portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Ogrodzenie osiedla, ochrona
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogrodzenie osiedla, ochrona

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Śro Lip 25, 2007 17:41    Temat postu: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Czy ktoś z Was rozważał może możliwość ogrodzenia naszego osiedla, ustawienia szlabanu i wprowadzenia monitoringu lub ochrony? Co sądzicie na ten temat?

PozdrawiamWink,

Przyszła sąsiadka z 5B
Necho
Bywalec


Dołączył: Śro Lip 05, 2006 8:26
Posty: 35

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 13:04    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

A przed kim to sasiadka chce sie tak grodzic?
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 7:41    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Ja uważam że to bardzo dobry pomysł! Sąsiad pyta się przed kim chce się grodzić.
To oczywiste - przed klientami Bomi, którzy bez prawnie zajmują nam parkingi bo się szanownym państwu nie chce stanąć koło sklepu.
Monitoring to też bardzo dobry pomysł, biorąc pod uwagę serię włamań do piwnic jaka ostatnio miała miejsce.
Czy ktoś z sąsiadów orientuje się, w jaki sposób zorganizować moniorig, postawienie bramek wjazdowych czy choćby znaków zakazujących wjazdu dla osób nie będących mieszkańcami/gośćmi mieszkańców??
10520155
Necho
Bywalec


Dołączył: Śro Lip 05, 2006 8:26
Posty: 35

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 9:16    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

A ja np. wolalbym aby karetka, czy straz pozarna nie musiala czekac pod brama, a przez co dotarla do mnie kilka minut wczesniej. Sloiki w piwnicy jakos mniej mnie w tym momencie interesuja.
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Sob Lip 28, 2007 10:48    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Ok, karetka, policja itp. tak, ale ja tutaj raczej jestem za monitoringiem i zagrodzeniem parkingu niż za szczelnie postawionym ogrodzeniem dookoła całego osiedla.
10520155
MON 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:49
Posty: 21

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 12:12    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Nie chodzi o to aby odgradzać się od świata murem, ale aby ogrodzić teren osiedla chociaż 90 centymetrowym płotem (siatką) a na wjeździe postawić szlaban - mieszkańcy otwieraliby go pilotem albo kartą. Przynajmniej symbolicznie mielibyśmy kontrolę kto wchodzi ew. wjeżdża i parkuje na posesji.

Jak rozwiązać problem karetki tego nie wiem - nie znam się na elektronice, ale z pewnością jest to możliwe. Np. jakby przy wjeżdzie siedział ochroniaż to nie byłoby problemu.

Koszt ogrodzenia i szlabanu na mieszkanie nie byłby duży, a miesięczny koszt utrzymania monitoringu/ochrony to z pewnością nie więcej niż kilkadziesiąt złotych na mieszkanie. A dzięki temu na naszym osiedlu byłoby bezpieczniejSmile.
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 16:32    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Myślę że to dobry pomysł, wart przedyskutowania i wdrożenia Smile
10520155
D&D 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 01, 2007 20:18
Posty: 38
Skąd: Gdańsk-Orunia

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 22:55    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Kto wie, kto wie... Moznaby sie zastanowic, ale z drugiej strony jak rozwiazac problem parkowania, w przypadku szlabana na pilot, odwiedzajacej nas rodziny, czy znajomych, kiedy nie kazdy z nas byc moze bedzie mial wlasne auto?
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 5:32    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

To w takim wypadku pozostają identyfikatory dla mieszkańców osiedla oraz ich gości.
10520155
Przemo2007
Początkujacy


Dołączył: Wto Sty 16, 2007 20:06
Posty: 8

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 10:35    Temat postu: Jestem za....

Witam!

Podobają mi sie przedstawiane w tym wątku pomysły i będę je popierał. Zaznaczam jednak, że według mnie wystarczy monitoring i nie trzeba szlabanów robić czy murów budować. Ochroniaż też jest zbędny. Myślę, że należy zasięgnąć opini i porady w komisariacie policji na platynowej gdyż oni monitorują bloki spółdzielni Południe i Oruni i jest bezpiecznie (wiem gdyż jeszcze tam mieszkam). Można by zapropnować montaż kamer na błękitnej kaskadzie-mieszkańcy z miastem pokryliby koszt urządzeń a potem monitoringiem zająłby się komisariat.Im na pewno też zależy żeby było bezpiecznie w całym rejonie Oruni Górnej.

Pozdrawiam
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 16:18    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Oczywiście pomysł jest bardzo dobry. Na bieżąco bylibyśmy bezpieczni, choć to nie rozwiązuje problemu parkowania klientów BOMI na naszym parkingu. Czy ktoś z Państwa zgłaszał ten problem do zarządu wspólnoty?
10520155
Necho
Bywalec


Dołączył: Śro Lip 05, 2006 8:26
Posty: 35

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 20:36    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

A ja proponuje najpierw pomieszkać, a dopiero potem zastanawiać się, czy jakieś dodatkowe środki bezpieczeństwa są na osiedlu w ogóle potrzebne.
Okolica póki co wydaje mi się przyjemna i w miarę bezpieczna, a do komisariatu można praktycznie chodzić w kapciach.
I z pewnością kilka włamań do piwnic nie jest w stanie zmienić mojego zdania w tej kwestii. Zresztą jak tak dalej pójdzie, to jedyne co będzie można zwędzić z mojej piwnicy to będą grzyby ze ścian.
Poza tym o wszelkiego rodzaju kamerach, szlabanach czy cieciach powinni raczej zadecydować wszyscy mieszkańcy osiedla, czyli 9 bloków. Czyli mamy jakieś 3 lata, aby zastanowić się nad zasadnością tych wszystkich pomysłów.
A w ogóle to polecam raczej "zainwestować" w dobre stosunki z sąsiadami. Będzie i przyjemniej i bezpieczniej. Very Happy

Pozdravy
Anitka
Stały bywalec


Dołączył: Pon Gru 25, 2006 18:27
Posty: 66

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 21:17    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Zgadzam sie z Necho zeby podejmowac takie kroki potrzebna jest zgoda calej wspolnoty czyli wszystkich blokow. Ja akurat slyszalam ze ma byc ich 10. Poza tym jest wystarczajaco miejsca przed blokami 4a i 4b wiec nie rozumiem czemu wszyscy chca parkowac na malym parkingu przed 4c. Poza tym z tego co zauwazylam beda jeszcze parkingi za blokiem nr 5 wiec chyba bedzie dosyc miejsca. Rowniez parking przy bomi jest spory a przed blok 4 i tak ciezko bylo by wjechac wozkiem z zakupami, wiec pewnie problem sam niedlugo zniknie.
sikorka 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Mar 24, 2007 8:33
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lip 31, 2007 22:07    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Ilość bloków nie ma tu nic do rzeczy. Wspólnota mieszkaniowa też jakoś zawiązała się sama i nikt nas nie raczył o tym poinformować ani zorganizować spotkania. Więc nie sądzę aby pomysł pozostawienia problemów, które już występują samym sobie nie jest najlepszy.
A jakoś problem parkowania klientów bomi przed 4 nie zniknął - proponuję ci Anitko poobserwować nasze parkingi szczególnie w piątek wieczorem i popołudniu oraz w sobotę do południa.
Oczywiście Necho też ma rację okolica jest raczej spokojna i dobre stosunki z sąsiadami to podstawa - więc proponuję drodzy sąsiedzi nie zastawiajmy sobie na wzajem wyjazdu z parkingu.
Ale mimo wszystko piwnice nie są tylko po to żeby trzymać w nich "grzyba na ścianie " Wink i dlatego uważam, że trzeba już dbać o własne bezpieczeństwo.
10520155
Necho
Bywalec


Dołączył: Śro Lip 05, 2006 8:26
Posty: 35

PostWysłany: Nie Sie 05, 2007 12:38    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Wspólnoty się nie zakłada. Wspólnota powstaje z mocy prawa w momencie wyodrębnienia z nieruchomości przynajmniej jednego lokalu. Więc pretensje są nieuzasadnione (no chyba, że wobec ustawodawcy Smile ).
Ponadto ilośc bloków jest tu jak najbardziej do rzeczy. Droga, którą chcielibyście grodzic ma charakter służebny wobec pozostałych posesji, stad zgoda ich właścicieli jest po prostu potrzebna.

Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, może wystarczy postawienie tablicy informacyjnej, że parking przed blokiem nie należy do BOMI.
Może nawet BOMI będzie skłonne zapłacic za taką tablicę. W koncu powinno im zalezec na zadowoleniu klientow. Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama