portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 14:20    Temat postu: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Witam,

Chciałbym zadać pytanie do mieszkańców naszego wspaniałego osiedla czy na waszych autach mimo poprawnego parkowania pojawiają się naklejki tak zwane karne kut...y ( mam nadzieje że wiadomo o co chodzi).

Jeśli tak to proszę o info to może coś pomogę Smile

A jeśli ta sprawa dotyczy tylko mojego auta to chciałbym tylko poinformować dowcipnisia który to robi że dysponuję nagraniem wideo osoby która nakleja naklejki i oczywiście przekażę ten materiał policji jeśli jeszcze raz się to powtórzy.

No i oczywiście ( bo jestem prawie pewien kto to jest) jeśli spotkam tą osobę na osiedlu to lepiej żeby biegała szybciej ode mnie.

Pozdrawiam.
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2012 22:51    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Domyślam się że takie naklejki mogą delikatnie mówiąc denerwować. Ale zamiast straszeniem policją która notabene i tak z tym nic nie zrobi może warto po prostu nauczyc się parkować jak człowiek.

Nie znam Twojej sytuacji itd. Ale widzę jak niektórzy parkują w ciągu dnia, nie mówię w nocy, bo wtedy serio nie ma na naszym osiedlu miejsca i sie parkuje różnie, ale jak widzę parkujących przy pustym parkingu wszędzie tylko nie tam gdzie się powinno to myślę o karnym kutasie na twarz.

Powtarzam nie znam Twej sytuacji itd, być może ten ktoś kto to nakleja przesadza itd. Więc nie będę rokował. Ja na Twoim miejscu bym po prostu tego dowcipnisa ścignął. Jeśli oczywiście wiesz kto to.

Jeśli natomiast parkujesz jak osioł, to takie naklejki uważam za dobry sposób nauczania.
kararinah 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 23, 2012 13:04
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 8:45    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

dowcipniś przykleja naklejki pod blokiem 4H i jak już wszyscy dobrze się domyślają jest to mieszkaniec tego bloku. Nie mieszkamy tam jeszcze roku, a niektórzy nie mają odwagi napisać na tablicy ogłoszeń co ich boli, czy napet porozmawiać z sąsiadami, tylko mszczą się w bardzo głupi sposób. Osoba dowcipna upodobała sobie samochody parkujące koło klatki lub na chodniku
Drogi dowcipnisiu, nie wiem czy wiesz, ale ten niby nasz "Parking" jest nasz, tylko miasta, Polservis nie wykupił tego terenu i jedyny "legalny" parking to będzie te 6-7 miejsc po oddaniu bloku I, na przeciwko okien parteru, a przejścia na duży parking też jeszcze nie mamy, więc może troszkę więcej wyrozumiałości, co? jesli chcesz kogoś karać za bezmyśle parkowanie, przejdź się na łuk drogi między blokami 4B i C, tylko że tam to już napewno prędzej czy później ktoś cię zauważy, a ty nie masz przecież odwagi powiedzieć w prost co Cię boli!
Drodzy sąsiedzi, czy zauważyliście że naklejki dostają tylko ci parkujący koło klatki, tydzień może stać samochód postawiony na dwóch miejscach na naszym dzikim parkinkgu i nic, nie wspomnę o tych samochodach na łuku koło bloku 4B i C, więc chyba już wiadomo kto to taki dowcipy, bo napewno nie kierowca!
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 9:45    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Sprawa, którą opisałem dotyczy też parkingu pod blokiem 4F. Tak jak pisał jeden z moich poprzedników dorwać go i nauczyć porządku to może przynieść odmienny efekt. Ale ja oczywiście podtrzymuję to co napisałem wcześniej jak go spotkam to życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Gdybym jeszcze parkował inaczej niż pozwalają przepisy to bym zrozumiał że jest to sprawiedliwe. Sam nieraz mam ochotę przykleić taką naklejkę na samochody sąsiadów ( oczywiście nie wszystkich).

No ale ...
Wrzeszcz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lis 04, 2009 21:01
Posty: 52
Skąd: Wrzeszcza

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 11:25    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Patrząc jak ludzie parkują na naszym osiedlu to wnioskuję, że 90% osób nie zna przepisów, reszta to są idioci którzy myślą, że jak kupili już mieszkanie to nie mogą się przemęczać i zbyt daleko chodzić. Są oczywiście którzy mają wszystkich i wszystko w dupie i uważają ludzi którzy przestrzegają przepisów i zasad współżycia dobrosąsiedzkiego za frajerów.
No na końcu wspomnę, że jest nasz ukochany deweloper który dał tyle miejsc parkingowych. Ale skoro znaleźli się naiwniacy którzy to kupili.
kararinah 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 23, 2012 13:04
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 12:30    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

a 10 % to kobiety i dzieci Smile
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 14:35    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Łatwo to można załatwić zgłoszeniami na policję. Znaki na osiedlu wyraźnie określają co można a czego nie można ( taki duży znak przy wjeździe na osiedle) w tym sposób parkowania.

Ja jednak parkuję zgodnie z przepisami i wytyczonymi liniami na parkingu a jakiś frajer notorycznie nakleja kutasa na moje okno.

To jest idiotyzm moim zdaniem.

Jak słusznie zauważyliście gro ludzi robi co chce w kwestii parkowania, ale jeśli dalej tak pójdzie to zacznę parkować autobusy( po 11 metrów każdy ) na parkingu i wtedy niech klei jakie chce kutasy trochę się wykosztuje dowcipniś bo takiego małego to nikt nawet nie zauważy a duże to już będą go kosztować i tedy niech klei ile chce Smile

Bo jeśli parkuje dobrze a idiota klei karne kutasy to zacznę parkować źle żeby chociaż miał powód.

Hyhy
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2012 14:09    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Witam, mieszkam w bloku 4H, naszczęście na aucie nie miałam naklejki, ale raczej parkuje na tym niby "parkingu ". Pozdrawiam
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 10:41    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

W ostatnich dniach (tygodniach) ta wyjątkowa nagroda należy się chyba tylko jednemu kierowcy - chodzi o tego busa "Opek" który cały czas zostawia samochód na zakręcie!!!

Nie wiem, nie widziałeś nigdy znaku (x) zaraz przy wjeździe na osiedle dotyczącego prawej strony?
Raz stanąłeś tak beznadziejnie że nie wiem czy karetka albo wóz strażacki by się zmieścił (pan w czarnym kombii VW też miał problem)

Zatem może jakaś zrzutka na nagrodę?
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 13:21    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Ostatnio nawet sprzęt służb komunalnych do czyszczenia studzienek kanalizacji deszczowej nie mógł wjechać na osiedle przez auta zaparkowane na jezdni.
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 14:44    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

No nic, trzeba bedzie rozpoczac dzwonienie na magiczną linię "9**" jak nic się nie zmieni.

I wyprzedzam wszystkich riposty na temat miejsc do parkowania - nie po to został zrobiony duży parking przed osiedlem żeby jakiś (jacyś) barany drogowe blokowali przejazd między blokami. Trochę ruchu, ludzie!!!
Przecież to nie 100kilometrów!
kararinah 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 23, 2012 13:04
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 14:51    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Zgadzam się z powyższym i jestem za!!
takim właśnie należą się przedmiotowe naklejki!! Ale ci co powinni to niedostaną bo dowcipniś z bloku 4H już na tyle odwagi nie ma!!
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 22:33    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

a czy nie lepiej po prostu zamontować słupki antyparkingowe tam gdzie się da? to nie są duże pieniądze, a likwidują problem niechcianych aut na chodniku raz na zawsze, gońcie tych swoich ludzi z MSM żeby zamontowali słupki na chodniku, to skończy się bezmyślne parkowanie na chodniku blokujące przejazd matki z wózkiem, albo parkowanie tuż pod wejściem do 4H...
Wrzeszcz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lis 04, 2009 21:01
Posty: 52
Skąd: Wrzeszcza

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 9:14    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Zgadzam się w pełnej rozciągłości ze smokiemwawelskim.
Chociaz chciałbym przypomnieć, że zakaz parkowania mamy nawet podwójny ( znak X oraz strefa zamieszkania )
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 11:59    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Racja, czyli:

Strefa zamieszkania – parkowanie

W strefie zamieszkania parkować wolno tylko w miejscach wyznaczonych. Czyli brak znaku B-35 („zakaz postoju”Wink lub B-36 („zakaz zatrzymywania się”Wink nie upoważnia nas do zatrzymania się i pozostawienia samochodu. O tym warto pamiętać szczególnie na osiedlach domków jednorodzinnych gdzie mieszkańcy z ulicy robią sobie parking.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama