portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Słupki przed wejściem do 4H
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Słupki przed wejściem do 4H

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mielec_gda 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 10, 2012 14:57
Posty: 39
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 0:50    Temat postu: Słupki przed wejściem do 4H

Witam,

co sąsiedzi na to aby postawić słupki przed wejściem?

Strasznie denerwują mnie sytuacje, kiedy muszę obejść samochód aby wejść do klatki bo chodnik jest zajęty przez samochód.

Pozdrawiam
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 9:34    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

To jest bardzo smutne, kiedy nasi sąsiedzi własnie tam zostawiają samochod tym samym nam wszystkim w pewien sposob utrudniając życie.

Fakt ten jest bardzo denerwujący - zgadzam się z Tobą.

Natomiast nie jestem pewien co do kwestii słupków - trochę wydaje mi sie za bardzo by ograniczyły miejsce przy drzwiach a czasem jest potrzeba podjechac z czymś, dojście dla pogotowia i straży itp.

Moze wystarczyłby malowany X?


parę metrów obok zdał egzamin na piątkę Very Happy
kararinah 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 23, 2012 13:04
Posty: 27
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 10:21    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

Zdał egzamin? na tym miejscu nigdy nie widziałam samochodu, za to na chodniku przy X jak stawiali tak stawiają. Nie ważne czy na parkingu są wolne miejsca czy nie, tam stale stoją te same samochody, bo własciciele boją się chyba ubrudzić buty od piachu. Mam nadzieję że jak oddadzą do użytkowanie bydynek I, to kwestia parkowania się zmieni. Co do słupków, myślę że to dobry pomysł, jeśli ktoś będzie chciał stanąć na chwilę, stanie przy garażach. Blok przed nami nie ma w ogóle takiej możliwości i jakoś sobie wszyscy radzą. Proponuję również słupki na chodniu przy X
mielec_gda 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 10, 2012 14:57
Posty: 39
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 10:24    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

Obojętnie co to będzie Smile byle by zdało egzamin.

Malowanie też w sumie tańsze będzie.

Ale także powinno wystarczyć np. postawienie jednego słupka po środku. Wtedy też nikt już nie stanie, bo albo będzie zastawiał całe wejście do klatki, albo blokował wjazd do garażu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zostanie zachowana możliwość podjazdu pod klatkę dla wniesienia czegoś większego.

Co do dalszych słupków to jestem za. Często i gęsto stoją tam samochody, które blokują cały chodnik.
mieszkaniec2010 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Wrz 20, 2010 8:29
Posty: 115
Skąd: gdańsk

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 17:29    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

egzamin zda jak zrobią więcej miejsc parkingowych... późnym wieczorem zaparkować auto to kosmos... tak to jest jak się buduje mieszkań na maxa - a miejsc parkingowych zapewnionych nie ma nawet dla połowy mieszkańców...
CALUSNA
Stały bywalec


Dołączył: Wto Lis 28, 2006 23:49
Posty: 96

PostWysłany: Czw Gru 06, 2012 22:55    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

to ja Wam powiem,że Pan prezes z MSM nie zgadza się na słupki przy tej mini kopercie,bo już wielokrotnie z nim rozmawialiśmy i wysyłaliśmy prośby,mamy utrudniony wyjazd z garażu,stąd koperta, a jak ktoś stawia tam notorycznie auto,a nawet dwa stoją jedno za drugim to ciężko z widocznością czy coś nie jedzie z boku,ciężko "wykręcić" autem i trzeba dużo manewrować, poza tym mówiłam panu z MSM ,że jak przyjdzie zima i śnieg to PRSP nie wjedzie dalej do śmietników jeśli po boku będą stac auta,ale pan prezes nie widzi problemu, z resztą napisał nam pismo,ze na słupki przed garażem nie zgadza się ,nie wiem jakie on ma wyobrażenie,ale prosilismy o 2 słupki wzdłuż chodnika,a nie przed garażem Smileno i jeszcze kwestia przejścia jest po chodniku,z wózkiem nie ma jak.
najlepiej zmienić administratora,my mamy w G "Prestiż" i nie jest zle,słupki postawili tak jak chcieliśmy bez problemu.
Judytka 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 27, 2012 12:04
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pią Gru 07, 2012 8:18    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

Jak prezes MSM może się nie zgadzać? Z tego co się orientuję to on nie ma tu nic do gadania. To wspólnota decyduje o takich rzeczach. Jeżeli wszyscy mieszkańcy chcę słupków to przygotujcie odpowiednią uchwałę. Jak przejdzie na zebraniu to będziecie mieli swoje słupki. Oczywiście ich koszt również poniesie wspólnota. Jeżeli się mylę to proszę o wyjaśnienia jak administrator może mówić wspólnocie co ma mieć a co nie.
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 21:01    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

Judytko, masz rację ale nie do końca, prezes MSM może mówić że się nie zgadza jest bowiem w Zarzadzie wspólnoty 4H i jako taki z urzędu reprezentuje zdanie mieszkanców w sprawach zwykłego zarządu. To, że robi to bez konsultacji z nimi to inna sprawa, ale fakt jest taki, że najpierw trzeba zmienić zarząd w 4h na właścicielski, a dopiero potem robić inne zmiany.
A do tego potrzebne są co najmniej 3 operatywne osoby, którym na sercu leży dobro wspólnoty a nie tylko własny czubek nosa i swoje M. Trzy osoby bowiem powinny być w nowym zarzadzie (wymagane są dwie, ale wiadomo nie zawsze kazdy może i we trójkę jest łatwiej o dyspozycyjność dwóch podpisów w razie potrzeby).

Póki co można jeszcze zrobić tak, że ktoś w bloku 4h zbierze podpisy pod pismem do MSM (wymagane minimum 10% udzialów we wspólnocie), że mieszkańcy domagają się głosowania pod uchwała na temat..... np. postawienia słupków przy bloku. I wtedy MSM MUSI zrobić uchwałę i zebrać podpisy za lub przeciw. Jeśli uchwała przejdzie, muszą je postawić. Uważajcie tylko na koszty, bo MSM lubi je zawyżać lub brać z sufituWink
Judytka 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 27, 2012 12:04
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Gru 20, 2012 8:11    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

Masz rację. Nie wiedziałam, że prezes MSM jest w zarządzie wspólnoty.
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Śro Sty 09, 2013 10:13    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

zbliża się termin zebrania mieszkańców wspólnoty, zgłoście wcześniej do Zarządcy, czyli MSM że chcecie przegłosować uchwałę o postawieniu słupków i w marcu będzie po sprawieSmile
uprzedzam, że pismo do MSM musi byc podpisane co najmniej przez 10% udziałowców danego bloku, żeby oni chcieli się nim zająć, ale jakby co to na samym zebraniu też można poddać projekt uchwały pod głosowanie. I jeśli większość będize za, to MSM łaski nie robi, musi postawić słupki w tych miejscach, które ustalicie.
i problem się skończy Smile
pozdrawiam w nowym roku miłych sąsiadów
smokwawelski 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Wrz 12, 2012 10:38
Posty: 54
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Śro Sty 09, 2013 17:11    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

Jakie zebranie? Kiedy? Gdzie info o tym?
do_domku 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Lip 26, 2010 21:53
Posty: 66
Skąd: Chełm

PostWysłany: Czw Sty 10, 2013 9:27    Temat postu: Re: Słupki przed wejściem do 4H

zebranie pewnie będzie w marcu, MSM zawsze robi na ostatnią chwilę - zgodnie z ustawą musi być przeprowadzone co najmniej raz w roku najpóźniej do końca I kwartału.
Ale uchwały jakie chcecie podjąć warto przemyśleć wcześniej, żeby na zebraniu już były przygotowane i tylko podpisy zbierać.
MSM standardowo zapewne przygotuje Wam uchwałę o absolutorium, przyjęciu sprawozdania za zeszły rok, planu na nowy rok i pewnie podwyżkach w nowym roku. A pozostałe uchwały muszą wyjść od mieszkańców.
Ale jeśli dacie im znać wcześniej, że chcecie jeszcze coś uchwalić to przygotują też taką uchwałę. Tylko zbierzcie pod pismem min. 10% głosów. Wtedy łaski nie robią - muszą to poddać pod głosowanie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama