portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » MONITORING NA OSIEDLU
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

MONITORING NA OSIEDLU

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 9:55    Temat postu: MONITORING NA OSIEDLU

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat potrzeby i ewentualnego rozlokowania monitoringu na naszym osiedlu.

Co Wy na to bo wydaje mi się że było by to sensowne.
SELIM1982 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Sob Lut 04, 2012 13:30
Posty: 38
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 11:12    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Monitoring bardzo dobra sprawa, zapewnia bezpieczeństwo a do tego rozwiążemy wiele innych problemów za jednym razem... właścicieli psów robiących na chodniki się też ustrzeli i gamoni parkujących gdzie im się podoba Smile jestem za Smile
ryswawa 
   

Stały bywalec


Wiek: 56
Dołączył: Pon Maj 12, 2008 18:10
Posty: 50
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 11:25    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Witam!
Uważam,że monitorowanie osiedla to bardzo dobry pomysł,który znacznie poprawił by bezpieczeństwo na naszym osiedlu,jak i porządek.Myślę,że po zakończeniu budowy ostatniego bloku(4I) na naszym osiedlu warto było by się zastanowić też nad ogrodzeniem naszego osiedla jak to jest na innych osiedlach.
Pozdrawiam. Super
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2012 14:37    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Myślę że warto by było się zainteresować tematem już teraz bo im szybciej ruszymy temat tym szybciej dojdziemy do jakiegoś porozumienia. Myślę że ogrodzenia osiedla i tak trzeba będzie wykonać żeby monitoring miał sens. Bo to też na dobre wyjdzie przy ubezpieczaniu aut gdyż o kilka procent mniejsze pieniądze będzie ze względu na to wydawać.
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 10:46    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Bardzo trafna uwaga z tą zniżką OC.

Pozatym, mamy XXI wiek - wszystko i wszędzie jest monitorowane - zatem pomysł jak najbardziej popieram i myślę że po zakończeniu budowy 4I (który ma być ostatnim blokiem) powinniśmy zacząć rozmowy (poważne!) w sprawie organizacji nadzoru wizyjnego osiedla.

Znikną barany parkujący byle jak i byle gdzie; znikną porozrzucane śmieci wokół śmietników; dzieciaki rozsypujący kamienie na drodze itp.

Może to i drobnostki to co wymieniłem, bo wiadomo głównym celem kamer ma być prewencja przed kradzieżą aut, włamaniami, niszczeniem mienia itp, ale w końcu to jest nasze osiedle, nasz dom i chyba każdy by chciał czuć się w nim bezpiecznie i miło spędzać czas.
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Wrz 12, 2012 11:23    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Temat monitoringu istnieje od 2008 roku i podejrzewam że przez następne 4 lata będzie tylko tematem. Na zebraniach jest o tym mowa itd, zawsze jest inicjatywa i początkowa zgoda, a później sprawa i tak zostaje zamieciona pod dywan, bo nie ma się komu zająć, bo nie ma pieniędzy, bo jedni zamiast kamer wolą drzewka itd.
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 8:00    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Jeśli ktoś z Was mi pomoże to ja z chęcią się tym zajmę. Mogę nawet poprosić o oferty i trochę poważniej do tematu się zabrać.
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 8:08    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Poczekajmy aż zostanie ukończony 4I. Myślę że optymalnym terminem byłaby wiosna. Trzeba tylko sprawdzic co i jak, czy SM nie bedzie mialo jakis pytan (przeciwnosci?) itp.

Pozatym,nieodzownym temat byloby poruszenie od razu kwestii ogrodzenia osiedla?
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2012 8:30    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

z tematem ogrodzenia lub monitoringu nie ma potrzeby czekać na blok 4i, bloki od 4 do 4f stoją na jednej działce i mogły się grodzić i monitorować dawno dawno temu, ale albo nie chcą, albo ich Zarządy/Zarządca - MSM się nie kwapi do tego pomysłu. Bloki 4g-4i stoją na osobnej działce i do grodzenia od strony pola potrzebna jest zgoda tylko tych trzech bloków (a dopóki właścicielem 4i jest w całości polservice to łatwiej tę zgodę uzyskać). Do ogrodzenia się od małomiejskiej musza sie dogadać bloki 4-4f bo to ich działka tam graniczy.
tak czy inaczej pozostaje kwestia tego ile to kosztuje, i czy każda wspólnota ma już na to pieniądze czy muszą dopiero zbierać, przecież wspólnota 4i jak już powstanie to nie będzie miała tak od razu kasy żeby wydać na monitoring.
poza tym jeśli sobie poczytacie inne fora monitorowanych osiedli to zobaczycie że on się wcale nie sprawdza, bo zakapturzone gnojki skaczą po samochodach pod samym okiem kamery i nie sposób ich zidentyfikować, bo monitoring nie ma zasięgu w każdym metrze osiedla, lepsze jest ogrodzenie terenu, bo to zniechęca ewentualnych łobuzów - ciężej uciec nie zauważonym.
podsumowując, jestem za ogrodzeniem natomiast przeciwko wydawaniu kasy na bezsensowny monitoring.
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2012 13:08    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Koszt takiego przedsięwzięcia jak monitoring przy podzieleniu na tyle mieszkań co na naszym osiedlu będzie dość niski. Pewności nie mam ale postaram się to zweryfikować. Koszt na jedno mieszkanie to coś około 200 - 300 zł no może 500zł na montaż i to pewnie się uda w ratach dogodnych ustalić. Pozostaje jeszcze kwestia obsługi monitoringu i płatności za to. Z tego co wiem to miesięczny koszt na jedno mieszkanie nie był by większy jak 10 zł.

Szkoda że tak mało ludzi odwiedza to forum bo można by było małą ankietę zrobić i było by jakieś pojęcie czy w ogóle podejmowanie tego tematu ma sens.

Very Happy
sariel 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Lut 26, 2012 19:00
Posty: 99
Skąd: Gdańsk- Południe-Wawelska

PostWysłany: Czw Wrz 20, 2012 18:53    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

popieram pomysl, jestem z bloku 4I, koszt nie bedzie duzy, ale zeby ten monitoring cos dawal, musialoby sie nagrywac na spory dysk, bo zazwyczaj takie nagrywanie starczy na gora 2 tyg i sie kasuje nagrywajac od nowa
Profesjonalna-ochrona 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 11, 2013 14:25
Posty: 6
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 11:59    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Po zainstalowaniu monitoringu można również monitoring osiedla "podpiąć" do firmy ochrony. na zdjęciu Centrum Monitoringu Agencji Ochrony Wena - www.wena.pl.
A opinie o skuteczności tej formy ochrony mogą wydać LWSM Morena, PSM SM Orunia i inne.



CMA.jpg

CMA.jpg



_________________
Najstarsza firma ochrony w Polsce - 25 lat na rynku tel. 694-491-818 e-mail biuro@wena.pl
Jolian 
   

Nowy na forum


Wiek: 41
Dołączył: Pią Kwi 12, 2013 21:53
Posty: 3
Skąd: gdańsk- orunia górna

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 21:59    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

chyba mamy na osiedlu lobbysteVery Happy
bombi1 
   

Zaglądajacy


Wiek: 44
Dołączył: Pią Wrz 07, 2012 14:15
Posty: 18
Skąd: gdańsk-niestety :)

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 22:24    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

Ze względu na wczorajsze włamanie do piwnic W bloku 4G i próby włamania do bloku 4F myślę że powinniśmy na poważnie zabrać się za temat profesjonalnego monitoringu. Już o włamaniach do aut i kradzieżach aut z naszego osiedla nie wspomnę. JAK DŁUGO DAMY SIĘ ROBIĆ W H...JA PRZEZ PATAŁACHÓW ZŁODZIEI.
mieszkaniec2010 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Wrz 20, 2010 8:29
Posty: 115
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 14, 2013 16:17    Temat postu: Re: MONITORING NA OSIEDLU

w 4g włamanie ?! ukradli coś?
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama