portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » STREFA ZAMIESZKANIA
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

STREFA ZAMIESZKANIA

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
wawelska4 
   

Nowy na forum


Wiek: 69
Dołączył: Sob Sie 28, 2010 9:24
Posty: 4
Skąd: miasta

PostWysłany: Sob Sie 28, 2010 9:33    Temat postu: STREFA ZAMIESZKANIA

Witam Wszystkich.
Jestem "nowy" i od razu mam pewien apel do wszystkich kierowców (i nie tylko).

Na naszym osiedlu wytyczona jest strefa zamieszkania. Strefa zamieszkania jest oznaczona znakiem D-40. Znak ten stosuje się w celu oznakowania ustalonej strefy zamieszkania, w której obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego.

Umieszcza się go na początku strefy zamieszkania na wszystkich drogach doprowadzających do niej ruch. Strefy te ustala się w obszarach zabudowanych na ulicach, również pojedynczych, na których w zasadzie odbywa się ruch docelowy, przede wszystkim w osiedlach mieszkaniowych. Zasady ruchu obowiązujące w strefie zamieszkania dają całkowity prymat pieszemu. W takiej strefie pieszy nie musi korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, ale może poruszać się po całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem /art. 11 ust. 5/. Wyjazd z takiej strefy na drogę jest oznaczony znakiem D-41 i jest traktowany jako włączanie się do ruchu /art. 17 ust. 1 pkt 1 / i kierującego pojazdem obowiązują w takiej sytuacji zasady regulujące włączanie się do ruchu, a więc jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu /art. 17 ust. 2/. Dopuszczalna prędkość pojazdu lub zespołu pojazdów w tej strefie wynosi 20 km/h /art. 20 ust. 2/. Ponadto zabroniony jest postój w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu /art. 49 ust.2 pkt 4/. Zasady te obowiązują w strefie zamieszkania niezależnie od tego, czy jest ona ustanowiona na drodze publicznej, czy innej, np. wewnętrznej. W pozostałym zakresie obowiązują takie same zasady jak na drogach publicznych.

Policja i Straż Miejska w każdym przypadku (z własnej inicjatywy lub na wniosek mieszkańców) może podejmować czynności służbowe na terenie osiedla umiejscowionego w strefie zamieszkania.

Przypominam to szczególnie tym wszystkim którzy parkują na waskich drogach pomiedzy naszymi blokami.
pollyona19 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Maj 14, 2008 13:33
Posty: 82
Skąd: Gdnaks-Ujescisko

PostWysłany: Czw Wrz 02, 2010 21:18    Temat postu: Parkowanie

Niestety walka z nieprawidłowo parkującymi na tym osiedlu to pewnie walka z wiatrakami. Większość mieszkańców stosuje zasadę, iż trzeba zaparkować jak najbliżej drzwi do klatki ( a tak w ogóle to szkoda, że się nie da przy drzwiach wejściowych do mieszkania), bo przejście kilu metrów jest już niewyobrażalnym wysiłkiem fizycznym.
Niektórzy też 1 autem bezsensownie zajmują 2 miejsca parkingowe nie parkując wzdłuż wyznaczonych linii. W większości są to samochody dostawcze ,np. Mat przed klatką G.

Dziś chciałabym pogratulować wyobraźni i pomysłowości właścicielom zielonej skody CIN oraz niebieskiego saaba, którzy tak zaparkowali swoje samochody przed klatką, że rano wyjeżdżając z parkingu spod G na wysokości śmietnika na rogu nie dało rady przejechać prosto między blokami.............
pollyona19 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Maj 14, 2008 13:33
Posty: 82
Skąd: Gdnaks-Ujescisko

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 12:27    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

http://biznes.onet.pl/pod-supermarketami-ruszaja-mandatowe-zniwa,18497,3581749,1,prasa-detal
wawelska4 
   

Nowy na forum


Wiek: 69
Dołączył: Sob Sie 28, 2010 9:24
Posty: 4
Skąd: miasta

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 14:20    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

niechodzi mi o karanie kogokolwiek tylko zdrowy rozsadek; niedługo zrobi sie ślisko i śnieg spadnie i jeśli ktoś kogoś po boku przejedzie to żeby nie było pretensji i mam nadzieje, że oni wszyscy OC maja opłacone Wink-
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 9:48    Temat postu: śnieg spadł a samochody dalej stoją

niestety interwencje do SM niewiele dają, albo straznicy nie przyjeżdżają w ogóle bo nie mogą trafić, albo na pisemne wezwanie odpisują że byli na interwencji i wszystko było ok (!) - nie wiem o której godzinie u nas pod blokami jest ok z tym parkowaniem - szcególnie zakręt przy blokach C / E jest obstawiony zawsze.
natomiast kiedyś zauważyłam policję, która na czyjeś wezwanie skutecznie usunęła porzucone auto, szkoda że zapomniał o tym drugim (chyba pod blokiem D stoi ten pseudo samochód bez żadnego ruchu już 3 miesiąc), byc może policja jako że ma bliżej siedzibę bo na Orunii a nie w śródmieściu jak SM wie gdzie jest nasza błękitna kaskada i adres wawelska 4-4G...
a przy okazji prośba do tych co parkują zajmując pół chodnika - nie róbcie tak, bo potem idąc z wózkiem/sankami czy dzieckiem za rączkę musimy schodzić na ulicę bo nie da się przejść chodnikiem tyle nam zostawiacie miejsca, żenada kulturalna jeśli chodzi o parkowanie niestety Sad
pollyona19 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Maj 14, 2008 13:33
Posty: 82
Skąd: Gdnaks-Ujescisko

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 15:02    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

Już dawno zauważyłam, że kultury parkowania na tym osiedlu nie ma wcale. A na samochody notorycznie porzucane i blokujące wyjazd z parkingu z 4g to już nie mam siły.
Wrzeszcz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lis 04, 2009 21:01
Posty: 52
Skąd: Wrzeszcza

PostWysłany: Nie Gru 12, 2010 1:39    Temat postu: czekam na pierwsza stłuczkę

Witam
Czekam na pierwszą stłuczkę. Mam nadzieje że większych nieszczęść nie będzie z powodu kretyńskiego parkowania.
Pozdrawiam
09blok 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Wto Maj 08, 2012 12:56
Posty: 33
Skąd: Orunia

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 14:35    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

Wczoraj zauważyłem Panów ze SM wypisujących mandaty (albo upomnienia - niewiem) właścicielom samochodów pozostawionych na drodze.
mielec_gda 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 10, 2012 14:57
Posty: 39
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 9:51    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

Pod blokiem 4H to niektórzy o mało co do klatki nie Arrow wjadą ... Zdegustowany
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Pią Lip 20, 2012 10:50    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

Macie rację, dojazd do ostatnich bloków jest straszny szkoda,że "sąsiedzi" tak postępuja i parkuja na jedynej drodze dojazdowe, i jeszcze to parkowanie 3 aut na 5 miejscach na dużym parkingu - masakra. Troszkę szacunku dla innych mieszkańców, posiadaczy samochodów.
Już nie wspomne o "parkingu" pod blokiem 4H. czy my się go doczekamySad
pozdrawiam
Gufru_Miszczu 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Cze 12, 2012 17:58
Posty: 49
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 15:09    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

Czy naprawdę tak trudno jest zaparkować nie uderzając kołami o krawężnik? Na tym zdjęciu widać, że przy szerokości chodnika 150cm kierowca zajął jakieś 70 cm - nie umie inaczej czy ma zbyt ograniczoną wyobraźnie, aby wiedzieć że w takiej sytuacji ciężko jest przejść chodnikiem pchając wózek z dzieckiem...? Kierowcy, pamiętajmy o pieszych - wszak sami nie wszędzie możemy wjechać i też czasem musimy przejść...


DSC01242.JPG

DSC01242.JPG


SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 14, 2012 15:49    Temat postu: Re: STREFA ZAMIESZKANIA

Kierowcy! Pamiętajcie że PRAWNIE na naszym osiedlu prawa strona ma pierwszeństwo. Czyli nawet jadąc naszą drogą osiedlową musimy przepuścić kogoś kto wyjeżdza np. z podjazdu garażowego itd... Bzdura wiem, ale mało kto o tym wie. A niektórzy czekają na takie okazje by zarobić na takich "wymuszeniach"

Co do parkowania. Wieśniaków parkujących na drodze zwłaszcza na zakrętach powinno się karać. Zwłaszcza w zimie dziwie się tym ludziom którzy ryzykują to że ktoś w nawet maleńkim poślizgu ich stuknie.
Szfakier 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 29, 2009 15:50
Posty: 19
Skąd: Gdańsk-Gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 15, 2012 12:27    Temat postu: Re: śnieg spadł a samochody dalej stoją

do_domku napisał:
niestety interwencje do SM niewiele dają, albo straznicy nie przyjeżdżają w ogóle bo nie mogą trafić, albo na pisemne wezwanie odpisują że byli na interwencji i wszystko było ok (!) - nie wiem o której godzinie u nas pod blokami jest ok z tym parkowaniem - szcególnie zakręt przy blokach C / E jest obstawiony zawsze.
natomiast kiedyś zauważyłam policję, która na czyjeś wezwanie skutecznie usunęła porzucone auto, szkoda że zapomniał o tym drugim (chyba pod blokiem D stoi ten pseudo samochód bez żadnego ruchu już 3 miesiąc), byc może policja jako że ma bliżej siedzibę bo na Orunii a nie w śródmieściu jak SM wie gdzie jest nasza błękitna kaskada i adres wawelska 4-4G...
a przy okazji prośba do tych co parkują zajmując pół chodnika - nie róbcie tak, bo potem idąc z wózkiem/sankami czy dzieckiem za rączkę musimy schodzić na ulicę bo nie da się przejść chodnikiem tyle nam zostawiacie miejsca, żenada kulturalna jeśli chodzi o parkowanie niestety Sad
http://galeria.trojmiasto.pl/Za-duzo-CIN-CIN-355227.html?id_g=5&pozycja=80#foto
http://galeria.trojmiasto.pl/Los-z-Kartuz-355857.html?id_g=5&pozycja=77#foto
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama