portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
tomecki 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 05, 2007 20:28
Posty: 105
Skąd: Wawelska 4I

PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 22:48    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

blok 4A:

U mnie na 4 piętrze jest nawiew w kuchni z wywietrznika. to chyba nie jest normalne?? Przyszedł człowiek to jak mu powiedziałem, to mi odparł że on tylko robi pomiary wentylacji i się nie zna??!! Mr. Green kogooni wysyłają Mr. Green Mr. Green

Dzisiaj zauważyłem, a właściwie poczułem że woda śmierdzi, jakoś dziwnie, jakby gazem...??! Shocked

Domofon się zacina?? czy tylko mi??!

Ale narzekam ;p
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 20:49    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Nie tylko ty narzekasz,

Z domofonem też walczę (czasami)

Fakt, woda czasami daje o sobie "poczuć" ale i tak występuje to teraz sporadycznie.

Mam pytanie do lokatorów jak sobie radzicie z parującymi szybami?
Wywietrzniki w oknach czy zamknięte czy otwarte to zawsze wieją. Przy ostatnich mrozach na wywietrznikach skraplała się woda, szyby zaparowane a na parapecie małe jeziorko. W dolnym rogu jednego z okien zauważyłem LÓD od wewnętrznej strony mimo, że w mieszkaniu było ponad 21*C - przyczyna: wywinięta uszczelka Sad
Drzwi balkonowe od dołu uszczelnione ręcznikiem bo wieje i skrapla się woda a regulacji już nie ma bo ustawiona najciaśniej jak tylko można. Więc what's up?
Generalnie dla mnie to fuszerka ale gość od okien powiedział, że wywietrzniki tak mają i należy wietrzyć.. Dla mnie wietrzyć oznacza robić to samemu a nie mieć wietrzenie narzucone konstrukcją okna.
Chcąc mieć w mieszkaniu ciepło pozatykałem te wywietrzniki - przynajmniej teraz można spokojnie posiedzieć nie czując przeciągu.

Jak sobie radzicie?
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 8:38    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Woda to śmierdzi od początku także żadna nowość.
Domofon się zacina.
Klamka od domofonu urwana.
Syf na klatce niemiłosierny, nic tylko nasrać i uciec. Za rok ta klatka będzie wyglądała jak w slamsach na Biskupiej Górce.

Czyli jednym słowem standardowo. Nikogo to nie interesuje, bo przecież "jakoś to będzie" Smile


U mnie na szczęście wywietrzniki działają dobrze, nic przez nie nie wieje gdy są pozamykane. Czasami tylko faktycznie skrapla sie woda ale i tak mniej niż w zeszłym roku. Ja jednak codziennie staram się wietrzyć mieszkanie bo to podstawa. Okna szczelne także nic nigdzie nie wieje.


Pozdrawiam "zarząd" (kiedy zebranie, bo rok mija?).
tomczu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 16, 2008 19:10
Posty: 20
Skąd: Gdańsk-BłękitnaKaskada

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 21:48    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Tak - system wywietrznikow jest o kant d... za przeproszeniem. Ale jesli komus za szyby zalatuje to okna z cala pewnoscia nadaja sie do reklamacji.

U mnie kontrola wentylacji wygladala tak, ze przyszedl Pan "z wiatrakiem" i jak mu dmuchnelo, to malo co sie nie przewrocil. Powiedzial potem, ze to przekracza wszelkie normy, zapisal swoje wyniki na kartce i do dzis nie ma ani sladu po nim ani po jakiejkolwiek decyzji... :/


Tego domofonu znowu nie ma komu zglosic, a to tylko jeden telefon do spoldzielni... Dzis juz sie wkurzylem porzadnie, nie moglem wejsc przez niego do klatki dopoki nie sprzedalem porzadnego kopa we framuge (sory nie mialem innego wyjscia Smile )
Zglosze usterke.
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 17:32    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

vin42 napisał:
Woda to śmierdzi od początku także żadna nowość.
Domofon się zacina.
Klamka od domofonu urwana.
Syf na klatce niemiłosierny, nic tylko nasrać i uciec. Za rok ta klatka będzie wyglądała jak w slamsach na Biskupiej Górce.

Czyli jednym słowem standardowo. Nikogo to nie interesuje, bo przecież "jakoś to będzie" Smile


U mnie na szczęście wywietrzniki działają dobrze, nic przez nie nie wieje gdy są pozamykane. Czasami tylko faktycznie skrapla sie woda ale i tak mniej niż w zeszłym roku. Ja jednak codziennie staram się wietrzyć mieszkanie bo to podstawa. Okna szczelne także nic nigdzie nie wieje.


Pozdrawiam "zarząd" (kiedy zebranie, bo rok mija?).


Może wreszcie ludzie zmądrzeją i pomyślą aby zmienić zarząd. Jak twierdziłem, tak twierdzę nadal, że zarząd powinien być wybrany z pośród mieszkańców.
Co obecny zarząd zrobił w sprawie niesprawnej wentylacji? Co w sprawie brzydko pachnącej wody? Co z realizacja uchwał podjętych na ostatnim zebraniu? Kto to wszystko kontroluje?
Obecny zarząd ma takich wspólnot wiele, a jak ma się wiele to ....
Administracja też nie jest rewelacyjna. Ale jak tu zmienić administratora skoro zarząd i administrator to ten sam podmiot?

Pozdrawiam wszystkich przeciwników zmiany zarządu.

PS: Jakby ktoś miał wątpliwości, kto jest w zarządzie to polecam lekturę ksiąg wieczystych. MSM!
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 10:35    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Jacku, z tego co pamiętam to Ty rozpocząłeś całą akcję ze zmianą zarządu. Akcja zaczęła się w grudniu 2007 roku. Skoro coś zacząłeś to doprowadź do końca jeśli tego się podjąłeś. Zorganizuj zebranie, agituj, chodź po mieszkaniach, proś ludzi o to aby wybrali zarząd z mieszkańców. Bo narazie sytuacja jest patowa już ponad rok. Dziwisz sie ze obecny zarząd (a kto nim jest wogóle? MSM?) ma wszystko gdzieś? Ja na ich miejscu też miałbym to gdzieś.
Proszę Cię tylko o jedno. Nie bierz się za zmienianie administratora skoro przez ponad rok nie miałeś czasu doprowadzić do końca sprawy zarządu, bo wyjdzie z tego tragedia dla wszystkich Bogu ducha winnych mieszkańców.
Po raz kolejny przypominam że wyszło na moje w całej aferze zarządowej. Tak jak mówiłem. Nikt na to nie będzie miał czasu, ani głowy i tak też sie dzieje. Zmienianie zarządu to nie w takim bloku gdzie jest 50 mieszkań. To sie robi w blokach gdzie jest góra 10 rodzin bo łatwo zorganizować zebranie ale nie tutaj!!!! Ani ty Jacku nie masz czasu, a jak widzisz i inni zwolennicy zmiany zarządu ucichli już ponad pół roku temu. Każdy ma to jak widzisz głęboko gdzieś. A życie toczy sie dalej....

Jakoś to będzie............. prawda? Wink
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 18:34    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Tak ja rozpocząłem i nadal twierdzę, że dla wspólnoty to jest najlepsze.
Czy ktoś widział żeby prezydentem np. USA został np. Niemiec?
Nie ma takiej możliwości. Czy chcielibyście, żeby Polską rządził Putin??
Dlatego twardo i uparcie twierdzę, że zarząd musi być wybrany spośród nas.
Problem w tym, że nie wszyscy szanują czas i zaangażowanie jakie włożyliśmy (piszę my, bo jest nas pięć osób, a może było?) nie wspominając o pieniądzach (ulotki, telefony, spotkania np. z notariuszem) dając wyraz w postaci braku odzewu i nieobecności na zebraniu.
Jest nas pięć osób, a może było, które chciały (chcą) poświęcić swój czas na cele wspólnoty, więc proszę nie zarzucać nam, że mamy to gdzieś lub, że chcemy działać na naszą wspólną szkodę. My po prostu chcemy "żeby żyło się lepiej" w naszej wspólnocie, aby można było sprawniej podejmować uchwały i mieć większą kontrolę nad tym co się dzieje wokół.
Wszystko sprowadza się do jednego krótkiego zebrania na, które przyjdą wszyscy (marzenie ściętej głowy) i złożą podpis pod uchwałą zmieniającą sposób zarządu wspólnoty, oczywiście w obecności notariusza. Ot cała filozofia. Z przeprowadzonej ankiety wynika, że większość (prawie 93% z tych co oddali głos) jest za zmianą zarządu, tylko jest małe ale - trzeba zabrać ponad 50% udziałów w obecności notariusza, a to już nie jest takie proste. Dlaczego? - z tego samego powodu, dla którego ankiety wypełniło tylko 44%. Nic dodać, nic ująć. My poświęcamy czas, a reszta (nie mówię że wszyscy) nie szanuje naszego zaangażowania, nie przychodząc na zebranie lub ignorując nasze zapytania.
Zupełnie jak w wyborach - wszyscy narzekają, że wybrali nie tego, ale głosowała tylko połowa.
Miałem napisać krótki post (jakoś się nie udało), więc kończę:
Ja ze swojej strony będę próbował dalej dopóki nie zbierzemy ponad 50% głosów za lub przeciw. Dopiero wtedy będzie to dla mnie wiążący werdykt.
Pozdrawiam.
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 21:18    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Co do domofonu: zgłosiłem w MSM. Przyjechał Pan i stwierdził, że mam słuchawkę uszkodzoną. Niestety nie było mnie przy tym i następnego dnia zadzwoniłem bezpośrednio do niego i pytam: jak to jest? suchawka uszkodzona? i u kilku sąsiadów również?

Instalator odpowiedział z rozbrajającą szczerością, że tak. Domofon sprawdzał i jest OK. Trochę po nim pojechałem i postanowił sprawdzić system ponownie. Okazało się, że jednak była awaria, którą udało mu się w godzinę usunąć.

Gość cholernie nieprzyjemny i łachę robi, że w ogóle rozmawia. Moim zdaniem do odstrzału.

Skraplanie wody: czy aby nie macie wentylacji zatkanej jakimś kartonem, żeby nie wiało ??? U mnie tak było. Usunąłem karton i skraplanie zniknęło. A jak jest u Was.

Wentylacja. To jest poważny problem. Moim zdaniem Administrator powinien w naszym imieniu wystosować oficjalne pismo do wykonawcy z rządaniem naprawienia usterki. Mam nadzieję, że zadziała stanowczo i wykorzysta prawnika, którym chwalił się na spotkaniu ze Wspólnotą.


No i moi dordzy: dbajmy o klatkę, bo na parterze jest coraz gorzej. Może to nie Biskupia, ale po 2 latach nie powinno to tak wyglądać!


Pozdrawiam.
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 11:55    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

BK napisał:
Skraplanie wody: czy aby nie macie wentylacji zatkanej jakimś kartonem, żeby nie wiało ??? U mnie tak było. Usunąłem karton i skraplanie zniknęło. A jak jest u Was.


Tak - w otwory ramy okiennej mam wciśnięte zrolowane waciki bo bez nich w mieszkaniu jest tornado od przeciągu , mimo (teoretycznie) zamkniętych wywietrzników, a to chyba nie jest normalne?

Więc co jest mniejszym złem: ciepło i komfort w mieszkaniu czy delikatne skraplanie wody?

Reklamować okna czy nie bo koleś od regulacji mówił, że ten system tak działa?
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 0:11    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Hmm... u mnie z otworów ramy nic nie leci... Miałem na myśli zatkanie kratek wentylacyjnych w ścianie...

A jak masz zatkane "firmowe" wywietrzniki w oknach to nie zapominaj o rozszeczelnianiu ich co jakiś czas.

Skraplanie wody też ma swoje granice. Jak ci ściana nasiąknie to po jakimś czasie może wyjść grzyb, więc lepiej zadbać o to zawczasu.


Tak czy owak wentylacja w bloku nie działa dobrze i na pewno trzeba będzie tą kwestię poruszyć na zesbraniu wspólnoty.
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 10:21    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Podczas ostatniej kontroli rozmawiałem z kominiarzem. Stwierdził kategorycznie, że wentylacja nie działa prawidłowo i należy tą usterkę usunąć. Znał też stanowisko polservice-u w tej sprawie. Jedynym rozwiązanie jest sąd lub wykonanie zaleconych zmian na koszt wspólnoty. Za chwilę jak będzie po gwarancji to pozostanie tylko wykonać to na nasz koszt.

Pozdrawiam

PS: U mnie w łazience jest ciąg wsteczny (powietrze jest wdmuchiwane do łazienki) nie muszę chyba dodawać jaką mam temperaturę w łazience. Aż strach tam wejść rano.
Załączam protokół z zeszłego roku:



prot_kom_1.JPG

prot_kom_1.JPG





prot_kom_2.JPG

prot_kom_2.JPG





prot_kom_3.JPG

prot_kom_3.JPG


vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 17:54    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Cóż, tak się składa, że Daniel który kontrolował u nas wentylację jest moim znajomym. Śpieszył się i nie zdążyliśmy nawet porozmawiać, ale powiedział mi tylko że we wszystkich tych blokach jest straszna lipa pod tym względem. Dużo pogarszają okapy podłączone w kuchni do wentylacji. Tłuszcz osiada i wentylacja nie działa prawidłowo (nie wiem co to ma do rzeczy, no ale on sie zna lepiej...). Podobno jest to wentylacja wykonana najtańszym możliwym kosztem, te lepsze nie mają prawa sie zatykać od tłuszczu. Powiedział że teraz jest jeszcze w miare OK ale za 3 - 4 lata wentylacja w tym bloku praktycznie nie będzie istniała. Także jeszcze pare lat i grzyb na ścianach jak znalazł Kwasny

Tak jak jest napisane w protokole. prosił o wyciągnięcie tych siatek znajdujących się w kratkach. Mówił mi że ma to ogromne znaczenie.
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 21:43    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

A i ostatnia strona.

No i tu zarząd powinien podjąć jakieś kroki, aby próbować rozwiązać ten problem. Nie wiem czy zarząd może (chce) podjąć decyzję w tej sprawie samodzielnie, jeżeli nie to powinna zostać przegłosowana stosowna uchwała przedłożona przez zarząd.

Gdyby zarząd był w naszych rękach było by łatwiej, kilka spotkań z mieszkańcami w pomieszczeniu na piątym piętrze (piszę kilka bo wszyscy nie zmieścimy się jednocześnie), ustalamy dalszy plan działania i podejmujemy stosowna uchwałę (głosy możemy zbierać nawet indywidualnie), a następnie zlecamy wykonanie uchwały naszemu administratorowi. Oczywiście w razie wątpliwości prawnych nasz administrator służy nam pomocą.

I to nie jest moje gdybanie, tak działają zarządy wspólnot. Wiem bo obsługuję jedną firmę administrującą wspólnotami.

Pozdrawiam



prot_kom_4.JPG

prot_kom_4.JPG


vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 23:19    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Jacku, mam nadzieje ze dodam ci tzw. "powera" w tej sprawie. Masz coraz więcej argumentów przemawiających za zarządem spośród mieszkańców...

Może nawet coś by z tego wyszło, bo w tej chwili widze ze nasz blok ( w porównaniu do pozostałych) jest traktowany przez MSM po macoszemu.

Klamka od domofonu już trzeci dzień nie jest zamontowana. Skandal. Jak jutro do 13:00 tego nie naprawią, to w poniedziałek zrobię mega aferę w spółdzielni. I kuźwa w życiu im nie zapłacę za konserwacje domofonu, choćby się obsrali na miękko. Jutro do 13:00...... Wink
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 23:28    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

a wkrótce gwarancja na wentylację się skończy niestety,może powolać niezależną osobę,nie z polservicu,która wypowiedziałabym się na temat wentylacji?bo wg polservicu z wentylacją wszystko gra....
a nasza klateczka dzisiejszej nocy się wietrzy jak widzę..drzwi otwarte.
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama