portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Drzwi DIERRE
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Drzwi DIERRE

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bdek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 16:17
Posty: 24

PostWysłany: Pią Paź 05, 2007 18:55    Temat postu: Drzwi DIERRE

nie macie zastrzeżen do pracy drzwi Dierre \? blokada zamka, języka etc ?

czekam na Wasze opinie
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 10:33    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Drzwi które montowane są w naszych mieszkaniach do dobre i mocne drzwi, dość drogie jeśli chcielibyśmy kupić je indywidualnie (sporo ponad 3000 zł). Pozostaje kwestia ich osadzenia, ale mam nadzieje ze jest to dobrze zrobione. Jesli masz jakies problemy z drzwiami wystarczy zadzwonic do Dierre jezdzi ten chłopak Fordem Transitem i naprawia wszelkie wady. Czasami, a nawet bardzo często drzwi na początku pracują lekko, a po jakims czasie zaczynają się ciężko domykać, zamek zaczyna ciężko chodzic. Wynika to z tego iż dom jest nowy i cały czas "pracuje" i osiada. Nie wynika to z tego ze drzwi są zle zrobione albo zle zamontowane Wink Trzeba zadzwonic to przyjadą i podregulują
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 14:42    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Jeśli chodzi o pracę drzwi to nie mam żadnych zastrzeżeń, u mnie dosyć mocno trzeba nacisnąć klamkę, żeby je otworzyć, ale to kwestia przyzwyczajenia :)
Natomiast uważam, że 3 klucze dołączane do drzwi to za mało. O - co najmniej - jeden klucz :) Nie czepiałabym się, gdyby to był klucz, który można samemu dorobić. W tej chwili właśnie potrzebuję 4 klucza i jest z tym mały problem. Jeśli chodzi o oryginalny klucz, to procedura dorobienia może trwać kilka tygodni, bo kod klucza jest wysyłany do Włoch, koszt to ok 110 zł/ 1 klucz.
Istnieje też możliwość zakupienia nowej wkładki z 5-cioma kluczami, ale to koszt ok 300 zł (+ montaż ok 100zł).
Moim zdaniem pracownik Polservice, który zajmował się ustaleniami z Dierre mógł wziąć pod uwagę to, że przeciętna polska rodzina liczy 4 osoby :)
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 17:40    Temat postu: Drzwi dierre

Ależ Aaanikaa Firma Dierre doskonale o tym wie, że przeciętna rodzina liczy sobie 4 osoby. To typowy sposób aby zarobić dodatkowo na sprzedanych już drzwiach. Co do dorobienie klucza to słyszałem (ale nie wiem do końca ile w tym prawdy), że klucze do tych drzwi idzie jednak dorobić w Polsce w co niektórych punktach do dorabiania kluczySmile
aanikaa 
   

Bywalec


Dołączył: Nie Lip 23, 2006 12:03
Posty: 46
Skąd: BK

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 21:47    Temat postu: Re: Drzwi dierre

Tomcio2162 napisał:
Ależ Aaanikaa Firma Dierre doskonale o tym wie, że przeciętna rodzina liczy sobie 4 osoby. To typowy sposób aby zarobić dodatkowo na sprzedanych już drzwiach. Co do dorobienie klucza to słyszałem (ale nie wiem do końca ile w tym prawdy), że klucze do tych drzwi idzie jednak dorobić w Polsce w co niektórych punktach do dorabiania kluczy:)


ehh nie powiem, że nie podejrzewałam takiego zabiegu ze strony Dierra.. ale nie chciałam rzucać takich bezpodstawnych oskarżeń ;)
o to jak mówisz, że może uda się ten klucz gdzieś (może wiesz gdzie?) na własną rękę dorobić to będę musiała przy okazji popytać.
Bdek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 16:17
Posty: 24

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 15:11    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Wystarczy zapytać Pana od brązowego Forda gdzie dorobić klucz.
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Wto Paź 09, 2007 23:02    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Zwykle klucze do drzwi antywlamaniowych sa niedorabialne,ale to chyba dobrze..zle,ze koszt jest troche wiekszy jesli juz trzeba dorobic poprzez WłochySmile a ja tak z innej beczki...mocno pekaja Wam sciany?? bo mi tak dosc dziwnie pionowo same kreseczki z bablami wychodza i juz to zglosilam,a za jakis czas poprosze developera o naprawe wiekszej ilosci scian i sufitu,bo pekniecia nie wygladaja najlepiej.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Paź 10, 2007 8:30    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

ściany muszą pękać Smile byłoby czymś dziwnym gdyby nie pękały Smile
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 10:52    Temat postu: drzwi Dierre

Witam

Mam pytanieSmile Czy w drzwi Dierre montowane w naszych mieszkaniach mają jeden zamek na klucz piórowy czy też posiadają dwa zamki? A jeśli mają jeden zamek czy istnieje możliwość zamówienia w Dierre dodatkowego zamka w drzwiach? Ciężko jest zamykac i otwierać drzwi przy pomocy klucza bedąc w mieszkaniu, a zapewne wszelkie samoistne przeróbki wiązą się z utratą gwarancji.

Pozdrawiam
Tomek
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 21:05    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Od wewnętrznej strony jest gałka a nie klucz. Ponadto w dżwiach jest blokada, ktora umozliwia jedynie uchylenie drzwi na wypadek "nieproszonych" gości.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 21:31    Temat postu: Re: drzwi Dierre

Tomcio2162 napisał:
Witam

A jeśli mają jeden zamek czy istnieje możliwość zamówienia w Dierre dodatkowego zamka w drzwiach?

Pozdrawiam
Tomek


Konstrukcja tych drzwi nie przewiduje możliwości zamontowania drugiego zamka, także taka możliwość technicznie nie istnieje pomijając fakt czy by sie straciło gwarancje czy nie. Poprostu sie nie da i już Wink Wink


Wiem to od człowieka który przekazywał mi klucze do drzwi.
Tomcio2162
Stały bywalec


Dołączył: Wto Gru 26, 2006 10:39
Posty: 59
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 21:47    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Vin a to ciekawe...znajoma mieszka w bloku też oddawanym przez Polservice- bodajże dwa lub trzy lata temu- drzwi podobno ma takie same i u Niej Polservice oferował w takich drzwiach możliwość zamka dodatkowego za dopłatą. Może mamy uboższy model tych drzwi-jeśli te drzwi nazywają się Asso to na stronie Dierre są trzy wersje tych drzwi. Jedna z jednym zamkiem i dwie z dwoma zamkami.

Dobrze chociaż że mają sztywny łańcuch, to pomocne w dzisiejszych czasach.


Dzięki za odpowiedź.
DorotaG 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Śro Sty 11, 2006 14:06
Posty: 312
Skąd: Nieborowska

PostWysłany: Pon Mar 17, 2008 0:38    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Ja mam drzwi Dierre od Górskiego (os. Piastów) i mam 2 zamki - drugi za dopłatą u dewelopera. Dodatkowy zamek=inny model drzwi. Samemu się raczej nie da dorobić.
_________________
Pozdrawiam, Dorota
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2008 15:56    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

odświeżę temat,
Jeśli ktoś z bloku 4a chciałby zmienić drzwi na takie z podwójnym zamkiem to istnieje taka możliwość u Dierre jednak wiąże się to z wymianą nie tylko samego skrzydła ale również futryny- oczywiście odpłatnie. Jeśli skrzydło nie jest uszkodzone to Dierre odliczy ich koszt od nowo wstawionych.
Informacja prosto od Dierre bo sam chciałem wymienić na inne.
Pozdrawiam
r2d2S 
   

Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 12, 2006 17:12
Posty: 126
Skąd: Piastów

PostWysłany: Pią Kwi 04, 2008 15:24    Temat postu: Re: Drzwi DIERRE

Co do drugiego zamka - u nas na Piastów była możliwość, jak wyżej pisała DorotaG, dokładnie w takich drzwiach wybrania za dopłatą opcji dwuzamkowej. Minusem jest to, że przy 2 zamkach jest niżej klamka i automatycznie zamek, co dla mnie jako osoby wysokiej nie jest rewelacyjne, ale można sie przyzwyczaić.
Pozdrawiam sąsiadów zza miedzy.

_________________
may the force be with you
6076957
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama