portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 23:30    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

ps a gdzie na tym protokole jest mieszkanie nr 54?Smileomineli...??
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Sty 17, 2009 12:49    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Ja myślę, że taką osobą kompetentną jest kominiarz, który u nas robił przegląd. Zarząd powinien zlecić do wykonania ekspertyzę kominiarską, która będzie podstawą do dalszego działania.

Cytat:
vin42 napisał:
Jacku, mam nadzieje ze dodam ci tzw. "powera" w tej sprawie. Masz coraz więcej argumentów przemawiających za zarządem spośród mieszkańców...


Nie liczba argumentów jest tu decydująca, lecz liczba mieszkańców, która przyjdzie na zebranie. Nie ma mądrego, który miałby receptę jak zmobilizować wszystkich, aby przyszli na zebranie w jednym terminie.

Ile to pomysłów i dyskusji na ten temat prowadziliśmy, a nie chcemy generować niepotrzebnych kosztów - wynajęcie sali, notariusz itp.
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 10:16    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Po prostu pięknie!
Układ wentylacyjny w mieszkaniach wykonany nieprawidłowo, kominy na dachu niezgodne z obowiązującym prawem budowlanym... to ja się pytam:
1. Kto wydał zgodę na użytkowanie budynku?
2. Gdzie był nadzór budowlany?
Czyżby Polska "kopertowa" a potem jakoś to będzie?


Co do mieszkań, które mają zaklejone kratki:
Czy można w nich zastosować kratki z zaworem zwrotnym (wahadłowy systemem otwierania/zamykania)? Gdy jest ciąg prawidłowy to same się otwierają a gdy jest ciąg wsteczny to następuje zamknięcie szybu. W pewnym stopniu wyeliminuje to nawiew zimnego powietrza (np. do łazienki)
Podobnie jak na rys.



040617_231225_84_4994.gif

040617_231225_84_4994.gif


vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 15:49    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Można zastosować to co piszesz, ale tylko na wentylacji mechanicznej, a nasza grawitacyjna jest za słaba żeby system otwierania/zamykanie zadziałał. Zawór wsteczny jest samoczynny, ciąg sie robi kiedy kratka jest otwarta.

W innych blokach są specjalne wyciągi mechaniczne do okapów kuchennych. Nasze, podłączane do wentylacji grawitacyjnej można sobie rozbić jednym słowem mówiąc o kant dupy. Za pare lat wentylacja padnie w tym bloku trupem. Ktoś z 3 piętra będzie czuł kotleciki i rybke smażoną z parteru na 100% Very Happy Wszystko będzie zależeć od pogody, ciśnienia itd.

Temat rzeka - ksiażki można pisac.
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 16:00    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Nie trzeba dużej siły "wiatru" aby klapka się odchyliła i był "cug" (wystarczy rozszczelnić okno) za to na pewno nie pozwoli aby zimno (i śmieci z szybu) dmuchało do wewnątrz.
Jak ktoś ma mechaniczny wyciąg w okapie kuchennym to dzieki takim "klapkom" pozostałymi dwoma (II otwór w kuchni i łazinka) nie będzie zasysać do mieszkania.

Ponad rok temu gdy układałem podłogę to ktoś akurat smażył.. nie wiem kto ale kotlety były z pewnością Smile Więc ta grawitacyjna cyrkulacja też o kant tyłka.

Jak dla mnie to: okap z wentylatorem do kuchni, w pozostałe dwa szyby klapki z zaworem zwrotnym. Podczas gotowania rozszczelniać lub uchylać okna i będzie dobrze.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 16:40    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Rozszczelnianie okien nic nie da bo wentylator (okap kuchenny) ma jak by to powiedzieć... większą siłę niż rozszczelnione okna. Pomóc może jedynie uchylenie okien. Co z tego jak zrobimy to tylko my - ludzie z forum a 90% mieszkańców nie. Wentylacja i tak będzie do doopy Kwadratowy

Nie ma bata ciągi wsteczne i tak się będą pojawiały, szczególnie jak ktoś ma włączony wentylator (okap) i nie uchylone okno w kuchni, to w kiblu na bank będzie miał ciąg wsteczny.

Wina źle działającej wentylacji leży zarówno po stronie wykonawcy, jak i naszej. Powodem jest poprostu niedoinformowanie, brak wiedzy na dany temat itp itd. Ludzie mają pretensje że im źle wentylacja działa, a wywietrzników nie otwierają, i... uwaga, szok... zaklejają kratki!!!! (sic!). Montują okapy i tego typu cuda, ten blok do okapów totalnie sie nie nadaje. Raz że nie zostaliśmy poinformowani o tym przez producenta a dwa to że sami też robimy różne cuda z wentylacją mając potem pretensje do wykonawcy. Wystarczy poczytać protokół.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 17:06    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

marivs napisał:
Jak ktoś ma mechaniczny wyciąg w okapie kuchennym to dzieki takim "klapkom" pozostałymi dwoma (II otwór w kuchni i łazinka) nie będzie zasysać do mieszkania.


Marvisie tak jak mówie, wystarczy otworzyć w kuchni okno a okap ustawiać nie na maxa tylko na jakiś w miare najniższy bieg i ciągu wstecznego nie będzie. To raz. A dwa to że wogóle cokolwiek sie cofa potwierdza fakt wentylacji grawitacyjnej która kompletnie nie nadaje sie do podłączania okapów.

A co do wywietrzników w oknach... otwierać jak najczęściej. To nie jest kaprys producenta że je tam zamontował. Za komuny drewniane okna miały wentylację samoczynną poprzez powypaczane ramy i framugi okienne Kwadratowy teraz są okna plastikowe, szczelne na maksa i producent nie dostał by aprobaty technicznej na te okna gdyby tego nie zamontował bo cyrkulacja powietrza MUSI BYĆ!!!! Bez tych wywietrzników mógłby se te okna co najwyżej postawić na wystawie do pooglądania...
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 19:59    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Kurcze.. w bloku mieszkam dopiero od ponad roku a tak całe życie w domku, więc może niepotrzebnie się "czepiam" ale....
W domu zamontowane były drewniane okna, ze starości wypaczone, nieszczelne i żeby jako tako to pozatykać stosowało się watę pomiędzy dwa skrzydła okna, na parapet kładło się ręczniki oraz uszczelki aby nie wiało a efekt taki, że: ręczniki mokre, szyby skute lodem lub zaparowane i w domu chłodno.

Obecnie okna w domu są wymienione na plastikowe - takie bez nawiewników, czyli są szczelne jak tylko możliwe, kratka wentylacyjna jedna w kuchni a druga w łazience. Ogrzewanie 2 systemowe do wyboru: gaz ziemny lub piec węglowo-koksowy. Efekt taki, że absolutnie nie ma żadnego parowania szyb, skraplania się wody na parapecie itp.

Więc jednak można tak zrobić aby było, dobrze, ciepło, komfortowo itd. Czemu nie na Błękitnej?

Mój znajomy właśnie wybudował dom i okna jakie?... no właśnie pełne bez zbędnych nawiewników itp ustrojów - jak myślicie jaka byłaby jego reakcja gdybym mu powiedział, ze okna powinien mieć z nawiewnikami?... wyśmiałby ten pomysł.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 13:43    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Wydaje ci sie tylko ze te okna są totalnie szczelne. Gdzieś przepływ powietrza być musi Kwadratowy Może uszczelka wycięta troszkę na górze, albo w jakiś inny sposób nie wiem, nie jestem producentem okien i nie znam ich sposobów przewala oczami Ale jest tak jak mówie. Producent nie dostał by aprobaty na te okna gdyby były totalnie szczelne, a wtedy nie byłyby dopuszczone do sprzedaży.
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Wto Sty 20, 2009 21:02    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

vin, są są Smile

edit:
A klamka wciąż nie naprawiona.. no nic.. tylko nam włamywaczy brakuje.
ADAM.4.A 
   

Zaglądajacy


Wiek: 53
Dołączył: Sob Cze 30, 2007 14:06
Posty: 13
Skąd: BŁĘKITNA KASKADA

PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 19:40    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

SĄSIEDZI POPROSTU PRZYJDZMY NA ZEBRANIE , WYBIERZMY NASZ ZARZĄD , USTAWMY DO PIONU ,,MSM,, MAMY KOLEJNĄ SZANSE
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 21:09    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Czy te rury to jest to o czym myślę... nasza wentylacja?

PS.
przydałoby się zmniejszyć zdjęcie - może tak do 800x600 ?
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 23:45    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już widziałem dziwne osoby kręcące się po naszej klatce!!!!!!!!!!!!!!!!

Dzwońcie do MSMu w sprawie tej klamki ja już dzwoniłem!!! Pani powiedziała mi że to "nietypowa klamka i szukają gdzie można taką zamówić i że nie wie kiedy to nastąpi" Zasugerowałem jej delikatnie że chyba sobie ze mnie jaja robi i kazałem zamontować klamkę tymczasową, na co pani powiedziała, że dzisiaj coś zaradzimy. To dzisiaj było we wtorek rano. Minęła środa i dalej jest gó**no zrobione!!!!!!!

Jutro będę tam dzwonił jeszcze raz, jeśli pani z którą rozmawiałem wczoraj to czyta to radze jej nie podnosić telefonu ponieważ zostanie zmieszana z błotem w tempie galopującego lamparta.

A wam polecam dzwonić i nękać tą babę, bo zasrańce z MSMu kpią sobie z nas w żywe oczy i robią sobie z nas żarty w biały dzień!!!! Ku***wa skandal żeby przez 8 dni zwykłej klamki nie można było zamontować tego jeszcze nie było....
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 13:51    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

Dzwoniłem do zasrańców z MSMu i poiformowano mnie że: "zgłosiliśmy zepsutą klamkę do reklamacji do POLSERVICU, nie wiadomo kiedy to będzie naprawione. I co pan nam zrobi?..."

Także pewnie jeszcze z miesiąc, dwa bez domofonu. Tylko czekać jak zaczną piwnice a nie daj boże i mieszkania obrabiać...
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 18:55    Temat postu: Re: WAWELSKA 4A - WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA

vin42 napisał:
Dzwoniłem do zasrańców z MSMu i poiformowano mnie że: "zgłosiliśmy zepsutą klamkę do reklamacji do POLSERVICU, nie wiadomo kiedy to będzie naprawione. I co pan nam zrobi?..."


I to jest to, na co zwracam uwagę od początku. Zarząd w naszych rękach i mamy możliwości nacisku, a jak to nie skutkuje to w ostateczności można zmienić administratora (oczywiście odpowiednią uchwałą członków wspólnoty).
A tak w ogóle to dopóki będą to naprawiać pseudo fachowcy (złote rączki z MSM) to drzwi będą ciągle zepsute.
A złamana klamka jest najprawdopodobniej efektem zacinających się drzwi, pomimo uruchomienia elektrozamka drzwi nie zawsze dawały się otworzyć.
Odpowiedz do tematu Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama