portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Jassiek 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Paź 14, 2012 18:42
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 21:50    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Witam ,
Ja jestem osobą przyklejającą naklejki przy bloku H i nie jest to żadna zemsta. Nazywa mnie Pani dowcipnisiem a mi niestety wcale nie jest do śmiechu.Sama Pani odpowiedziała sobie dlaczego te naklejki są przyklejane a mianowicie "czy zauważyliście że naklejki dostają tylko ci parkujący koło klatki" " na chodniku". Chodnik jest do chodzenia a nie parkowania a niestety klatka h ma tego pecha że chodnik jest na samym wyjściu z klatki. Naklejki dostają te auta które zajmują całą szerokość chodnika uniemożliwiając skorzystanie z niego, wtedy kiedy można normalnie przejść nic nie mówię i to jest moja wyrozumiałość o której Pani wspomina (a gdybym chciał być złośliwy przyklejał bym je na karoserie a nie na szybę...) W tym momencie bardzo żałuję że nie robiłem zdjęć tych aut wtedy każdy miał by obraz sytuacji.
Co to da że wywiesił bym kartkę na tablicy ? Dla mnie normalnym jest że chodnika blokować nie wolno więc jeżeli ktoś tak robi z góry daje znać że nie interesują go inni mieszkańcy. Taka dygresja: ostatnio schody przy windzie były bardzo zabrudzone odchodami i nie była to kwesta że ktoś wdepnął i po prostu nie zauważył tylko but bardzo starannie wycierany był o każdą krawędź schodów, sądzi Pani że powinniśmy napisać kartkę z prośbą o nie wycieranie odchodów o schody albo lepiej przejść się po sąsiadach z taką prośbą?
Przy innych blokach tego nie przyklejam bo to nie jest moją życiową misją, nie długo oddadzą ostatni blok i zacznie się większy ruch więc nie chciał bym wychodzić z klatki bezpośrednio na ulicę bo muszę omijać samochód który stoi sobie na chodniku. Wiem że jest kiepsko z parkowaniem ale założę się że nikt sobie nie zadał trudu żeby przejechać się po osiedlu w poszukiwaniu miejsca a dopiero w ostateczności stanął pod samą klatką - to jest zwykle lenistwo. Mało tego wiele razy jest sporo wolnych miejsc a samochody i tak stawiane są na chodniku pod samiutką klatką! Podejrzewam że gdyby drzwi wejściowe były szersze samochody stawały by pod windą bo przecież jest bliżej...

Co do mojej odwagi proszę mi napisać pod jakim numerem Pani mieszka a przyjdę i powiem co mnie boli jeżeli moje wytłumaczenie u góry to za mało.

Pozdrawiam
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 22:45    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Niby Jassiek masz sporo prawdy, ale gdybym to ja był Twoim sąsiadem to zdzierałbyś z drzwi wejściowych od swojego domu takie naklejki lub gorsze codziennie!!! Tak , codziennie.

Nie robi się syfu obok siebie.

Lepiej by było jakbyś zobrazował fotograficznie jak to wygląda. Bo to że ktoś parkuje w połowie na chodniku, dla mnie nic nie znaczy. Chyba że wygląda to jakoś zupełnie brutalniej i inaczej.
Jassiek 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Paź 14, 2012 18:42
Posty: 2
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Nie Paź 14, 2012 23:12    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

SuperBigDaddy83 napisał:
Bo to że ktoś parkuje w połowie na chodniku, dla mnie nic nie znaczy

Dla mnie też dlatego zaznaczyłem cała szerokość chodnika.
Nie bardzo rozumiem o jakim syfie mowa, to jest właśnie nasza mentalność dostanie ktoś taką naklejkę to nie zastanowi się dlaczego tylko właśnie zrobi tak:
SuperBigDaddy83 napisał:
zdzierałbyś z drzwi wejściowych od swojego domu takie naklejki lub gorsze codziennie!!! Tak , codziennie.
i tak najlepiej zacząć sobie wojenkę.

Naklejki były do refleksji : "Karny Łoś" nie k...s no ale widzę że to i tak nie ma żadnego znaczenia. Każdy niech parkuje gdzie mu się podoba a inni niech się cieszą.
09blok 
   

Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: Wto Maj 08, 2012 12:56
Posty: 33
Skąd: Orunia

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 1:59    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

PARKOWANIE NA CHODNIKU JEST ZABRONIONE. Mam nadzieję że kierowcy znają się znakach drogowych.
Trzeba po prostu częściej ściągać panów ze straży miejskiej. Oni zostawiją inne naklejki.
Gufru_Miszczu 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Wto Cze 12, 2012 17:58
Posty: 49
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 18:13    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

SuperBigDaddy83 napisał:

Nie robi się syfu obok siebie.


Więc parkowanie na chodniku, zastawianie przejścia itp to według Ciebie nie jest robienie syfu? A jak się poczujesz idąc z dzieckiem w wózku, kiedy to na chodniku napotkasz zaparkowany ślicznie samochód i nie będziesz miał możliwości przejść inaczej jak tylko ulicą? Chodniki są dla pieszych - koniec.

Zamieściłem tu swego czasu zdjęie jak to pięknie parkują, chociaż już przy chodniku, ale też bez szacunku dla innych mieszkańców....
http://gdansk-blekitna-kaskada.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=57097
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Paź 16, 2012 23:00    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

Gufru akurat te swoje zdjęcie pokazuje tylko i wyłacznie to że jesteś po prostu bardzo przewrażliwiony.

Nic w tym parkowaniu nie ma złego, powinieneś raczej mieć pretensje do developera że takie wąskie chodniki zrobił. Jeśli to ma być według was złe parkowanie to lepiej niech ten temat zostanie zamknięty, bo z pieniaczami raczej dyskutować nie ma co.

Druga sprawa jeśli powołujecie się na znaki, to proszę bardzo wedle prawa możecie sobie z wózkami chodzić po całej szerokości jezdni. Nikt wam tego nie zabrania.

Sam do niedawna jezdziłem z wózkiem po naszym osiedlu i bardziej przeszkadzały mi psie kupy aniżeli samochody.

I żeby nie było. Kilkunastu kierowców na naszym osiedlu to wieśniaki i gimbusy którzy parkują wszędzie tylko nie tam gdzie powinni, i własnie ich powinno się kamieniować a nie w/w kogoś który według mnie zaparkował prawidłowo.
Wrzeszcz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lis 04, 2009 21:01
Posty: 52
Skąd: Wrzeszcza

PostWysłany: Śro Paź 17, 2012 7:53    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

SuperBigDaddy83 napisał:
i powołujecie się na znaki, to proszę bardzo wedle prawa możecie sobie z wózkami chodzić po całej

A na co mamy się powoływać? - na dobre wychowanie, kulturę osobistą lub inteligencje?
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 7:43    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

te karne łosie by się przydały bardziej dla parkujących na drodze dojazdowej gdzie jest wyraźny zakaz. trzeba coś z tym zrobić zima się zbliża spadnie śnieg i może być ciężko z dojazdem. Przydałby się całkowity zakaz parkowania (nie tylko po prawej stronie) na drodze czy chodnikach na całym osiedlu.
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Śro Paź 24, 2012 17:29    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

w weekend ma spasc snieg - znowu dzieki inteligencji mieszkancow pierwszych blokow czeka nas "slalom"....
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Czw Paź 25, 2012 8:36    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

niestety ale trzeba będzie dzwonić na straż miejską, jak dalej będą parkować na drodze, a mają blisko na duży parking ja nie wiem co to za problem przejść się pare kroków wiecej.
Wrzeszcz 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lis 04, 2009 21:01
Posty: 52
Skąd: Wrzeszcza

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 9:26    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

alik29 napisał:
niestety ale trzeba będzie dzwonić na straż miejską, .

We Wrzeszczu mamy zakonniceSmile
http://kryminalne.trojmiasto.pl/Porysowala-auta-bo-blokowaly-chodnik-n63158.html
alik29 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Czw Cze 14, 2012 10:17
Posty: 25
Skąd: Gdańsk - Orunia Górna

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 9:47    Temat postu: Re: KARNY K...AS NA AUTACH!!!!!!

hehehhehehehe mściwa zakonnica Very Happy
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama