portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » zarządca - msm lub ...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

zarządca - msm lub ...

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Bdek 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 31, 2007 16:17
Posty: 24

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 13:03    Temat postu: zarządca - msm lub ...

Czy ktoś interesował się rynkiem zarządców nieruchomości ? Czy MSM jest godne ceny, za jakoś usług ? Może by tak przy zgodności całego osiedla lub samych wspólnot wysłać do zarządców propozycję o przygotowanie oferty na zarządzanie. Wydaje mi się, że temat jest ciekawy do merytorycznej dyskusji na forum.
marchew112 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Lip 09, 2009 10:15
Posty: 48
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 16, 2010 9:07    Temat postu: Re: zarządca - msm lub ...

Pytałem wsrod znajomych jak to wyglada na innych osiedlach, 70% zarządców jest drozsza. Zastanawiam się nad firma PRESTIZ, ktora zajmuje sie zarzadzaniem blokow gorskiego obok naszego osiedla, wydaje mi sie ze jest tam czysto i zadbanie. Niestety nie wiem jak z cenami...
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 23:00    Temat postu: Re: zarządca - msm lub ...

Witam,
obecnie Prestiż złożył ofertę z niższą ceną niż MSM Gdynia za zarządzanie/administrowanie jednym z bloków na Kaskadzie.

niedaleko na Nieborowskiej zarządzają też ACTUM i ERTA, Actum jest droższe od Prestiża (ale i tak tańsze niż MSM), ERTA jest do negocjacji pomiędzy Prestiżem a ACTUMEM.

Może większa ilość wspólnot niż 1 uzyskałaby jeszcze lepszą cenę? Jest ktoś chętny do rozmów o zmianie administratora??
kaskada2 
   

Nowy na forum


Wiek: 74
Dołączył: Pią Maj 20, 2011 15:54
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Orunia

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 12:05    Temat postu: Re: zarządca - msm lub ...

Witam.Popieram wniosek,tą sprawą należy zająć się jak najszybciej,póki nasze osiedle całkiem nie zmieni swojego oblicza.Mam na myśli,zieleń-drzewa,krzewy,trawniki. Te rośliny proszą o pomoc.Nikt ich nie nawozi,nikt nie dba,to świadczy o gospodarzu.Nasze pieniądze są marnowane.Dodam ,że w lecie rośliny podlewane są w samo południe.Co to daje roślinie?Nic a tylko leci po naszych kieszeniach.Nie ma dobrego gospodarza.Zły gospodarz to co roku rosnące koszty,a widoku żadnego.Osiedle piękne -ale co będzie za rok,dwa.Popieram wniosek i go akceptuję.Pozdrawiam
ryswawa 
   

Stały bywalec


Wiek: 56
Dołączył: Pon Maj 12, 2008 18:10
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 18:31    Temat postu: Re: zarządca - msm lub ...

Witam!
Popieram wniosek poprzedników,wszystkie wspólnoty powinny wysłać zapytania ofertowe,zasięgnąć języka w oklicznych osiedlach na temat firm zarządzających i wydrać najlepsze oferty.MSM z Gdyni niestety nie radzi sobie zbyt dobrze z zarządzaniem pomimo,że za swoje usługi pobiera nie małe opłaty(problemy z firmą sprzątającą -sprzątanie odbywa się po łebkach;zieleń-wystarczy zobaczyć jak wygląda na okolicznych osiedlach a jak u nas;problemy z usterkami-po zgłoszeniu do MSM reakcja trwa zbyt długo i wiele innych) ...
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Czw Mar 29, 2012 22:36    Temat postu: Re: zarządca - msm lub ...

"wszystkie wspólnoty powinny wysłać zapytania ofertowe"... no widzisz ryswawa i tu pojawia się problem, bo chyba tylko 3 wspólnoty (a przynajmniej tak podaje MSM) mają ustanowiony Zarząd z właścicieli, a blok 4G będzie czwartym jeśli jutro się udaSmile

A wspólnot jest zdaje sie 9. W pozostałych blokach/wspólnotach Zarządem jest MSM i jednocześnie Zarządcą/administratorem. Wiadomo że sami siebie nie odwołają, bo przecież biorą od nas kasę za zarządzanie.
To właściciele mieszkań w poszczególnych wspólnotach muszą sie zmobilizować, zwołać zebranie (na wniosek 10% udziałowców MSM zwoła zebranie właścicieli), opłacić notariusza - bo zmiana sposobu zarzadzania z powierzonego przez dewelopera na właścicielski wymaga protokołowania uchwały przez notariusza - i wtedy przy akceptacji 51% właścicieli można zmienić Zarząd. A następnie nowy Zarząd może wypowiedzieć umowę MSM i zawrzeć nową umowę z innym administratorem.

Więc we wszystkich wspólnotach gdzie nie ma wybranego Zarzadu pierwszym krokiem jest właśnie wybranie go spośród właścicieli. Bo jak napisałam wyżej, tylko Zarząd może odwołać MSM i ewentualnie wybrać nowego Zarządcę/administratora.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama