieruchomości danej wspólnoty mieszkaniowej, wszelkie opłaty administracyjne związane z eksploatacją mieszkania ( czynsz, media, etc ) pobiera deweloper. Tak jest.

Zwyczajem każdego dewelopera jest zorganizowanie spotkania z zarządcami. Jednak nim to nastąpi najpierw mieszakańcy między sobą wybierają zarząd wspólnoty mieszkaniowej, który potem prowadzi negocjacje z Zarządcami. ( patrz --> najlepsza oferta i stosunkowo niska opłata administracyjna ).

Pozdrawiam
Bdek
Bdek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 16:17
Posty: 24

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 16:50    Temat postu: Re: Wspólnota mieszkaniowa

4 Razz
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 21:26    Temat postu: WSPÓLNOTA

Drodzy Sąsiedzi,

co z naszą wspólnotą? Czy fakt posiadania Aktów Notarialnych powoduje, że możemy już sami się rządzić, czy dopiero założenie księgi?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama