portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » kaloryfery jak u Was grzeją?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

kaloryfery jak u Was grzeją?

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
protoplasta 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Cze 28, 2008 19:43
Posty: 251
Skąd: z miasta

PostWysłany: Wto Lis 29, 2016 17:13    Temat postu: Re: kaloryfery jak u Was grzeją?

witam!

w sobotę 16 Lut, 2013 godz. 21:52 protoplasta napisał:
... przed naszymi licznikami ciepła ( za drewnianymi drzwiami na klatkach schodowych) znajdują się filtry wyłapujące zanieczyszczenia z gorącej wody wpuszczanej do naszych grzejników. Poniżej zdjęcie tego co wyłapał filtr przed moim licznikiem ... Jak widać na zdjęciu .. grubo było.

Ponieważ wczoraj zorientowałem się, że po kolejnych trzech sezonach grzewczych znowu pojawił się problem z temperaturą grzejników (zawory termostatyczne rozkręcone na 5-tkę, a grzejniki ciepłe tylko w górnej części, jeden, w dalszej części mieszkania całkowicie zimny przy nastawie "5") zaprosiłem prestiżowego hydraulika na płukanie filtra. Płukanie odbyło się w godzinach mojej pracy, więc nie mam zdjęcia przedstawiającego to co zalegało w filtrze, ale hydraulik w późniejszej rozmowie telefonicznej stwierdził, że mało tego nie było. Podsumowując ten przydługi wywód ... jeśli przez ten cały czas filtry w obiegu grzewczym wyłapują ciągle tyle zanieczyszczeń to albo firma wykonująca swego czasu instalację nie grzeszyła zbyt wysoką kulturą pracy, albo w instalacji mamy wodę nieuzdatnioną, która wchodzi w reakcje z metalowymi elementami instalacji /np. grzejnikami/ i w ten sposób ciągle "produkowany" jest syf, który zatyka filtry.

pozdrawiam
protoplasta
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama