portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Budynek 4d
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budynek 4d

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 9:29    Temat postu: Re: Budynek 4d

W temacie - fotografie - znajdują się dwa aktualne zdjęcia zrobione przez Tomcio2162. Polecam zainteresowanym.

Widać na nich, że prace przy naszym bloczku są już na ukończeniu - nie ma już ogrodzenia, mamy chodnik i "normalne wejście" (nie przez garaże!). Very Happy
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Kwi 26, 2008 17:54    Temat postu: Re: Budynek 4d

Czy wiece, że nasz blok posiada już piękne niebieskie drzwi wejściowe do klatki? Smile Dodatkowo przed klatką powstała murowana ściana na skrzynki pocztowe...

Pozdrawiam
Tomcio
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Śro Maj 07, 2008 14:24    Temat postu: Re: Budynek 4d

Czy ktoś z szanownych przyszłych sąsiadów dostał już może zawiadomienie o dokładnym terminie odbioru - dzień, godzina itp.?
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Maj 09, 2008 20:43    Temat postu: Re: Budynek 4d

Dzwoniliśmy dzisiaj do Polservice do Kartuz- odbiory będą w dniach 26-30.05. Tylko tyle powiedzieli- resztę podobno uściślą w liście- którego jeszcze nie wysłali. Więc szczegółowe terminy zapewne jeszcze nie są ustalone.
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Maj 17, 2008 13:54    Temat postu: Re: Budynek 4d

Witam

Byłem dzisiaj ponownie na budowie- rozpoczęło się wielkie sprzątanie w budynku- ekipa sprzątająca z wiadrami i szczotkami pracuje aż miło. Wokół budynku też istotne zmiany- zasiano trawę, pojawił się polbruk od strony garaży i chodniki od strony wejścia.

Pozdrawiam
Tomcio
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 21:16    Temat postu: odbiory:)

Jak tam nastroje przed zaczynającymi się jutro odbiorami? Ja zaczynam o 10- cały sprzęt już przygotowanyWink
pilz0 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Gru 09, 2006 13:23
Posty: 17

PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 15:39    Temat postu: Re: Budynek 4d

Witam sąsiadów jak tam po odbiorach, ja niestety musiałem przełożyć odbiór swojego mieszkanka na piątek. Napiszcie czy wszystko jest na swoim miejscu czy może są jakieś usterki lub niedociągnięcia. Shocked . POzdrawiam z 4
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 18:19    Temat postu: Re: Budynek 4d

Hej

Ja już po odbiorze- u mnie była tylko jedna duża usterka, poryta ościeżnica balkonowa- więc będzie konieczność jej wymienienia. Oczywiście były jakieś drobne pęknięcia pod parapetami, ale to normalne, bo budynek pracuje i jeszcze długo będą się one pojawiać. Co do ścian to są w miarę proste, gorzej z kątami prostymi- no ale z tym za dużo nie idzie zrobić. Poza tym wrażenia z odbioru pozytywne.

Pozdrawiam
Tomcio
pilz0 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Gru 09, 2006 13:23
Posty: 17

PostWysłany: Śro Maj 28, 2008 18:45    Temat postu: Re: Budynek 4d

Dzięki Tomcio za info a jak tam u pozostałych sąsiadów czy jeszcze ktoś miał dzisiaj odbiór ?
MadziaS 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Lip 22, 2007 16:09
Posty: 9

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 9:44    Temat postu: Re: Budynek 4d

Witam Sąsiadów

Ja nie mam poprawek wszystko usuniete zostało przed odbiorem .
Widze że już sąsiedzi zabrali się do remontu od samego początku.

powodzenia i pozdrawiam
miszable 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Mar 14, 2008 11:06
Posty: 23
Skąd: orunia

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 11:16    Temat postu: Re: Budynek 4d

Witam
jestem z bud 4e-odbiór koniec lipca
ale mam pytanko

- na co zwracacie uwage przy odbiorach..?
- co można zgłaszać jako usterki?
Byłem już w mieszkaniu i narazie wszystko wygląda OK
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 12:32    Temat postu: Re: Budynek 4d

Witam Sąsiadów,

Wrażenia na gorąco po dzisiejszym odbiorze:
-budynek miał być posprzątany a nie byłSad
- elektryka ok (pewnie okaże się dopiero jak włączymy wszystkie światła na raz, piekarnik pralkę i odkurzaczRazz) - pan elektryk wszystko przy nas sprawdził i pokazał liczniki, bezpieczniki itp.,
- hydraulika ok (to też wyjdzie "w praniu"- np. moja koleżanka, która odbierała mieszkanie od innego dewelopera miała do pralki podprowadzone podejście z ciepłej a nie z zimnej wody!),
- drzwi bez zastrzeżeń, okna "działają" bez zastrzeżeń,
- wylewka i ściany raczej bez zastrzeżeń (choć muszę przyznać, że w tym zamieszaniu nie sprawdzałam pionów i poziomów ani kątów ścian, liczę na to że zrobiła to moja ekipaWink ),
- nie mierzyliśmy też powierzchni mieszkania (ale to zrobiliśmy wcześniej i nie ma dużego odchylenia od powierzchni ustalonej w umowie),
- ogólnie było całkiem przyjemnie i nie było się czym przejmować.

Odbiór trwał dłużej niż planowano - ok. 1h i nie czuliśmy wcale, że ktoś nas popędza. Pełen komfort. Ze strony Polservisu odbiór wyglądał super profesjonalnie - w odbiorze uczestniczy hydraulik, elektryk, fachowiec od okien, ścian itd. i oni wszystko tłumaczą a przedstawiciel dewelopera zapisuje wszystkie nasze zastrzeżenia i uwagi do protokołu. Rada dla wszystkich - na odbiór idźcie z kimś kto się zna na wykończeniówce, a najlepiej z kilkoma osobamiWink wtedy nie będzie poczucia, że jesteście w mniejszości i będziecie się czuć pewniej. Pamiętajcie! wszystkie usterki trzeba zapisać w protokole i ustalić termin ich usunięcia.

U nas mieliśmy następujące uwagi:
- szyby w mieszkaniu były dosyć brudne... pewnie aby ukryć rysy (nie udało sięSmile!) - wszystkie szyby były porysowane więc będą je musieli wymienić! (ale zaznaczam, że to mogła być sytuacja wyjątkowa ponieważ w czasie prac wykończeniowych widziałam, że co do zasady wszystkie okna były osłonięte folią, z wyjątkiem tych w naszym mieszkaniu; poza tym już w przyszłym tygodniu powinno być wszystko ok, bo zarówno nam jak i deweloperowi zależy na szybkim usunięciu usterek)
- jeden z parapetów był źle zamocowany i pękała pod nim ściana - będzie poprawiony,
- parapet przy drzwiach balkonowych miał na środku lekkie wybrzuszenie i zgodnie z radami fachowca odebraliśmy ten element warunkowo, bo istnieje ryzyko, że po pewnym czasie on po prostu pęknie na pół; po za tym krawędź boczna parapetu przy drzwiach balkonowych nie była wypolerowana,
- było też małe wgniecenie ściany przy jednym z grzejników.
Innych uwag nie mieliśmy.

Ogólne wrażenie z odbioru jak najbardziej pozytywne. Dziwi mnie tylko, że nikt wcześniej nie zauważył, że te szyby są porysowane;]!

A jak było u Was w czasie odbiorów i czy macie jakieś uwagi co do jakości wykończenia?
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 13:15    Temat postu: Re: Budynek 4d

Hej jest tam kto? Czy nikt więcej nie miał odbiorów poza Tomcio2162 i MadziąS, czy po prostu nie chce Wam się pisać? A może wszyscy od razu przystąpiliście do prac wykończeniowych i po prostu nie macie czasu na pogaduchy z sąsiadami? Zalamany
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 18:10    Temat postu: Re: Budynek 4d

MON nigdy za dużo sąsiadów tutaj nie pisało...a swoją drogą co niektórzy rano odebrali klucze a po południu już zwozili materiał do urządzania mieszkania...Nie zdziwiłbym się jakby co niektórzy już się wprowadzili do swoich mieszkańSmileZresztą ja też od przyszłego tygodnia ruszam do boju...
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 22:44    Temat postu: Re: Budynek 4d

Witajcie drodzy sąsiedzi...Jak widać sezon remontowy w trakcie... Wkurza mnie tylko to że nie dbamy o swoją własność od samego początku...Przed wejściem do bloku została posiana trawa-woda z gipsem wylewana na nią przez pewnego sąsiada na pewno nie pomoże jej urosnąć. A wystarczy zrobić kilka kroków i wylać ją za śmietnikiem na sklepisku, które się tam znajduje. No, ale niektórym ciężko....

Pozdrawiam

Tomcio
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama