portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Budynek 4 I
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Budynek 4 I

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
sariel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 19:00
Posty: 99
Skąd: Gdańsk- Południe-Wawelska

PostWysłany: Nie Lut 26, 2012 19:09    Temat postu: Budynek 4 I

Witam wszystkich, pod koniec grudnia zakupiłam mieszkanie w budynku 4 I, gdzie obecnie jest dziura z betonem,gdzie powstaje hala garażowa na 20 miejsc (bez szału), a oddanie 3.12.2012. Może jakiś sąsiad się znajdzie na forum? Jak się mieszka sąsiadom z budynków obok?
Pozdrawiam Smile
D&D 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 01, 2007 20:18
Posty: 38
Skąd: Gdańsk-Orunia

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 11:12    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Witam,

Obecnie mieszkamy w 4c na dwupokojowym i właśnie się przymierzamy do kupna w 4I trzypokojowego Smile
Mieszka się dobrze, nie narzekamy. Generalnie lokalizacja nam najbardziej odpowiada, że nie chcemy zbyt daleko zmieniać miejsca zamieszkania. Osiedle bardzo dobrze skomunikowane z Centrum Gdańska, w pobliżu dużo sklepów, przedszkola, żłobki. Dużo plusów Smile
kubitu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 07, 2012 14:49
Posty: 10
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Mar 07, 2012 15:00    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Witam
Jestem również zainteresowany kupnem mieszkania w budynku 4I. Chciałbym sie dowiedzieć od ludzi którzy już zakupili mieszkania na Błękitnej Kaskadzie jak relacje z Polservice?? czy były jakieś obsunięcia z terminem oddania mieszkań? Jakieś problemy z umowami czy oddawaniem mieszkań?? Jak sprawuje sie spółdzielnia w zarządzaniu osiedlem? jak z opłatami za mieszkanie mniej więcej ile sie płaci?? Jak standard wykończenia mieszkań?? U dewelopera ciężko sie czegos dowiedzieć bo według niego wszystko jest najlepsze i najtańsze. Jak zapytałem o umowe przedwstępną to powiedziano mi że jest super napisana i żaden prawnik sie nie przyczepi a ja już wiem że zawiera klauzule niedozwoloną. Z góry dzieki za pomoc

pozdrawiam
kubitu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 07, 2012 14:49
Posty: 10
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 17:42    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Czy ktoś odwiedza to forum??
sariel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 19:00
Posty: 99
Skąd: Gdańsk- Południe-Wawelska

PostWysłany: Sob Mar 10, 2012 11:32    Temat postu: Re: Budynek 4 I

chyba tylko zaiteresowani...
jednak ja nie moge sie wypowiedziec, gdyz nie oddali jeszcze budynku, ktory jest ostatni i jest wybudowane dopiero jego 15%. Z relacjami w polservice.. hmmm moze na priv opowiem
aha a co do umowy to u kazdego dewrlopera znajdziesz jakies ale, u konkurencjii widzialam takie rzeczy, ze niby placilo sie za cos, a to nie bylo ujete w umowie i tam pokazalam prawnikowi i mozna bylo sie przyczepic. Ta umowa (a widzialam ich troche) ma najmniej zlego Smile
kubitu 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Mar 07, 2012 14:49
Posty: 10
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Mar 11, 2012 20:13    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Czy jest w ogóle ktoś kto kupił mieszkanie w budynku 4I??
sariel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 19:00
Posty: 99
Skąd: Gdańsk- Południe-Wawelska

PostWysłany: Czw Lip 05, 2012 21:17    Temat postu: Re: Budynek 4 I

a budynek juz ma 5 kondygnacji i juz pierwsza warstwe daszku klada, od dolu styropian juz leci i maluja sciany wewnatrz parteru i 1 pietra Smile ktos jest tu z budynku 4 I?
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 8:03    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Witam, ja odradzam kupna mieszkania na tym osiedlu, swoje mieszkanie odebrałam w październiku do tej pory nie mamy parkingu przy bloku, deweloper sprzedał mieszkania i reszta go nie interesuje tak samo jest ze spółdzielnią, umywają ręce od problemu. Jest jedna droga dojazdowa do nowych bloków która jest notorycznie zastawiana przez mieszkańców pierwszych bloków pomimo wyraźnego zakazu. A poza tym jeżeli posiada się dzieci to nie ma dla nich żadnego placu zabaw oprócz tej jednej ślizgawki przy bloku 4. Moja koleżanka kupiła mieszkanie na ul. Bruskiego , na przeciwko ul. Wawelskiej, mają całkiem inne warunki, różnica jest kolosalna, plus ich spółdzielnia interesuje się mieszańcami. Pozdrawiam
sariel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 19:00
Posty: 99
Skąd: Gdańsk- Południe-Wawelska

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 14:01    Temat postu: Re: Budynek 4 I

tam jest problem parkingu zgadza sie, ale z tego co wiem i widac nie das ie tam zrobic poki co parkingu dopoki nie wybuduje sie ostatni blok. bo jak widac nie ma miejsca., spokojnie, teren bedzie dobrze zabudowany. plac zabaw tez bedzie, bo tak mowila pani Beata z biura.
misiu_z_zoo 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Maj 11, 2012 15:19
Posty: 1
Skąd: ZOO

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 18:15    Temat postu: Re: Budynek 4 I

sariel napisał:
tam jest problem parkingu zgadza sie, ale z tego co wiem i widac nie das ie tam zrobic poki co parkingu dopoki nie wybuduje sie ostatni blok. bo jak widac nie ma miejsca., spokojnie, teren bedzie dobrze zabudowany. plac zabaw tez bedzie, bo tak mowila pani Beata z biura.

Jak kupowaliśmy mieszkanie (był to pusty plac na którym teraz stoi budynek 4D) to "pani Beata z biura" mówiła że to ostatni budynek na tym "osiedlu" Rotfl
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Lip 06, 2012 19:09    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Bliżej się tych bloków nie dało postawić? Jak patrzę na ten nowo powstający 4I to mam wrażenie że bloki stoją od siebie w odległosci 10 m. Nie ma to jak prywatność we własnym mieszkaniu :/ No i notoryczny problem parkingów, placów zabaw, monitoringu itd. Wspólnota ze sledziowni ma wszystko w du... a Pol - service to bałwany. Jak można budować osiedle bez jakichkolwiek planów na inne zagospodarownie terenu, oprócz samych bloków? Nie wspomnę już o wadliwej wentylacji czy pękających ścianach, korkach itd. Dobrze chociaż że biedronka jest tak blisko Razz
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 10:41    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Pani Beata jak kupowałam mieszkanie zapewniała ze pod blokiem będzie parking specjalnie się o to pytałam bo nie mogę sobie pozwolić na kupno garażu. a teraz umywają ręce tłumacząc że będzie parking jak oddadzą nowy blok a przecież my odbieraliśmy mieszkania w październiku 2011 a nie w grudniu 2012, parking dawno powinien być, teraz jest ciężko a co dopiero zima jak spadnie śnieg - naprawdę to jest już beszczelna olewka. I zgadzam się z tym, że blok 4i jest baaardzo blisko przez okno widzę już tylko mury, nawet nie można spokojnie nie można wypić kawy w mieszkaniu albo pobiegać na majtasach bo panowie z budowy zaglądają do środka. Tak i mój blok miał być ostatni obok miały być tylko hale garażowe. Naprawdę trzeba coś z tym zrobić bo to jest kpina.
A tak poza tym miłego dzionka, pogoda jest pięknaSmile
sariel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 19:00
Posty: 99
Skąd: Gdańsk- Południe-Wawelska

PostWysłany: Pon Lip 09, 2012 19:09    Temat postu: Re: Budynek 4 I

to wszystko bardzo ciekawe co mówicie, gdzieś czytałam we wcześniejszych postach z 2009 roku, ze wiadomo bylo ze blokow ma byc 10. i buduje sie ostatni 10. tam za budynkiem 4 I (patrzac w kierunku traktu sw.wojciecha) maja byc jeszcze parkingi (tak mam na planie potwierdzonym). A Pani Beata mnie wkurza, bo od poczatku nie moglam sie z nia dogadac i za kazdym razem inne informacje przekazywala. Z tego co wiem nie mozna budowac czegos, jak nie ma planow, bo musi to zatrwierdzic miasto i o jakichkolwiek zmianach tez musi byc informowane i tez musi zatwierdzac. No a fakt blok stoi za blisko i za nisko. Myslalam ze to bedzie wysoki parter, a parter jest w dole, nawet jak wyrownaja ziemie to i tak jest najnizszy budynek ze wszytskich, a myslalam ze bedzie najwyzszy. Na to nie wpadlam zeby zapytac. Juz mi si enawet na budowe odechciewa chodzic widzac jak to sie buduje i jak beznadziejnie wyglada...
Pozdrawiam w ten chlodniejszy dzien niz poprzednie Smile
mielec_gda 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 10, 2012 14:57
Posty: 39
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Lip 10, 2012 15:06    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Zawsze można stworzyć własną Wspólnotę Mieszkańców, która będzie wiedziała na co płaci i co robi z terenem wokół.

Potrzebna tylko wola mieszkańców i można nowy Zarząd wybrać.\

A co do mieszkań to nie takie złe. Całe szczęście mi widoku zasłaniać nie będzie. Ale prawdą jest, że za blisko jest ten blok, dla ludzi mieszkających od 3 piętra w dół to coś strasznego, tak cały widok zasłonięty.
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 10:57    Temat postu: Re: Budynek 4 I

Z ta wspólnota dobry pomysł, można by było zorganizować jakieś spotkanie mieszkańców w celu omówienia spraw bieżących i oczywiście zapoznania Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama