portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Ogrodzenie osiedla, ochrona
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ogrodzenie osiedla, ochrona

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Nie Sie 12, 2007 15:31    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

chciałabym również zabrać głos w tej dyskusji. jestem zwolenniczką nawet niewysokiego, ale jednak, płotku + bramki na pilota.
piszecie, że ma powstać aż 10 bloków.. coś się zmieniło w planach Polservice'u? kiedy ja zawierałam umowę miałam informację, że bloków będzie łącznie 7 i tyle też było na makiecie dostępnej w biurze.

jeśli chodzi o miejsca parkingowe. aktualnie nie mam samochodu, więc nie korzystam z parkingu i bezpośrednio mnie ten problem nie dotyczy, natomiast moim zdaniem miejsc parkingowych jest za mało. zakładając, że każda rodzina ma jeden samochód (a widzę, że niektórzy mają 2) miejsc parkingowych przed blokiem 1 i 2 powinno być łącznie 75!! (36 mieszkań w bloku nr 1 + 54 w bloku nr 2 - 15 garaży). miejsc nie liczyłam, które są teraz dostępne nie liczyłam, ale wydaje mi się, że jest ich znacznie mniej. a czasem przyjeżdża jeszcze ktoś z poza osiedla.
może teraz coś się zmieniło i ma powstać jeszcze gdzieś dodatkowy parking?
Talnashrak
Początkujacy


Dołączył: Pon Sie 14, 2006 23:35
Posty: 9
Skąd: wrzeszcz

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 10:01    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Witam,

Zauważyłem dośc niepokojące wypowiedzi odnośnie ogradzania osiedla, wprowadzania ochrony, monitoringu itp.

Powiem szczerze, że trochę mnie to przeraża, nie chciałbym się czuc u siebie w domu jak w jakimś ośrodku resocjalizacji, w którym ktoś kontroluje kiedy, z kim i w jaki sposób wracam do domu. Wszelkiego rodzaju szlabany, ochroniarze czy też kamery moim zdaniem spowodują wyludnienie osiedla. Znam przypadki z Gdyni, gdzie rodzina czy też znajomi muszą sie zapowiadac wcześniej, żeby można było na czas powiadomic ochronę o ich przyjeździe. Na uliczkach pomiędzy blokami, na balkonach, a nawet na placu zabaw nigdy nie ma nikogo, wszyscy pędzą prosto do domu, a goście żeby wyskoczyc samodzielnie do sklepu, muszą sie legitymowac. Normalnie miasto duchów Laughing

Rozumiem troskę o bezpieczeństwo, ale zgadzam sie z Necho, że tutaj wyjście z anonimowości i dobre stosunki z sąsiadami mogą pomóc (dobry sąsiad jest lepszy niż alarm i armia ochroniarzy).
Jeśli chodzi o kradzieże w piwnicach, to osobiście nie słyszałem o osiedlu, na którym by się to nie zdarzało i tutaj pomóc mogłoby np. wstawienie wzmocnionych drzwi prowadzących do poszczególnych korytarzy (chociażby z alarmem) - w ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo Wasze i Waszych sąsiadów bez narzucania monitoringu itp. całemu osiedlu.

I ostatnia sprawa, parkingi. Od samego początku, jeszcze przed zakupem wiadomo było, że miejsc parkingowych jest mniej niż mieszkań. Nie istniały tutaj miejsca parkingowe do wykupienia i można było się spodziewac że prędzej czy później powstanie taki sam problem jak na innych osiedlach, czyli przeludnienie parkingów. Jest to problem związany bezpośrednio ze wzrostem ilości samochodów na całym świecie i wątpię, czy ktokolwiek będzie w stanie coś na to poradzic, bo chyba nie wprowadzicie zakazu parkowania większej ilości samochodów niż jeden na mieszkanie Wink?

Pozdrawiam
Tal
3528997
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 15:01    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Talnashrak napisał:
Witam,

Zauważyłem dośc niepokojące wypowiedzi odnośnie ogradzania osiedla, wprowadzania ochrony, monitoringu itp.

Znam przypadki z Gdyni, gdzie rodzina czy też znajomi muszą sie zapowiadac wcześniej, żeby można było na czas powiadomic ochronę o ich przyjeździe. Na uliczkach pomiędzy blokami, na balkonach, a nawet na placu zabaw nigdy nie ma nikogo, wszyscy pędzą prosto do domu, a goście żeby wyskoczyc samodzielnie do sklepu, muszą sie legitymowac. Normalnie miasto duchów :lol:

taaaa rozumiem, że przed wyjściem na balkon trzeba zadzwonić do strażnika i powiadomić o takim zamiarze? domyślam się, że na tym osiedlu nawet psy nie szczekają...

słyszałem o osiedlu, na którym by się to nie zdarzało i tutaj pomóc mogłoby np. wstawienie wzmocnionych drzwi prowadzących do poszczególnych korytarzy (chociażby z alarmem) - w ten sposób zwiększy się bezpieczeństwo Wasze i Waszych sąsiadów bez narzucania monitoringu itp. całemu osiedlu.

nikt nikomu niczego nie narzuca. swobodna dyskusja, każdy pisze to co myśli, czas decyzji jeszcze dłuuuugo przed nami.

I ostatnia sprawa, parkingi. Od samego początku, jeszcze przed zakupem wiadomo było, że miejsc parkingowych jest mniej niż mieszkań. Nie istniały tutaj miejsca parkingowe do wykupienia i można było się spodziewac że prędzej czy później powstanie taki sam problem jak na innych osiedlach, czyli przeludnienie parkingów.

hmm szczerze? podpisując umowę zapytałam Panią Beatę, dlaczego nie ma w niej oznaczenia miejsca parkingowego (gdyż ulotka i info dev głosiła, że w cenę mieszkania wliczone jest miejsce postojowe), na co padła odpowiedź, że takie działanie byłoby bezprawne, ale nie mam się czym martwić, bo miejsc postojwych będzie WIĘCEJ niż mieszkań, spokojnie starczy.

Jest to problem związany bezpośrednio ze wzrostem ilości samochodów na całym świecie i wątpię, czy ktokolwiek będzie w stanie coś na to poradzic, bo chyba nie wprowadzicie zakazu parkowania większej ilości samochodów niż jeden na mieszkanie :wink:?

ok, samochodów przybywa, ale co to ma do rzeczy? ja pisałam tu o tym, że dev zgodnie z wcześniejszymi informacjami powinen zapewnić co najmniej jedno miejsce na mieszkanie. czy uważasz to 'wymaganie' za niedorzeczne/ dziwne/ zaskakujące? :)

no nic, zmykam na urlop :)) miłego weekendu.

Pozdrawiam
Tal
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 6:30    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Talnashrak napisał:
.

I ostatnia sprawa, parkingi. Od samego początku, jeszcze przed zakupem wiadomo było, że miejsc parkingowych jest mniej niż mieszkań. Nie istniały tutaj miejsca parkingowe do wykupienia i można było się spodziewac że prędzej czy później powstanie taki sam problem jak na innych osiedlach, czyli przeludnienie parkingów. Jest to problem związany bezpośrednio ze wzrostem ilości samochodów na całym świecie i wątpię, czy ktokolwiek będzie w stanie coś na to poradzic, bo chyba nie wprowadzicie zakazu parkowania większej ilości samochodów niż jeden na mieszkanie Wink?

Pozdrawiam
Tal


Widzisz sprawa parkingów nie jest taka prosta. Ja akurat nie jestem za wprowadzeniem zakazu parkowania wiekszej ilosci samochodów niz jeden na mieszkanie. Ale znacznie poprawiłby się komfort naszego mieszkania i parkowania na tym osiedlu, gdybysmy postawili przy wjezdzie na osiedle zakaz ruchu "nie dotyczy mieszkanców" wtedy wyeliminowali byśmy wszystkich tych ktorzy tu nie mieszkają. A goście przyjezdzający do nas mają gdzie postawic samochód. Przy BOMI jest duzy parking. Inna kwestia dotyczy tego że niektórzy niestety nie umieją parkowac. Nie raz widziałem osoby parkujące na dwóch miejscach jednoczesnie co skutecznie zmniejsza liczbe miejsc parkingowych na naszym osledlu. Wynika to często nie tylko z tego ze ktos nie umie parkowac, ale głównie z niechlujstwa, braku myślenia i szacunku dla innych lokatorów co na naszym osiedlu narazie nie jest niestety rzadkością.

Pozdrawiam serdecznie

P.S. Na temat parkowania więcej dowiesz się w temacie "PARKING"
Talnashrak
Początkujacy


Dołączył: Pon Sie 14, 2006 23:35
Posty: 9
Skąd: wrzeszcz

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 12:07    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Ciesze sie ze udało mi się uzyskac odzew Very Happy

Dzisiaj krotko. Jestem za wprowadzeniem znaków, oznaczeń itp. (nawet za zakładaniem blokad na samochody klientów BOMi parkujące przed 4) tylko ma miłośc boską nie odgradzajmy sie od wszechświata płotami czy też szlabanami, że o kamerach nie wspomnę.

Pozdrawiam
Tal
3528997
Alexa555 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Cze 24, 2018 17:36
Posty: 59
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Lip 25, 2018 11:30    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Gdy jesteś osobą, która troszczy się o bezpieczeństwo własnej familii lub firmy to doradzam, że warto zastanowić się nad zamontowaniem alarmu w miejscu, który będzie sygnalizował o niepożądanych gościach. Ja postanowiłam mieć taki u mnie w domu i obecnie naprawdę czuję się stabilnie. Uwierzyłam firmie smartsignal.pl.
Dalila80 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Śro Mar 21, 2018 7:52
Posty: 12
Skąd: Warszawa-Urysynów

PostWysłany: Nie Lip 29, 2018 11:45    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Według mnie nie ma co inwestować w ochronę lub ogrodzenie. Bardzo dobrze sprawuje się u mnie system alarmowy, który zakupiłem na stronie https://www.fonex.pl/kategorie/systemy-alarmowe-1.html serdecznie polecam wszystkim!
Piotr_gdynia85och 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Wto Lis 01, 2016 21:25
Posty: 134
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Lip 30, 2018 4:56    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Witam serdecznie jeśli państwo chcą profesjonalna ochronę to zapraszam kontaktu z firma Gabor Biuro Ochrony z Gdańska
monimm82 
   

Stały bywalec


Wiek: 30
Dołączył: Śro Lut 22, 2017 12:10
Posty: 50
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Pią Sie 03, 2018 12:57    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Niestety takie są czasy, ale zawsze też tak było, że człowiek nigdzie nie może czuć się bezpieczniej, tym bardziej na swoim osiedlu. Jedynie na takich już nowoczesnych osiedlach raczej jest spokój. Co do samoobrony, trzeba jak nazwa wskazuje samemu się na to przygotować. Ja to zastanawiam się czy pałka teleskopowa jest legalna bo chce w taki sprzęt zainwestować.
BKaskadaGd 
   

Zaglądajacy


Wiek: 56
Dołączył: Pią Mar 10, 2017 21:32
Posty: 11
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 28, 2018 15:47    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Szlaban miał być po to aby mieszkańcy z Madalińskiego nie parkowali na Naszych miejscach parkingowych.U nich parking pusty..Mieszkańcy goście z Madalinskiego parkują przed 4 G, 4 H i 4 I.
Piotr_gdynia85och 
   

Forumowicz


Wiek: 37
Dołączył: Wto Lis 01, 2016 21:25
Posty: 134
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Paź 29, 2018 5:23    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Witam
jeśli jest możliwość wysłaniu oferte na ochronę Wspólnoty mieszkaniowej to proszę o kontakt telefoniczny lub prv to nic nie kosztuje.
pozdrawiam


z poważaniem
Piotr Prądziński -Przedstawiciel handlowy
Nr tel 884-383-328
strona firmowa http://gabor-security.pl/
maila piotrpgabor-security@o2.pl
Wrzeszcz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lis 04, 2009 21:01
Posty: 52
Skąd: Wrzeszcza

PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 22:09    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

BKaskadaGd napisał:
Szlaban miał być po to aby mieszkańcy z Madalińskiego nie parkowali na Naszych miejscach parkingowych.U nich parking pusty..Mieszkańcy goście z Madalinskiego parkują przed 4 G, 4 H i 4 I.

A teraz miasto ogradza ( za nasze pieniądze) komunalne bloki. Już montuj ą szlaban. Niedługo pod blokami G H i I nie bedzie już miejsca żeby przejechać
KaslewiczJan 
   

Początkujacy


Wiek: 64
Dołączył: Śro Lis 26, 2014 13:01
Posty: 7
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Czw Lut 28, 2019 11:10    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

[/quote]
A teraz miasto ogradza ( za nasze pieniądze) komunalne bloki. Już montuj ą szlaban. Niedługo pod blokami G H i I nie bedzie już miejsca żeby przejechać[/quote]

Dlaczego nie bedzie mozna przejechać?
Wrzeszcz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lis 04, 2009 21:01
Posty: 52
Skąd: Wrzeszcza

PostWysłany: Pią Mar 01, 2019 5:36    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Łatwiej gościom stanąć na naszej drodze niż się przez szlaban przejechać. Już w tej chwili goście i nie tylko nieborowskiej parkują przed swoim ogródkiem aby przez okno było widać swoje fury.
gorman 
   

Bywalec


Wiek: 34
Dołączył: Wto Cze 04, 2019 9:04
Posty: 28
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lis 24, 2019 10:11    Temat postu: Re: Ogrodzenie osiedla, ochrona

Jeżeli rozglądacie się za sprawdzoną firmą ochroniarską, działającą na terenie Gdańska to polecam wam skontaktować się z http://gabor-security.pl/ Sam korzystam z ich usług i mogę potwierdzić ich pełen profesjonalizm.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama