portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 01, 2007 18:56    Temat postu: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Drodzy właściciele mieszkań budynku Wawelska 4A,

jak do tej pory nikt nie poinformawał nas (a na pewno nie mnie) o pierwszym zebraniu Wspólnoty Mieszkaniowej.

Dlatego też drogą elektroniczną pragnę zaproponować zorganizowanie takiego spotkania, na którym po pierwsze będziemy mogli się bliżej poznać, a po drugie porozmawiać na tematy związane z naszym budynkiem i jego otoczeniem.

Proszę o wstępną odpowiedź na poniższe pytania:

1. Czy jesteście Państwo takim spotkaniem zainteresowani?
2. W jakim terminie powinno się ono odbyć ? (popołudnie w tygodniu, poranek weekendowy, wieczór weekendowy, a może inna pora)
3. Jakie kwestie dotyczące naszego budynku są najbardziej palące ? - nie mam tu na myśli zabezpieczenia p-poż Wink

Myślę, że ważne jest, żebyśmy sami mogli decydować o sprawach naszego budynku, dlatego mam nadzieję, że zainteresowanie Sąsiadów będzie duże.

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odzew.


Piotr Jankowski
poczta@piotrjankowski.pl
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lis 09, 2007 14:21    Temat postu: Zebranie wspólnoty

Witam sąsiadów!

Administratorzy osiedli są zobligowani do przeprowadzania zebrań wspólnot mieszkaniowych. Z tego co się orientuję, jeżeli nie zachodzi jakaś nadzwyczajna potrzeba to zebrania takie odbywają się raz w roku na przełomie lutego i marca.
Jeżeli chodzi o naszą wspólnotę (czyli budynek 4A) to uważam, że warto by było trochę się poznać, aby do czasu zebrania wytypować osoby do zarządu naszej wspólnoty (myślę, że trzy wystarczą). Muszą to być osoby które będą miały chęć i czas zajmować się społecznie reprezentowaniem naszej wspólnoty oraz podejmowaniem decyzji które nie wymagają uchwał wspólnoty.
Jestem zdania, że pod żadnym pozorem nie należy przekazać zarządu do naszego administratora (co sugerowali mi pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowe czyli naszego administratora).
Uważam również, że powinniśmy zastanowić się nad ewentualną zmianą zarządcy na bardziej osiągalnego, który będzie miał biura zdecydowanie bliżej.
PS: Jeżeli chodzi o naszą wspólnotę to służę pomocą ( z tytułu wykonywanej pracy mam kontakt między innymi z administratorem wspólnot mieszkaniowych, u którego w razie potrzeby mogę zasięgać porad).

Pozdrawiam,
Jacek Klimaszewski
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Sob Lis 10, 2007 20:16    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

zebranie będzie w tym miesiącu ale dokładna data nie jest znana

edit:
zebranie będzie na początku grudnia w zespole szkół na Górnej Oruni
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 21:50    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Widzę, że nie ma większego zainteresowania naszą wspólnotą, a zebranie 4 grudnia. Jak tak dalej pójdzie to będzie z nami tak jak ze wspólnotą z budynku 4, tzn. Spółdzielnia Mieszkaniowa przejęła zarząd i zleca sobie administrację. Mieszkańcy "czwórki" właściwie nie mają wpływu na to co u nich będzie się działo, SM zapewniła sobie kolejny rok spokoju (sama sobie nie wypowie administracji).
Tylko się zastanawiam jak to będzie u nas?
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 0:56    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Termin troche niefortunny jak dla mnie, ale postaram sie byc.


Ciekawe, ze pod informacja podpisany jest "Zarzad". Kto go wybral i kiedy?
Czy termin spotkania byl z kimkolwiek konsultowany?



Mam nadzieje: do zobaczenia!
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 10:34    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Jak dla mnie też. Ale myślę, że taki termin został wybrany nie bez powodu.
Mam tylko nadzieję, że będą osoby zainteresowane kandydowaniem do zarządu z naszej wspólnoty.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 18:57    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Jako - było nie było - modek tego forum, a jednocześnie mieszkaniec bloku 4A apeluję do wszystkich mieszkańców naszego bloku o przybycie. Należy poruszyć kilka kwestii między innymi zalegające non stop śmieci pod drzwiami wiaty, czy częsty bałagan na klatce schodowej (jakoś w 4 kiedy tam nie wejde to jest czysto a bywam tam często). Może jakas inna firma sprzątająca? Kto może niech przyjdzie!
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Pon Gru 03, 2007 21:59    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

ja niestety nie mogę, bo pracuję do 21. a bardzo chciałam być i liczyłam na to, że w którąś sobotę zostanie takie spotkanie zorganizowane :(
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 22:04    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Jak tam po zebraniu? Razz Razz Razz

Tragicznie się stało, że zarząd wspólnoty nie został przekazany w ręce dotychczasowego zarządcy czyli spółdzielni. Po zebraniu widać że próbują się za to zabierać osoby nie mające o tym ani pojęcia, ani doświadczenia a przede wszystkim nie mające czasu na zajmowanie się tą sprawą.

Teraz zostaliśmy bez zarządu. Masakra.

P.S. Ciekawe kto zapłaci za notariusza i za wynajem sali tam w szkole na kolejne zebranie które mam nadzieje nasz niedoszły zarząd mieszkańców zwoła jeszcze w tym miesiącu Wink. Czym szybciej tym lepiej.

W pierwszym bloku jakoś wszystko poszło sprawnie. Licznik wody przegłosowany i zamontowany, zarząd ma MSM a u nas burdel na kółkach Hyhy
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 23:07    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Tragicznie się stało, że są takie osoby jak vin42 no ale cóż niektórzy nie chcą mieć wpływu na to co się wokół nich dzieje. Mogę tylko ubolewać i mieć nadzieję, że kiedyś zrozumieją i dadzą się przekonać.

A sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Pozdrawiam nieprzekonanych.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 23:14    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

JacoK napisał:
Tragicznie się stało, że są takie osoby jak vin42 no ale cóż niektórzy nie chcą mieć wpływu na to co się wokół nich dzieje. Mogę tylko ubolewać i mieć nadzieję, że kiedyś zrozumieją i dadzą się przekonać.

A sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

Pozdrawiam nieprzekonanych.


Czy zarząd tworzą mieszkańcy czy też spółdzielnia, to i tak o wszystkim decyduje WSPÓLNOTA, także WSPÓLNOTA ma ogromny, a właściwie największy wpływ na to co sie dzieje wokół nich, a zresztą wyjaśnił to prezes na zebraniu, i tak też dzieje się to z dobrymi wynikami w bloku nr 4, także kolego proszę nie wprowadzaj niezdecydowanych ludzi w błąd.

Kolejny raz wprowadzasz w błąd pisząc ze sprawa nie jest przesądzona. Jest przesądzona bo jestesmy bez zarządu na chwilę obecną a wy jako niedoszły zarząd nie poinformowaliście na zebraniu jakie są wasze dalsze plany działania. Skoro kandydowaliście miałem nadzieje że będziecie przygotowani a tu lipa już na starcie jak się okazuje. Mam nadzieje, że chociaż troche sie zrehabilitujecie i w najbliższych dniach poinformujecie o nowym terminie zebrania bo to troche wstyd byc bez zarządu nieuważasz?

Przez ten bałagan generują się tylko koszty: 500 złotych za sale, za notariusza, ciekawe kto za to zapłaci teraz? Nie ma co liczyć na to ze na kolejnym zebraniu bedzie tak duzo osób jak dzisiaj takze utworzy sie sytuacja patowa. Tragedia. A co wy jako zarząd chcecie takiego wielkiego zmieniać, skoro widać że nie macie o tym zbyt wielkiego pojęcia? Prezes i pracownicy spółdzielni zaginali was na każdym kroku. Porywacie sie z motyką na słońce także z góry wiadomo co to z tego będzie

Żeby nie było: ja broń Boże Jacku nie mówię że ty chcesz źle dla naszego bloku, wiem że chcesz dobrze, prezes i spółdzielnia też do ideałów nie należą, ale znają sie na tym, wiedzą co robią, a przede wszystkim mogą poświęcić temu sporo czasu czego wy zagwarantować nie możecie. Zarządzanie wspólnotą to nie zabawa.
Amerykanie mawiają: "If it ain't broke then don't try to fix it" i polecam sie do tego zastosować.
Pozdrawiam
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Gru 05, 2007 2:06    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Nie rozumiem po co te spory? Tak jak mówiłem na zebraniu: nie chodzi o to, żebyśmy zajmowali się zarządzaniem nieruchomością, bo nikt z nas na tym się nie zna (a przynjamniej nikt taki się nie zgłosił). Oczywistym więc jest, że trzeba będzie powierzyć to profesjonalnemu zarządcy.

Zarząd potrzebny jest moim zdaniem po to, żeby kontrola nad zarządcą była realna, a nie uzależniona od dorocznych zebrań wspólnoty. Zarząd tak naprawdę postrzegam jako reprezentację Wspólnoty do podejmowania decyzji np. co do zmiany firmy sprzątającej.

Jeżeli macie dobre pomysły, jak to dobrze zrobić, podzielcie się z nami. Bo na zebraniu nie usłyszałem żadnych argumentów za tym, żeby zarząd pozostawić MSM zajmującej się administrowaniem nieruchomościami.
Ale być może takie są.

Mi zależy jedynie na ochronie naszych interesów. Ten temat próbowałem zresztą już wcześniej poruszyć na tym forum. Szkoda, że wtedy nikt nie zabrał głosu w tej dyskusji.


Dodam tylko, że miałem osobistą styczność z Zarządcą, który po kilku latach administrowania nagle zniknął a razem z nim nasze pieniądze. Może dlatego jestem tak przewrażliwiony na tym punkcie. Nie życzę naszej wspólnocie takiej "przygody". Dlatego uważam, że lepiej dmuchać na zimne.


Ogólnie to się cieszę, że dzisiejsze spotkanie wywołało tą dyskusję. Im więcej głosów i opini tym większa szansa na to, że nasze współżycie Wink sąsiedzkie będzie się układać bez większych perturbacji (przynajmniej z administratorem), czego sobie i wszystkim Sąsiadom życzę.

Pozdrawiam,


Piotr Jankowski
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Gru 05, 2007 7:56    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Drogi Piotrze oczywiscie że to nie my mamy administrować wspólnotą. Nie mogę tylko pojąć jednej rzeczy: po co zmieniać coś co w sumie nie funkcjonuje najgorzej czyli dotychczasowego zarządcę? Nie jest to może rewelacyjny zarządca, ale na spotkaniu nowi kandydaci do zarządu - czyli mieszkańcy naszego bloku nie przedstawili również żadnych konkretów, które przekonałyby do faktu, że będą zarządzać lepiej Rolling Eyes Wręcz przeciwnie jeden z kandydatów (nie bede publicznie na forum mówił kto) przyznał się że nie ma na to czasu, późno wraca do domu, czasami kilka dni go nie ma, drugi kandydat na początku przeciwny zarządowi prowadzonemu przez mieszkańców ostatecznie zgodził się też być w zarządzie (chyba pod naciskiem większości), trzeci kandydat zgłosił się w ostatniej chwili sam tylko dlatego ze brakowało jednej osoby... Poprostu miałem nadzieję, że jeśli lokatorzy chcą tworzyć nowy zarząd to będą do tego przygotowani a to było wszystko na hurra, zero przygotowania i totalny bałagan.

Szczerze powiedziawszy mam obawy co do takiego zarządu. Skoro temu zarządowi, MSM nie podobał się jako zarządca, to może też nie spodoba się jako administrator, i zaczną się jeszcze poszukiwania nowego administratora, a nie muszę mówić czym to grozi bo wytłumaczyli to na spotkaniu prezes i inni kompetentni ludzie

W bloku nr. 4 zarządem jest MSM. Zostało to wybrane bez większych problemów. Zostały przegłosowane wszystkie ważne wnioski, o ogrodzenie, o ten licznik wody, jakieś inne teraz nie pamiętam. Pełną kontrolę i wpływ na to co dzieje sie w bloku nr 4 mają jego mieszkańcy. U nas przez wybory zarządu, którego de facto i tak nie ma, nie udało się poruszyć kilku kwestii bo było już późno i wszyscy wychodzili jeszcze podczas głosowania wniosków. W bloku nr 4 wszystko gra, u nas jest burdel. TAKIE SĄ FAKTY KTÓRYM NIE DA SIĘ ZAPRZECZYĆ. Boję się myśleć co będzie dalej

Pozdrawiam bardzo serdecznie w przekonaniu że przecież wszystkim nam zależy na tym aby żyło nam się dobrze i spokojnie Wink
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Gru 05, 2007 11:04    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Po pierwsze: wydaje mi się, że zbyt drastycznie oceniasz obecną sytuację. Z punktu widzenia mieszkańców nic się nie zmieni: nadal nieruchomość będzie administrowana przez MSM. W gruncie rzeczy myślę, że to dobrze, że MSM nie będzie żyć w świadomości, że nasz dom im się "należy". Z autopsji wiem, że nic tak nie motywuje do lepszej pracy jako oddech konkurencji czy zagrożenia utraty klienta na plecach. Jeżeli będziemy mieli zarząd będziemy mogli szczegółowo określić z nimi umowę, która zabezpieczy nasze interesy. Zawsze istnieje też możliwość negocjacji cen (szczególnie, jeżeli będziemy mieli w ręku inną konkurencyjną ofertę). Wydaje mi się, że to jest ważne.


Gdybyśmy pozostawili zarząd w rękach MSM to obawiam się, że długo, a być może nigdy nie udałob się nam zebrać w takiej ilości, żeby ich odwołać, co mogłoby skutkować W tej chwili rzeczywiście najważniesze jest jak najszybsze powołanie nowego zarządu, który będzie reprezentował wspólnotę .

PJ
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Gru 05, 2007 11:56    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

OK no to może po kolei:

Cytat:
W gruncie rzeczy myślę, że to dobrze, że MSM nie będzie żyć w świadomości, że nasz dom im się "należy". Z autopsji wiem, że nic tak nie motywuje do lepszej pracy jako oddech konkurencji czy zagrożenia utraty klienta na plecach.


Nie wiem Jacku czy nie zauważyłeś, jak prezes usilnie próbował namówic nas na utworzenie zarządu składającego się z mieszkanców. Jak myslisz dlaczego? Doskonale wie jak takie akcje sie kończą, gdy ludzie którzy sie na tym nie znają zabierają się za tą robotę. Kończy sie to mega bałaganem. MSM generalnie rzecz biorąc gwiżdże na to czy utraci w nas klienta dlatego cos takiego jak oddech konkurencji w tym przypadku zupełnie nie istnieje. Zapewne stanie sie tak ze wszystkie pozostałe budynki beda w rękach MSM, a jesli nasz nie bedzie u MSM tylko u konkurencji jak myslisz jak bedziemy traktowani w kontekscie planowania osiedla, czy nawet głupiego zamiatania, odsnieżania chodników itp? MSM wie ze bedzie nam specjalnie w tych przypadkach robił pod górkę a nowy administrator rozłoży ręce i zostaniemy na lodzie... Po co naprawiac cos co nie jest zepsute to jest moje pytanie???????

Cytat:
Z punktu widzenia mieszkańców nic się nie zmieni: nadal nieruchomość będzie administrowana przez MSM.


A jaką dajesz na to gwarancje ze nowy zarząd składający sie z mieszkanców nie zechce kombinować i wybierać nowego administratora?

Cytat:
Jeżeli będziemy mieli zarząd będziemy mogli szczegółowo określić z nimi umowę, która zabezpieczy nasze interesy. Zawsze istnieje też możliwość negocjacji cen (szczególnie, jeżeli będziemy mieli w ręku inną konkurencyjną ofertę). Wydaje mi się, że to jest ważne.

Ale jaką dajesz na to gwarancje że bedziesz miał czas sie tym zajmować? Ponosic zapewne jakieś koszty? Po co kombinować z jakims wybieraniem ofert ludzie czy wam sie aż tak bardzo nudzi? Wink


Cytat:
Gdybyśmy pozostawili zarząd w rękach MSM to obawiam się, że długo, a być może nigdy nie udałob się nam zebrać w takiej ilości, żeby ich odwołać, co mogłoby skutkować


Adekwatna sytuacja: jesli przekażemy zarząd na ręce mieszkańców, ktos narobi głupot bo sie na tym nie zna, ktos nie bedzie miał czasu (już mówił o tym na spotkaniu wczoraj!!!!!) i jak odwołamy taki niekompetentny zarząd? Tez nie zbierzemy odpowiedniej ilosci ludzi i bedzie lipa.

P.S. Macie pomysł skąd pokryć koszt wynajmu sali i ponowne opłacenie notariusza?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 7 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama