portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Psy i ich właściciele!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Psy i ich właściciele!

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
broszka 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Czw Sty 22, 2009 2:20
Posty: 2
Skąd: Gdańsk - Orunia-Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 2:44    Temat postu: Psy i ich właściciele!

Szanowni sąsiedzi wszystkich bloków BK, mieszkamy tu od 1,5 roku z Rodziną i nadal nie możemy w to uwierzyć, że właściciele psów bardziej sobie cenią swoje zwierzęta niż własne DZIECI...
Mam tu na myśli to wszędobylskie łajno psie na chodnikach, trawnikach i nawet klatkach schodowych.... Czy widok wdeptujących w to sąsiadów, bawiących się w tym własnych dzieci i wogóle widok zasranych trawników, jest widokiem przyjemnym???Wydaje się, że tak....kiedy obserwuję swoich sąsiadów Crying or Very sad Pomijam tu fakt możliwości przenoszenia chorób zakaźnych przez łajno psie, więc co na to Rodzice małych, jeszcze nie rozumiejących, że łajno, to rzecz, której dotykać nie można ( a widzę, że na naszym osiedlu takich dzieci jest wiele)?...
Więc zwracam się do wszystkich, których również ten problem denerwuję - proponuję o wystosowanie pisma do Administratora o pobieranie dodatkowej opłaty przeznaczonej na regularne sprzątanie trawników od osób posiadających psy.
Poza tym regularne informowanie straży miejskiej o fakcie niesprzątania odchodów po swoim psie przez konkretną osobę, ponieważ zgodnie z zarządzeniem Rady Miasta Gdańsk, jest to karane mandatem w wysokości 200 zł.
Przyznam się Państwu szczerze, że robię sąsiadom zdjęcia z okna w trakcie ich spacerów jako dowód... no cóż drastyczne, ale innej bardziej skutecznej zachęty do działania, niż finansowa, nie ma..
marivs 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Kwi 03, 2008 15:48
Posty: 32
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 7:24    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

Droga broszko,
Niestety żyjemy w Państwie, którego poziom świadomości, co poniektórych osobników tej samej społeczności jest żenująco niski. Nie uwłaczając nikomu jest to rozwój, co najmniej 20 lat za murzynami. Smutne, ale prawdziwe.
Aby cokolwiek wyegzekwować to niestety musimy mieć państwo policyjne, na wzór naszych zachodnich sąsiadów Niemców, tam jest krótka "piłka": zgłoszenie, donos itp. do odpowiednich władz jest na porządku dziennym (wiem, że słabo i źle to u nas wygląda) a efekty są natychmiastowe. KARY KARY i jeszcze raz KARY - skoro prośby nie pomagają to... może inny sposób uświadamiania pomoże?
madia17 
   

Nowy na forum


Dołączył: Śro Gru 17, 2008 22:23
Posty: 2
Skąd: Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Sty 22, 2009 9:39    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

Mieszkamy w bloku 4b i właściciele pewnego kota puszczają go wolno nie tylko po dworze lecz również po klatce schodowej!!! Nie wspomnę, ze piszczy pod drzwiami właścicieli to jeszcze na klatce od czasu do czasu czuć zapach kocich sików. Nie jestem przeciwniczką zwierząt, ale jeśli właściciele psów jak i kotów zdcydowali się trzymać zwierzęta to powinni po nich sprzatać kupki i siuśki też, podobnie nie puszczać ich samopas. Na koty mam uczulenie a po częstym otarciu się o moje spodnie kota sąsiadów i powąchaniu wątpliwego zapachu niedobrze mi.
Pozdrawiam sąsiadów BK.
broszka 
   

Nowy na forum


Wiek: 45
Dołączył: Czw Sty 22, 2009 2:20
Posty: 2
Skąd: Gdańsk - Orunia-Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Sty 29, 2009 23:03    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

Drodzy Sąsiedzi, dziekuje, ze nie jetem sama, cieszę się, źe jeszcze ktoś ma chęć działania. Więc może nam się uda, choć na razie wygląda to jak walka z wiatrakami...też myślę, że innej metody niż kary nie ma, stąd mój pomysł na obciążanie dodatkowym kosztem na sprzątanie terenu przez administratora każdego posiadacza zwierzaka. Na Policję też zamierzam dzwonić - po to zbieram materiał w postaci zdjęć i wszystkich do tego gorąco zachęcam, gdyż im więcej będziemy dokuczać policji i straży miejskiej, tym szybciej będą mieli dość naszych telefonów i w końcu coś zrobią...Pozdrawiam serdecznie.
kamula77 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 31, 2008 11:57
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:23    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

witam,
jako właścicielka psa jestem również żywo zainteresowana sprawą psich kup na osiedlu. mój pies zazwyczaj załatwia się dopiero na łączce za drogą, ale na wypadek gdyby zrobił wcześniej mam ze sobą papierki by zebrać i wrzucić do śmietnika - których przecież nie brakuje na naszym osiedlu.

jeśli chodzi o zdjęcia - to jestem za tym by je wklejać przynajmniej na jakiś czas np. w tym temacie- bo nic innego tak nie dyscyplinuje (poza mandatami) jak społeczna kara "wytknięcia palcem"
zdjęcie psa jak robi kupę + pozostawiony efekt (bo jeśli pies zrobi a właściciel posprząta-to jest ok.)

może przydałyby się też informacje na naszych korkowych tablicach - lub tak jak o segregacji śmieci na drzwiach - co o tym sądzicie?może też z informacją z jakiego paragrafu trzeba sprzątać (to dla tych co działają na nich tylko kary,kary)
Bdek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 16:17
Posty: 24

PostWysłany: Śro Mar 25, 2009 17:45    Temat postu: hmm apropos broszki

trzeba mieć lekko w bańce albo nie lubić zwierząt czatując z aparatem za szybą lub balkonem, Sad wielbiciel zwierząt bez zwierzęcia, a wystarczy podejść do właściciela i zwrócić mu uwagę - jeżeli ma się oczywiścię odwagę,
kamula77 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Mar 31, 2008 11:57
Posty: 15
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2009 15:42    Temat postu: Re: hmm apropos broszki

Bdek napisał:
trzeba mieć lekko w bańce albo nie lubić zwierząt czatując z aparatem za szybą lub balkonem, Sad wielbiciel zwierząt bez zwierzęcia, a wystarczy podejść do właściciela i zwrócić mu uwagę - jeżeli ma się oczywiścię odwagę,


Wink nie ma to jak "stare dobre" rozmowy sąsiedzkie Smile z aparatem ... to racja w sumie - sama przy oknie nie "czatuję"
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 10:10    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

A ja tylko chciałbym dodać że za robienie zdjęć osobom bez ich zgody i jeszcze podawanie ich do publicznej wiadomości jest też karane, no już nie powiem o podglądaczu z aparatem w oknie którego też można na policję zgłosić i będzie miał problemy Smile

Więc miłego zdjęć robienia życzę.
joeyka 
   

Zaglądajacy


Wiek: 47
Dołączył: Pią Wrz 14, 2012 18:47
Posty: 19
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 18:57    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

ludzie...
moze najpierw popatrzcie kto śmieci na osiedlu i wokół niego ( proponuje wszystkim spacerek wokól osiedla ) a nie skakac na włascicieli psów...bo obserwujac to nie własciciele psów i ich pupile najwiecej smiecą tylko wy ... mozna spotkac wokół klatek, na klatkach butelki po alkoholu i czy napojach smieci lub zostawianie smieci koło smietników czy tez notoryczne niszczenie przez wasze dzieciaki klatek schodowych ...( dziurawienie scian, brudzenie itp..) szkoda gadac....
liliana5 
   

Nowy na forum


Wiek: 56
Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 19:32
Posty: 3
Skąd: gdańsk-zaspa

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 20:03    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

Ale się uczepiliście właścicieli psów! Może tak popatzrycie na wrzeszczące dzieci, które wszędzie rozrzucają śmieci, albo sąsiadów, którzy wyrzucają pety gdzie mają ochotę!
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2012 19:43    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

no sorry.. ale wdepnąć w psie g..no a nadepnąć na peta to chyba jest różnica... co nie znaczy, że mi to nie przeszkadza... masz psa to po nim sprzątaj, zwłaszcza, że jest to usankcjonowane prawem w naszym mieście.
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 8:19    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

Z drugiej strony ile to przepisów jest w naszym mieście obowiązujących ba nawet na naszym osiedlu. I co z tego? Każdy ma to daleko gdzieś. Niestety.

Ostatnio jeden z sąsiadów z bloku obok 4F przyszedł ze swoim pieskiem ( York) i piesek się wys... (zrobił kupę) przed blokiem 4F. Widziałem akcję z balkonu Smile. Mimo że uwaga została mu zwrócona to i tak olał sprawę i poszedł dalej. Następny sąsiad z bloku 4E ( taki dobrze zbudowany Pan ze swoim miniaturowym Yorkiem) prowadza go bez smyczy gdzie popadnie bo ma w dupie zasady i przepisy. Jeśli się wstydzi że ma takiego psa to niech go wywozi na łąki poza miasto na spacer a nie żeby piesek lał i srał za przeproszeniem gdzie mu się chce. Ja sam mam psa i mój pies nigdy nie narobił na osiedlu. Zawsze się znajdzie miejsce na to żeby piesek mógł zrobić co potrzebuje i nie brudził w miejscach gdzie jest to niedozwolone.

Ludzie powinni zacząć używać głowy domyślenia i będzie dobrze.
liliana5 
   

Nowy na forum


Wiek: 56
Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 19:32
Posty: 3
Skąd: gdańsk-zaspa

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:52    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

Żadna różnica bo i jedno i drugie to zaśmiecanie więc dlaczego dzieci mogą śmiecić a psy nie?

_________________
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:35    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

a czy dzieci srają (za przeproszeniem) na chodnik albo na trawie w której nasze dzieci potem chodzą i jak wiadomo na początku się przewracają?

Co za post - masakra - kim Ty jesteś gościu! wstyd!
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Nie Wrz 23, 2012 19:36    Temat postu: Re: Psy i ich właściciele!

do_domku napisał:
no sorry.. ale wdepnąć w psie g..no a nadepnąć na peta to chyba jest różnica... co nie znaczy, że mi to nie przeszkadza... masz psa to po nim sprzątaj, zwłaszcza, że jest to usankcjonowane prawem w naszym mieście.


dokładnie!
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama