portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » budynek 4 h
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

budynek 4 h

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Beata77 
   

Nowy na forum


Wiek: 47
Dołączył: Pią Lip 22, 2011 7:53
Posty: 3
Skąd: gdańsk orunia

PostWysłany: Pią Lip 22, 2011 8:17    Temat postu: budynek 4 h

Mam pytanie do obecnych mieszkańców Błękitnej Kaskady czy jesteście zadowoleni z miejsca zamieszkania, może jakieś uwagi przy odbiorze mieszkania. Kupiłam mieszkanie w nowo powstającym bloku może znajdzie się tu Nowy Sasiad, który tez będzie tu mieszkał. Pozdrawiam
mieszkaniec2010 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Wrz 20, 2010 8:29
Posty: 115
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 21:21    Temat postu: Re: budynek 4 h

Witam,

Uwagi co do odbioru mieszkania - warto zapłacić spec od takich rzeczy - znajdzie wam sporo rzeczy w mieszkaniu do poprawek - wydacie 300zł ale dzięki temu zaoszczędzicie znacznie więcej przy remoncie mieszkania.

Z tego co pamiętam do poprawy czy warto zwrócić uwagę na:

krzywe ściany
masakryczne posadzki - górki, dołki... szczególnie ważne w łazience czy kuchni jak również przy kładzeniu paneli podłogowych...

porysowane okna czy parapety


najlepiej mieć ze sobą poziomice długą i sprawdzać Kwadratowy
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 14:39    Temat postu: Re: budynek 4 h

Zwróć uwagę na wszelkie pęknięcia ścian i sufitów. Dodatkowo czy okna, drzwi są dobrze osadzone. Tzn. czy się dobrze zamykają, czy nie mają luzów. Mieszkania są w stanie surowym więc usterek nie może być za dużo. I tak większość jesli ma się pojawić to w czasie eksploatacji. Nie wiem czy polservice poradził sobie w końcu z wentylacją. Bo w blokach od A do G nie działa ona za dobrze, zwłaszcza na ostatnich piętrach.

Jak się mieszka? Generalnie dobrze, chociaż od kilku lat korki są masakryczne a będą jeszcze większe. To trochę psuje efekt. 10 lat temu na oruni górnej nie pamiętam aby w ogóle jakieś były. No ale to wina nowych osiedli i miasta, nic z drogami nie robią itd. Wspólnota mieszkaniowa też nie działa za dobrze. Żadnych placów zabaw, boisk, ławek - generalnie miejsc gdzie rodzicie z dziećmi brak na osiedlu. Tylko nowe bloki nic poza tym.

Pozdrawiam.
kararinah 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 23, 2012 13:04
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 21:04    Temat postu: Witam wszystkich mieszkańców 4H

Witam,
jak się mieszka drodzy sąsiedzi? zapraszam na forum Smile
nstke3n 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Gru 15, 2011 7:45
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 11:20    Temat postu: Re: budynek 4 h

Pozytywne pierwsze wrażenia Smile , tylko jakoś tak pusto i cicho póki co...
kararinah 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 23, 2012 13:04
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lut 01, 2012 9:30    Temat postu: Re: budynek 4 h

że cicho, to chyba dobrze co Smile ?!
pusto, pusto, ale widzę że coraz więcej osób się wprowadza, na wiosnę może już będzie komplet Smile
SELIM1982 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:30
Posty: 38
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 13:35    Temat postu: Re: budynek 4 h

Witam Sąsiadów Smile))

Do wiosny to raczej się cały budynek nie zapełni bo ja sam osobiście to na wiosnę dopiero chce zacząć cokolwiek w mieszkaniu robić Wink))

Pozdro
Piterson 
   

Nowy na forum


Dołączył: Sob Paź 15, 2011 13:34
Posty: 4
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Lut 22, 2012 20:22    Temat postu: Re: budynek 4 h

Witam wszystkich , ja tez planuje już w przeciągu tygodnia dwóch sie już wprowadzać....Trzeba bedzie kiedys poruszyc temat zarzadzania budynku - pol servce wpisał nam w akt notarialny zarządce a niby tego robić nie można...Mowie o tym dlatego ze stworzenie wspolnoty np tylko z jednego budynku moglo by byc tanszym rozwiazaniem ale to temat do glebszej analizy
kararinah 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 23, 2012 13:04
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 9:52    Temat postu: Re: budynek 4 h

Drodzy Sąsiedzi!
nie denerwują Was co chwilę otwarte(przez rozczepienie) drzwi do budynku???? Przecież to dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców, nie znamy się i jeszcze troszkę potrwa zanim będziemy rozpoznawać sąsiadów, osobiście nie chciałabym żeby ktoś obcy się kręcił po naszym budynku!
Dnia 17 kwietnia mąż osobiście wieczorem(po godzinie 21) schodził żeby skręcić drzwi, bo osoba która odkręciła śruby oczywiście się do tego nie poczuła, no i jednej śruby już nie było!
arczik 
   

Początkujacy


Dołączył: Śro Kwi 18, 2012 8:41
Posty: 9
Skąd: Gdańsk Orunia

PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 15:16    Temat postu: Re: budynek 4 h

Mieszka się spokojnie, tylko syf wokół osiedla jest denerwujący(szczególnie pas zieleni od Małomiejskiej). Do tego kiepski zarządca MSM, np: nikt nie dba o zieleń. Jak panowie z Energii rozkopali trawnik przy budynku 4D w styczniu to do dziś tak zostało. Wrzeszczące dzieciaki grające w piłkę po blokami to też codzienność.Ogólnie spoko osiedle, moim następną inwestycją w nieruchomości będzie szeregówka.Pozdrawiam nowych mieszkańców. Hyhy
protoplasta 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Cze 28, 2008 19:43
Posty: 251
Skąd: z miasta

PostWysłany: Pią Kwi 20, 2012 19:32    Temat postu: Re: budynek 4 h

witam!
arczik napisał:
Wrzeszczące dzieciaki grające w piłkę po blokami to też codzienność.
No tym to mnie rozbroiłeś Very Happy. Nagraj tą codzienność ... nawet telefonem komórkowym .. wrzuć na youtube .. jak będę oglądał to łza mi się pewnie w oku zakręci Wink ... ja mam wrażenie, że teraz dzieciaki to "non stop" przed kompami siedzą ... czasy "życia podwórkowego" to już chyba nigdy nie wrócą Sad (a były to piękne czasy)

pozdrawiam
protoplasta
pilz0 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Sob Gru 09, 2006 13:23
Posty: 17

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2012 13:04    Temat postu: Re: budynek 4 h

arczik napisał:
Mieszka się spokojnie, tylko syf wokół osiedla jest denerwujący(szczególnie pas zieleni od Małomiejskiej). Do tego kiepski zarządca MSM, np: nikt nie dba o zieleń. Jak panowie z Energii rozkopali trawnik przy budynku 4D w styczniu to do dziś tak zostało. Wrzeszczące dzieciaki grające w piłkę po blokami to też codzienność.Ogólnie spoko osiedle, moim następną inwestycją w nieruchomości będzie szeregówka.Pozdrawiam nowych mieszkańców. Hyhy

Jak ludzie wyprowadzają pieski pod krzaczki przy budynkach to jak ma wyglądać zieleń? A co do dzieci to powiedz gdzie mają grać w piłkę?
Szfakier 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 29, 2009 15:50
Posty: 19
Skąd: Gdańsk-Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 08, 2012 18:51    Temat postu: Re: budynek 4 h

arczik napisał:
Mieszka się spokojnie, tylko syf wokół osiedla jest denerwujący(szczególnie pas zieleni od Małomiejskiej). Do tego kiepski zarządca MSM, np: nikt nie dba o zieleń. Jak panowie z Energii rozkopali trawnik przy budynku 4D w styczniu to do dziś tak zostało. Wrzeszczące dzieciaki grające w piłkę po blokami to też codzienność.Ogólnie spoko osiedle, moim następną inwestycją w nieruchomości będzie szeregówka.Pozdrawiam nowych mieszkańców. Hyhy

Mam szeregówki naprzeciwko za biedronką http://www.inwesting.com.pl/index.php?akcja=text&dzial=32 mam nadzieję że skorzystasz Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama