portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Kaloryferki
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kaloryferki

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
masterd3
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 27, 2006 17:17
Posty: 17

PostWysłany: Śro Paź 10, 2007 20:01    Temat postu: Kaloryferki

W związku z rozpoczętym sezonem grzecznym mam pytanie:

- czy wasze kaloryfery po rozkręceniu na 5 w skali są gorące czy ciepłe ?

według naszych liczników, temp wody w układzie to ~50 st na wejściu
- czy to że sąsiedzi korzystają z ogrzewania ma wpływ na temp wody u innych (wody w ukł. grzewczym) ?
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Paź 10, 2007 23:27    Temat postu: Re: Kaloryferki

prawdopodobnie zamontowane są u nas takie automatyczne regulatory ogrzewania, tzn nawet jak mamy grzejniki odkręcone na max, a na dworze jest dostatecznie ciepło to ogrzewanie jest odcinane, ale w tej sprawie najlepiej zadzwonic do społdzielni (wspolnoty)
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 0:40    Temat postu: Re: Kaloryferki

u mnie kaloryfer ustawiony na 5 jest baaardzo gorący.
ale teraz w ogóle nie korzystam, mam ustawione wszystkie na 2 i w ogóle nie grzeją, bo jest wystarczająco ciepło.
masterd3
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 27, 2006 17:17
Posty: 17

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 17:16    Temat postu: Re: Kaloryferki

Kurde bo u nas jak ustawimy na 5 to są poprostu ciepłe a nie gorące
a na zewnątrz było zimno,
sprawdzałem czy nie są zapowietrzone i nic
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 17:56    Temat postu: Re: Kaloryferki

Te gałki to nie potencjometry do kaloryferów tylko termostatów, które regulują przepływ nośnika grzewczego, czyli wody. Jeżeli W MIESZKANIU jest wystarczająco ciepło, to nawet na 5-ce kaloryfer może być zimny. I odwrotnie: jeżeli mieszkanie jest wyziębione to nawet na 1-ce grzejnik będzie tak długo grzał, aż w pomieszczeniu usiągnięta zostanie temperatura przypisana 1-ce. Nie wiem tylko, jaka temperatura odpowiada skali na gałce.


Pozdrowiania...

i jeszcze raz przypominam o wspólnocie... : http://gdansk-blekitna-kaskada.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=21967
masterd3
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 27, 2006 17:17
Posty: 17

PostWysłany: Czw Paź 11, 2007 18:28    Temat postu: Re: Kaloryferki

tzn nie da się ustawić temp większej niż jest to przewidziane
przez te termostatyczne głowice ?
najczęściej mają one zakres od ~6 do ~26 st

podsumowując cały problem jest w głowicy
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Nie Paź 14, 2007 22:02    Temat postu: Re: Kaloryferki

no to teraz ja mam ciepłe,a były kilka dni temu gorące.Na 5-tce są doslownie cieple,a na dworzu w nocy zimno jest,wiec nie wiem czemu cos sie zmeinilo,gdy wczesniej bylo ok.
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Paź 17, 2007 19:35    Temat postu: Re: Kaloryferki

Powtórzę jeszcze raz: temperatura na zewnątrz nie ma nic wspólnego z tym, czy kaloryfery są zimne czy gorące. To od temperatury w mieszkaniu zależy, czy pracują intensywnie, czy tylko na "pół gwizdka". Z tego ci piszesz można wnioskować, że w mieszkaniu była temperatura na tyle wysoka, że nie wymuszała instensywniejszej pracy kaloryferów. Chyba, że jest inaczej, to powinnaś zgłosić to w Polserwisie.

Warto też jest się ich zapytać jaka temperatura odpowiada wskaźnikom termostatu z głowicy.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Lis 07, 2007 9:30    Temat postu: Re: Kaloryferki

No cóż wydaje mi sie że to co dzieje sie z tymi grzejnikami to juz lekkie przegięcie.
W okresie gdy na dworze było +10 stopni, grzejniki po odkręceniu na pozycję 3 były ciepłe, dlatego je zakręcałem w domu było ciepło i nie było potrzeby grzania

Od dwóch dni co rano jest zaledwie +2 stopnie, a grzejniki odkręcone na pozycję 3 są całkowicie zimne, na piątce zaledwie letnie. W mieszkaniu rano jest poprostu zimno przy GRZEJNIKACH ODKRĘCONYCH NA 5 a to już jest coś nie tak.

Na osiedlu obok na Wawelskiej u Górskiego grzejników odkręconych na piątkę nie da sie dotknąć są tak gorące.

Kolega BK napisał:
Cytat:
To od temperatury w mieszkaniu zależy, czy pracują intensywnie, czy tylko na "pół gwizdka"


Skąd masz informacje ze to od tego zależy? Przecież my w mieszkaniach nie mamy pomontowanych czujników ciepła, a jeden czujnik np w piwnicy raczej nie jest miarodajny jesli chodzi o temperature we wszystkich mieszkaniach w bloku. Bo ja dla przykładu mogę lubić spać zimą przy otwartym oknie i jak mam grzejniki letnie na piątce to troche mi chyba zimno będzie Wink a czujka w piwnicy bedzie odczytywac ze mam w domu 20 stopni ciepła.

COŚ TU JEST WIELCE NIE HALO. Czy macie podobny problem?
Dzisiaj okoo 20:00 przychodzi do mnie jakis hydraulik ze wspólnoty ciekawe co mądrego wymyśli Wink
masterd3
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 27, 2006 17:17
Posty: 17

PostWysłany: Śro Lis 07, 2007 17:04    Temat postu: Re: Kaloryferki

To widzę że więcej osób dzwoniło do spółdzielni
U nas mieli być już w zeszłą środę (ale mieli jakąś pilną awarię)
Będą dziś i zobaczymy

(zastanawia mnie tylko czemu temp. ma 45 st to jak to ma grzać ?)
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Nie Lis 11, 2007 13:54    Temat postu: Re: Kaloryferki

no kilka dni temu na 5 tez mialam letnie a na dworzu zimno,teraz juz od moze 3 dni sa naprawde gorace na 5-tce,wiec chyba cos z tym zrobili i jest juz ok.
Riciak 
   

Bywalec


Wiek: 31
Dołączył: Pią Mar 04, 2016 19:53
Posty: 29
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 18:57    Temat postu: Re: Kaloryferki

U mnie kaloryfery na 5 zazwyczaj są gorące teraz myślę o zmianie kaloryferów bo strasznie nie ładnie wyglądają w moim mieszkaniu. Zastanawiam się nad zakupem dekoracyjnych grzejników u nich http://www.immergas.com.pl/Produkty bo mają różnej wielkości, w różnych kolorach i kształtach.
chrupekcienki 
   

Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Czw Gru 27, 2012 21:33
Posty: 122
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Śro Maj 25, 2016 21:37    Temat postu: Re: Kaloryferki

Ustaw kryzę to będą gorące na 5. Też tak miałem w sypialni.
Ivettka 
   

VIP


Wiek: 34
Dołączył: Śro Paź 31, 2018 16:51
Posty: 1144
Skąd: Sopot

PostWysłany: Śro Lip 14, 2021 17:52    Temat postu: Re: Kaloryferki

U mnie akurat samo ogrzewanie działa znakomicie i tak naprawdę nawet gdybym chciała to nie bardzo mam się do czego przyczepić. Jestem za to zdania, że świetną sprawą jest również korzystanie z systemu ogrzewania oraz chłodzenia firmy Aircon który jest poniekąd innowacją.
hylia7044 
   

Forumowicz


Dołączył: Nie Paź 03, 2021 14:53
Posty: 186
Skąd: Polska

PostWysłany: Wto Gru 28, 2021 15:12    Temat postu: Re: Kaloryferki

Czy macie w swoich domach czujniki dymu ?? ja zastanawiałam się nad jego zakupem. Znalazłam ostatnio na stronie sklepu https://ivel.pl/p21690,kamera-tubowa-ip-4mpx-ir-30m-hikvision-ipcam-b4.html sprzęty i urządzenia do systemów alarmowych. Sprawdźcie na ich ofertę i napisze co sądzicie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama