portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
tomczu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Kwi 16, 2008 19:10
Posty: 20
Skąd: Gdańsk-BłękitnaKaskada

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 22:06    Temat postu: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Niniejszym wnioskuję o zorganizowanie zebrania wspolnoty mieszkaniowej Wawelska 4A Smile

Jeśli popierasz powyzsza inicjatywę - dorzuć swoje 3 grosze Smile
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 22:33    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Miłej zabawy na zebraniu Cool

Ja sie wypisuje 4ever Super
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 8:48    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Chętnie poznam pozostałych współlokatorów na takim spotkaniu i może dowiem się, czy są jakieś plany aby w końcu było na klatkach czysto i nie tylko - bo to nie chlew tylko mieszkania.
Rok temu było duuużo lepiej niż jest obecnie!
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 17:37    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

tomczu napisał:
Niniejszym wnioskuję o zorganizowanie zebrania wspolnoty mieszkaniowej Wawelska 4A Smile

Jeśli popierasz powyzsza inicjatywę - dorzuć swoje 3 grosze Smile


Informacyjnie:
zebranie może być zorganizowane przez zarząd na wniosek 10% udziałowców.
Zarząd w terminie do 30 marca musi zwołać coroczne zebranie wspólnoty.

Myślę więc że nie ma co wnioskować o zwołanie zebrania bo i tak wkrótce się odbędzie.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Wto Sty 13, 2009 19:38    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

A kto jest w tej chwili zarządem? Bo jeśli dobrze pamiętam to zarządu nie możemy wybrać od grudnia 2007 r. Chyba tylko u nas w bloku jest taki organizacyjny burdel na kółkach. Inaczej tego nazwać sie nie da. Razz Zawstydzony

KTO JEST W TEJ CHWILI ZARZĄDEM?????
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 17:30    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

vin42 napisał:
A kto jest w tej chwili zarządem? Bo jeśli dobrze pamiętam to zarządu nie możemy wybrać od grudnia 2007 r. Chyba tylko u nas w bloku jest taki organizacyjny burdel na kółkach. Inaczej tego nazwać sie nie da. Razz Zawstydzony

KTO JEST W TEJ CHWILI ZARZĄDEM?????


Nie rozumiem pytania?
Proszę zajrzeć do ksiąg wieczystych. Tam jest czarno na białym. Nic się nie zmieniło!
Nie ma o co bić piany.
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 21:32    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

VIN, słabo mi się robi, jak czytam Twoje wpisy. Jak Ci się nie chce nic robić to przynajmniej nie przeszkadzaj innym.

A Zarząd do tej pory sprawuje MSM. Nic się nie zmieniło. Nawet Pani Notariusz, która została zaproszona na spotkanie Wspólnoty przez MSM nie poradziła sobie z prawnym rozwiązaniem tematu. Tacy to profesjonaliści...

Do dziś nie nastąpiła żadna zmiana w księgach wieczystych. Zarząd sprawuje MSM. I może sprawować dalej, bo z takimi wiatrakami, jak VIN to nie chce mi się walczyć...

Jak znam życie to na spotkaniu nie będzie większości, więc chyba nie ma o czym gadać. A może się mylę...

VIN, pogratuluj sobie swojego wyboru. Ja mieszkam na osiedlu, gdzie sami wybraliśmy administratora. Jest ciepło, czysto i sympatycznie. Dlaczego? Bo administrator stara się, sam dzwoni i pyta czy wszystko w porządku. Wie, że Zarząd Wspólnoty może mu wypowiedzieć umowę, jak mieszkańcy będą niezadowoleni.

A czy MSM wypowie umowę MSM ??? Obawiam się, że to zbyt skomplikowane pytanie dla Ciebie...

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego Smile
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Śro Sty 14, 2009 22:14    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

BK napisał:
VIN, słabo mi się robi, jak czytam Twoje wpisy. Jak Ci się nie chce nic robić to przynajmniej nie przeszkadzaj innym.


Kolego, nie wiem jak można przeszkadzać komuś w "nic nie robieniu" wyjaśnij mi to bo to ciekawa kwestia. Fakt, że coś tam było robione na początku ale teraz od prawie roku nic sie nie dzieje.
To że ja nic nie robie i robić nie będę, mówiłem od początku bo ani sie na tym nie znam ani nie mam na to czasu, a NIE że mi sie nie chce. Poczytaj moje wcześniejsze wpisy bo masz zarzuty w stosunku do mnie wzięte z powietrza.


Cytat:
A Zarząd do tej pory sprawuje MSM. Nic się nie zmieniło. Nawet Pani Notariusz, która została zaproszona na spotkanie Wspólnoty przez MSM nie poradziła sobie z prawnym rozwiązaniem tematu. Tacy to profesjonaliści...


Lepsi tacy profesjonaliści niż żadni prawda???? Zarząd w rękach naszych mieszkańców? Przez ponad rok zebrania w sprawie zarządu nie było czasu zorganizować, a gdzie zarządzanie... Zebranie miało być w marcu (sic!) 2008 r....


Cytat:
Do dziś nie nastąpiła żadna zmiana w księgach wieczystych. Zarząd sprawuje MSM. I może sprawować dalej, bo z takimi wiatrakami, jak VIN to nie chce mi się walczyć...


A co ja mam do tego że nie nastąpiła zmiana w księgach wieczystych? Sorry ale jakie wiatraki, o czym ty mówisz? Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy


Cytat:
VIN, pogratuluj sobie swojego wyboru.


Niestety, niczego nie wybierałem, bo nawet nie było powtórnego zebrania w tej sprawie także ten zarzut kolego to nie do mnie ale do wszystkich mieszkańców bloku. Oni też niczego nie wybrali bo nie było zebrania

Cytat:
Ja mieszkam na osiedlu, gdzie sami wybraliśmy administratora. Jest ciepło, czysto i sympatycznie. Dlaczego? Bo administrator stara się, sam dzwoni i pyta czy wszystko w porządku. Wie, że Zarząd Wspólnoty może mu wypowiedzieć umowę, jak mieszkańcy będą niezadowoleni.


Good for you my friend Very Happy to sie ciesz. Widocznie u ciebie znaleźli sie ludzie którzy mieli CZAS I PEWNĄ WIEDZĘ ŻEBY SIĘ TYM ZAJĄĆ.

Cytat:
A czy MSM wypowie umowę MSM ??? Obawiam się, że to zbyt skomplikowane pytanie dla Ciebie...


Tak tak tak, ojej, strasznie skomplikowane, nie znam odpowiedzi. Nie mam czasu zastanawiać sie nad takimi teoretycznymi pierdołami.

Cytat:
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego Smile


Ja również.
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 8:40    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Panowie po co te potyczki słowne.
Niech każdy pozostanie przy swoim.
A prawda jest taka, zresztą sam Prezes MSM mi to powiedział: jeżeli na pierwszym zebraniu nie udało nam się zmienić sposobu zarządu to później (z jego doświadczenia) się nie uda. Powód jest prozaicznie prosty, z zebrania na zebranie będzie przychodzić coraz mniej mieszkańców.
Pozdrawiam
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 14:59    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

JacoK napisał:
Panowie po co te potyczki słowne.
Niech każdy pozostanie przy swoim.
A prawda jest taka, zresztą sam Prezes MSM mi to powiedział: jeżeli na pierwszym zebraniu nie udało nam się zmienić sposobu zarządu to później (z jego doświadczenia) się nie uda. Powód jest prozaicznie prosty, z zebrania na zebranie będzie przychodzić coraz mniej mieszkańców.
Pozdrawiam


Ja nie zacząłem. Tylko się bronię przed mówieniem nieprawdy Very Happy
BK 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Gru 28, 2006 20:17
Posty: 86
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 0:23    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Jakiej nieprawdy, VIN ?

Żalisz się w postach, że nie jest najlepiej ( z czym chyba wszyscy się zgadzają) a winą za to obarczasz ludzi, którzy chcieli coś zrobić, ale procedury prawne (bo nie wola większości) im to uniemożliwiły... Skoro nie dałeś im szansy to uwagi i pretensje kieruj do Zarządu, czyli MSM. A wszelkie impertynencje i złościliwości wysyłaj na Berdyczów. I tyle...

Skoro Tobie nie chce się nic robić i z góry zakładasz, że się "wypisujesz", to przynajmniej szanuj tych, którym chce się coś zrobić.

I po co te całe Twoje słowotoki i dowcip niezbyt wysokich lotów... Masz dokładnie tak, jak chciałeś. Zarząd sprawuje MSM i jest tak jak jest...


Bez komentarza.
vin42
Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 12, 2007 16:15
Posty: 103

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 17:48    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

BK napisał:


.

Skoro Tobie nie chce się nic robić i z góry zakładasz, że się "wypisujesz", to przynajmniej szanuj tych, którym chce się coś zrobić.



Przeczytałem to zdanie i więcej nic nie czytałem z Twojego wpisu, bo widać że ty też nie czytasz tego co ja pisze. Pokaż mi gdzie i kiedy napisałem w obu tematach o wspólnocie 4A że NIE CHCE MI SIE NIC ROBIĆ. Jak znajdziesz i wkleisz taką moją wypowiedź to się do niej ustosunkuje a jak nie to czep sie kogoś innego i nie pisz do mnie więcej bo aż żal czytać...

Po to jest forum żeby wyrażać swoje poglądy prawda? Nie wolno mi napisać co mi sie nie podoba? Zabraniasz mi? Jest jakiś zakaz? Jak ci sie nie podoba moja opinia to poprostu nie czytaj i nie wypisuj głupot pod moim adresem. A jak chcesz podyskutować to na konkretne argumenty a nie te wymyślone przez Ciebie.
JacoK 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lis 09, 2007 13:12
Posty: 24
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 22:12    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

vin42 napisał:
Pokaż mi gdzie i kiedy napisałem w obu tematach o wspólnocie 4A że NIE CHCE MI SIE NIC ROBIĆ.


Bardzo mnie to cieszy, więc ponawiam propozycję o to abyś kandydował do zarządu. Potrzebni są ludzie którym się chce. A w różnorodności będzie nasza siła.
Ja osobiście uważam, że w naszej wspólnocie zarząd powinien się składać z pięciu osób, którym się chce, a to co dzieje się we wspólnocie nie jest im obojętne. Piszę pięć osób bo nie zawsze każdy ma czas, a do skutecznej reprezentacji wspólnoty potrzebne są minimum dwa podpisy członków zarządu. Z pięciu dwie zawsze się znajdą.

A jak obecnemu zarządowi się chce? No zobaczmy np. co się dzieje wokół naszego budynku. Jak pięknie obsadzony był kwiatami w 2008 r, bo w 2007 raz był i jak pięknie usychają krzewy (nikt o nie nie dba i nie uzupełnia braków). Oni takich wspólnot jak my mają kilkadziesiąt jak nie kilkaset. Wnioski nasuwają się same.

I jeszcze jedno. Pamiętacie na pierwszym zebraniu propozycje powołania rady wspólnoty? To taki twór nieformalny. Działa jak zarząd (wykonuje cała pracę za zarząd) i jest bezpieczny bo właściwie w niczym nie może zagrozić interesom obecnego zarządu i administratora. Wniosek - poczujcie się jakbyście mieli zarząd we własnych rękach, a my mamy was pod pełną kontrolą. Nie podoba wam się zarząd to spróbujcie to zmienić (tylko w obecności notariusza uchwałą 50%)! Czy aby tego nie wałkujemy od ponad roku? Zarząd wybrany z mieszkańców można odwołać zwykłą uchwałą nawet w trybie indywidualnego zbierania podpisów. Można też zawiesić lub zmienić członka zarządu. Pełna kontrola.

Pozdrawiam
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 21:03    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Witam,
Czy są już jakieś wiadomości w sprawie kolejnego spotkania? Mamy już połowę lutego i żadnych informacji w temacie nie widać?
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 15:04    Temat postu: Re: ZEBRANIE WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ Wawelska 4A

Zebranie było, zarząd odwołany, miło było zobaczyć sąsiadów - niektórych po raz pierwszy Smile

Wczoraj mi się nie udało nic powiedzieć ale zwracam się do mieszkanców, którzy palą i posiadają balkony od strony garaży aby nie rzucać petów na podjazdy. Zwracali też uwagę na pozostawiane pety w popielniczkach na balkonie lub też innych puszkach itp. pojemnikach aby to jakoś dobrze umocować bo wiatry na osiedlu bywają silne a zawartość często ląduje na podjazdach a potem wnosi się to do auta Confused Klamerki też nie należą do rzadkości a kiedyś to zlitowałem się nad kimś i wniosłem na klatkę (kaloryfer przy wejściu) po dwóch dniach zalegania na podjeździe, czyjeś majtki i koszulki Smile
Wspomnę jeszcze, że dym z palonych papierosów często wlatuje do mieszkań osób niepalących - mało przyjemne aromaty.
Pozdrowienia
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama