portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Czw Sie 16, 2007 17:57    Temat postu: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

Czy ktos z Was orientuje sie na jakiej zasadzie zostalismy rozliczeni za wode wg licznikow zbiorczych? w przypadku tych licznikow ja mam niedoplate..nieduza ale zawsze cosSmile Zostalam poinformowana w spoldzielni iz bylo wielkie sprzatanie bloku i duze zuzycie wody..nie kumam za bardzo tych rozliczenRazz u mnie widoczna na rachunku wg licznikow zbiorczych jest jakas roznica 73m3,a to przeciez od cholery i troche wody musialo sie polac...cos mi sie zdaje,ze chca nam wkrecic jakis okres budowy albo jakas awarie..a za to raczej nie powinnismy placic.Moze sie myle,ale ktos zorientowany proszony o wyjasnienieSmile
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 11:36    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

hej,
też mam niedopłatę, rożnicę 72 m3 i niedopłatę w wysokości 17,66 zł. też nie wiem skąd się wzięła. zakładając, że wszyscy mają taką różnicę m3 to daje to ogromną ilość wody.
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 11:48    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

No moja sasiadka ma niedoplate chyba z 50 zl,sama ilosc 72 m3 to jest chyba z tona wody.Mysle,ze nie powinnismy godzic sie na placenie tego rozliczenia wg licznikow zbiorczych,bo niby skad to sie wzielo? a jesli byla awaria,peknieta rura to chyba my za takie rzeczy tez nie powinnismy placic.Nie wiem dlaczego nie odbylo sie do tej pory zadne zebranie mieszkancow bloku.
masterd3
Zaglądajacy


Dołączył: Śro Gru 27, 2006 17:17
Posty: 17

PostWysłany: Pią Sie 17, 2007 16:57    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

Tak na 99 % to wszyscy dostali coś do zapłacenia,
najbardziej prawdopodobna jest wersja z używaniem naszej wody
do celów budowlanych, a dodatkowo jak się wprowadzaliśmy
to rzeczywiście coś było nie tak z tą wodą, bo w piwnicy się trochę lała
a tak poza tym to klapy nie ma do tej pory
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Sob Sie 18, 2007 12:51    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

w pierwszym bloku była dokładnie identyczna sytuacja, też ogromne ilości wody wyparowało w powietrze, spółdzielnia stwierdziła że "poszło na sprzątanie". Nikt się nie zbuntował i wszyscy z tego co wiem pozapłacali. Ja mam niedopłatę 22,79 zł
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Nie Sie 19, 2007 21:52    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

No to trzeba sie zbuntowac,a nie placic,bo to zuzycie wody nie jest normalne.Z reszta nie nas dotyczyc powinno placenie za wode w okresie budowy.
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Czw Sie 30, 2007 11:06    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

witam,
podbijam znowu ten temat.. termin wpłaty bodajże do 31.08. czy ktoś może jeszcze dzwonił/ pytał skąd takie niedopłaty? zapłaciliście już? ja się waham, ale też nie wiem co zrobić gdybym odmówiła wpłaty - prosić o pisemne wyjaśnienie kiedy i w jakim celu zostało zużyte tyle wody? :)
Dieter 
   

VIP


Wiek: 87
Dołączył: Wto Sty 02, 2007 15:11
Posty: 4684
Skąd: Danzig, Hamburg

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2007 18:23    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

U nas zbiorowe liczniki juz dawno nie sa dozwolone. Kazdy ma wlasny...
Ja w waszym miejscu kupilbym i zainstalowalbym WLASNY LICZNIK, zaprosilbym ich do zaplombowania i pisemnego potwierdzenia i tyle...
Reszta juz nie obchodzi... Wink
74 m³ to duza rodzina spotrzebuje przez 7 miesiecy.
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2008 10:24    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

Odświeżę temat, w nowym roku 2008 było kolejne rozliczenie za wodę - może i mam to szczęście, że poprzedniego nie płaciłem bo jeszcze nie mieszkałem - w sumie też zastanawia mnie ta cała sytuacja z niedopłatą. Moje liczniki pokazują jedno a na rozliczeniu dopłata a raczej rożnica z tego co pokazują liczniki indywidualne z tymi zbiorczymi. W moim przypadku było coś ok 1,2 m3 różnicy - przypuszczam, że każdy z mieszkańców otrzymał dokładnie taką samą "dodatkową" wartość na rachunku. W naszym bloku jest coś ok 50 mieszkań i jeśli każdy miał taki dopisek to:
50 x 1,2 m3 = 60 m3 = 60.000 litrów wody !
Przepraszam bardzo ale taka różnica z tym co zużyliśmy a tym co zostało do nas dostarczone to chyba jakaś paranoja!? Na co zostało to zużyte - na podlewanie trawników zimową porą? A może jest lewe ujęcie i ktoś sobie nalewa wodę do basenu albo jak ktoś wcześniej zasugerował woda jest zużywana naszym kosztem na rozbudowę kolejnych budynków?
Jegebrlis 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Lut 13, 2015 12:35
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 12:55    Temat postu: Re: Rozliczenie za wode liczniki zbiorcze blok 4a

rozliczenie pit przez internet to najlepsze rozwiązanie w tych czasach, woda i wszystko ujać w picie i dostać zwrot z tego jak nas rozliczają za wode
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama