portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Tomek2012 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 11:31
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Błękitna Kaskada

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 0:30    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

A może "marchew112" i "marcel83", macie rację i samemu coś zrobić dla dzieciaków, a w międzyczasie próbować z pismem.
Swoją drogą już temat był poruszany poza forum wśród właśnie chłopaków. Nawet sprawdzali ile kosztuje sztuczna murawa i przymierzali się do kopania własnoręcznie .... Smile

Podziwiam ich zapał i determinację (chwalić pomysły za inicjatywę).
Ja myślałem raczej o załatwieniu kogoś ze spychaczem, ubiciu gleby, wbiciu paru pałąków jako boki bramek i jazda (sam to lat ładnych parędziesiąt temu robiłem na swoim osiedlu, ale wtedy było z czego wybierać jeżeli chodzi o przydomowy teren).

Obawa jest oczywiście tylko jedna w związku z czyjąś własnością, a niewidziany właściciel zazwyczaj znajduje się po latach jak coś ktoś zaczyna na jego terenie robić...

Tu mam podpowiedź w zakresie okolicy i terenu od dyr. Polservice (podesłał mi mailem):

"Przekazuję obiecane informacje :
1) Działkę na płn od budynków Wawelska 4G, 4H i realizowanego obecnie 4I o numerze 1253 (o której Pan wspominał) obejmuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP) o nr 1733 karta terenu 002-31, natomiast na płd i wschód istniejące działki (w tym tę pod trasę P-P) obejmuje MPZP o nr 1721 karta terenu 018-82.
Do MPZP można dotrzeć poprzez stronę Biura Rozwoju Gdańska a następnie docierając do Biuletynu Informacji Publicznej miasta Gdańska szukając odpowiedniej uchwały
http://www.bip.gdansk.pl/
2) Na stronie
http://gis.gdansk.pl/pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=5
znajdzie Pan mapę struktury własności gruntów jak również inne mapy które mogą się przydać ( m.innymi pokrycie Gdańska przez MPZP ).
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Piotr Czapiewski "


A z punktu widzenia mapki naszego osiedla i okolic wygląda to tak:

http://mapa.gdansk.gda.pl/Plan/Mapa.aspx

Hyhy
marcel83 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 12:36
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Orunia Górna

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 9:11    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

jestem ZA!!!!! podpisy w bloku 4D chętnie pozbieram, jeżeli chodzi o spotkanie to ja mogę w niedzielę w godzinach wieczornych np 19-20.
Tomek2012 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 11:31
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Błękitna Kaskada

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 12:22    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Proponuję niedziela g. 19:00.

Kto za ?
marcel83 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 12:36
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Orunia Górna

PostWysłany: Sob Maj 12, 2012 14:35    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

jestem zaSmile
Tomek2012 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 11:31
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 0:10    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Witam,
podziękowania za spotkanie i przybycie tak dużej ilości osób (nie spodziewałem się, że tyle osób się pojawi).
W mniejszym gronie łatwiej na przedyskutowanie pewnych tematów, a we większym pojawiają się niepotrzebne głosy odciągające od sedna tematu i skupiające się za bardzo na swoim problemie emocjonalnym (sory, ale muszę to napisać, bo w pewnym momencie miałem wrażenie, że powiększyło nam się grono dzieci w wieku przedszkolnym na osiedlu jak ni z gruchy, ni z pietruchy padły słowa: "a ta Pani to mi powiedziała..."). Patrząc na konstruktywność rozmówcy, to poniekąd, wcale nie dziwię się tej Pani, że straciła cierpliwość ...

Ale skupmy się na tym co istotne. Zgodnie z zapowiedzią będę starał się przekazywać znane mi informacje w przedmiotowej sprawie. Oczywiście nie chciałbym sobie uzurpować prawa do takich działań, więc jeżeli ktoś sobie nie życzy np. osoby zarządzające w poszczególnych budynkach jako przedstawiciele, to proszę o informację, bo nie mam zamiaru wchodzić komuś z butami w jego kompetencje itp.

Na tę chwilę, po dodatkowym mini spotkaniu w węższym gronie (podziękowanie dla tych co nas przygarnęli w swój ciepły kont na czas prowadzenia rozmów), ustaliliśmy wstępny front weryfikacji i kolejności nadania biegu sprawie.

Wstępnie (raczej) okazuje się, że teren o którym rozmawialiśmy nie jest UM więc realizacja naszego planu musi być poprzedzona ustaleniem właściciela (nie chcemy wchodzić w kolizję prawną z prywatnym właścicielem, bo to już może być nie ta bajka).

Podpisy i pisma oraz "roboty ziemne" za jakiś czas, a obecnie na poniedziałek:
1) ustalenie właściciela posesji,
2) zweryfikowanie na jakim etapie i co załatwia MSM w zakresie planowanych w najbliższym tygodniu rozmów w UM o zagospodarowaniu terenu pod rzekomy plac zabaw, tak abyśmy nie wchodzili równolegle z tym samym tematem do UM,
3) po ww. ustaleniach próba podjęcia rozmów i negocjacji z właścicielem posesji, o którym mowa w p.1, celem uzyskania formalnej zgody na wykonanie "czynu społecznego" lub intensyfikacja nacisku na MSM, aby zadziałała prężniej w naszym imieniu.
4) jeżeli nie wypali p.3, to musimy szukać innego sensownego miejsca na terenie UM i podejmować dalsze decyzje co robimy dalej w zakresie naszego "czynu społecznego" bez zbędnego czekania.


Pozdrawiam
Tomek2012
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 10:40    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Na naszym osiedlu Polservice nie wybudował nawet ławek, a Wy chcecie plac zabaw i boisko? Oni nawet nie pokusili się o odpowiednią ilość miejsc parkingowych!. Nasrali za przeproszeniem tych bloków, bliżej się ich upchnąć już nie dało, mają wszystko gdzieś tak samo jak zarządca.

Popieram takie inicjatywy społeczne, ale uważam że to trochę śmieszne że mieszkańcy muszą pod blokami się kłócić o to gdzie dzieci mają grać w piłkę. Prawda i racja leży po środku. Bo rozumiem mieszkańców i właścicieli garaży, ale rozumiem też małych "piłkarzy", bo nie mają gdzie się bawić i spędzać czas.

Jedynym sensowym rozwiązaniem jest ciągłe naciskanie na MSM ale też polservice. Bo oprócz bloków na naszym osiedlu NIC nie MA! Niech pojadą całkiem niedaleko, bo na górną i zobaczą że tam np. placów zabaw czy chociażby głupich ławeczek jest pod dostatkiem. U nas teraz to nawet nie ma gdzie z dzieckiem usiąść, a co dopiero zagospodarować mu czas na świeżym powietrzu, na naszym wspaniałym BLOKOWISKU!
marcel83 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 12:36
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Orunia Górna

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 11:32    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

SuperBigDady83
Żeby postawić ławeczkę musisz zebrać 50+1 podpisów z bloku inaczej MSM nic nie postawi. Jestem z bloku 4d, podpisy już mamy więc czekamy na montaż ławeczek, mam nadzieje, że w tym miesiącu już będę miał gdzie usiąśćVery Happy..... a co do boiska, mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się "coś" zrobić...
Tomek2012 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 11:31
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Błękitna Kaskada

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 11:43    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

marcel83 napisał:
SuperBigDady83
Żeby postawić ławeczkę musisz zebrać 50+1 podpisów z bloku inaczej MSM nic nie postawi. Jestem z bloku 4d, podpisy już mamy więc czekamy na montaż ławeczek, mam nadzieje, że w tym miesiącu już będę miał gdzie usiąśćVery Happy..... a co do boiska, mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się "coś" zrobić...


marcel83,
ale chyba nie będzie ustawionych tabliczek przy ławkach "tylko dla 4D" ?



Hyhy


Ostatnio zmieniony przez Tomek2012 dnia Mon May 14, 2012 13:16, liczba edycji: 1
marcel83 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 12:36
Posty: 23
Skąd: Gdańsk-Orunia Górna

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 11:46    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

hehehehe jak nie jak takVery HappyVery HappyVery HappyVery Happy tabliczka musi byćVery Happy
Kashamaira 
   

Nowy na forum


Wiek: 110
Dołączył: Pon Maj 14, 2012 20:01
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:13    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Witam.

I my siebie nazywamy dorosłymi? Tą sprawą trzeba się po prostu zająć, a nie problem robić. Pisać to możemy i kłócić też, wiadomo, każdy ma inne zdanie. Rozumiem, że nikt nie chcę, żeby mu walono w garaże i niszczono otoczenie, ale trzeba tu pomyśleć o dzieciach. Gdzie mają grać? Prawda jest taka, że koniecznie potrzebujemy boiska. Trzeba było, tak mówiąc szczerze pomyśleć o tym wcześniej. Wiadomo było, że będzie tu mnóstwo dzieciaków, a co za tym idzie, zabaw. Zarząd, niech się zbierze, niech pomyśli. Od czegoś w końcu jesteście.
Co do tego zakazu. Nikt go nie będzie przestrzegał.
Kompromis, to moja propozycja.
Tomek2012 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 11:31
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Błękitna Kaskada

PostWysłany: Śro Maj 16, 2012 18:14    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Witam. Informacyjnie dzieje się w sprawie. Nie informuję w szczegółach (bo tak jak pisałem nie chcę uzurpować sobie do tego prawa). Dla niewtajemniczonych powiem tylko tyle, że informacje powinny niebawem pojawić się na tablicach ogłoszeń.

Wypatrujcie.

Hyhy
mieszkaniec2010 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Wrz 20, 2010 8:29
Posty: 115
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 10:21    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

to miejsce też można potraktować jako taką tablicę ogłoszeń Kwadratowy
Tomek2012 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Maj 10, 2012 11:31
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Błękitna Kaskada

PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 19:33    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Witam.
Sprawy są w toku załatwiania. Niebawem powinny pojawić się konkrety.
Póki co wstrzymujemy się z akcją organizowania samemu miejsca (wiem, że niektórzy nastawili się już na "prace ziemne" w tą sobotę, ale póki co zachowajmy energię na przyszłość - jeszcze zdążymy ją spożytkować) i skupiamy się na formalnym załatwieniu tematu.

Jutro na klatkach pojawią się informacje o treści:

W związku z trwającymi uzgodnieniami z Urzędem Miejskim w sprawie dzierżawy terenu dla osiedla „Błękitna Kaskada” celem odpowiedniego zagospodarowania terenu pod infrastrukturę sportowo-rekracyjną, prosimy o wstrzymanie się z podejmowaniem jakichkolwiek działań nieformalnych w tym zakresie, które mogłyby wpłynąć negatywnie na toczące się negocjacje.
Zakończenie ww. uzgodnień przewidziane jest formalnie w krótkim terminie więc prosimy mieszkańców o cierpliwość.


Pozdrawiam

Smile
Szfakier 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lip 29, 2009 15:50
Posty: 19
Skąd: Gdańsk-Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 21:10    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

ble...ble...ble... dużo pisali, dużo gadali, spotkania organizowali i co? i gów..o!!! Na forum sprawa ucichła a agresja niedojrzałych idiotów przeniosła się na naszych młodych piłkarzy Kwasny. Dzieciaki będą grały a wy idioci będziecie im zabraniali i tak do zasranej śmierci lub wybudowania boiska Hyhy
A tak poza tym zbliżają się wakacje, ciekawe czy będziecie przez 2 m-ce ganiać dzieci które będą biegać, skakać, latać, fruwać od rana do wieczora.
Rotfl Dziwi mnie tylko to że przez 3 lata nikomu to nie przeszkadzało Zdziwiony
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 10:07    Temat postu: Re: Kto podpisze się pod zakazem gry w piłkę 4D/4E???

Szfakier napisał:
agresja niedojrzałych idiotów

no ty jesteś dojrzały...

Szfakier napisał:
naszych młodych piłkarzy

Chyba twoich?

Szfakier napisał:
Dzieciaki będą grały a wy idioci będziecie im zabraniali

ja nie będę zabraniał idioto.

Szfakier napisał:
Dziwi mnie tylko to że przez 3 lata nikomu to nie przeszkadzało

Młody to i zdziwiony
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama