portal osiedli, dzielnic i miast

Forum - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Błękitna Kaskada - sprawy osiedlowe » Forum » Blok 4I kto już mieszka
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Blok 4I kto już mieszka

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
ona_06 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 17, 2012 12:02
Posty: 26
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Pią Maj 17, 2013 23:18    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Wg msm oraz dewelopera powodem zalania był ograniczony przepust z powodu nagromadzenia odpadów budowlanych używanych w trakcie wykonywania robót wykończeniowych (gruz, gips, szmaty itp). Dla jasności mieszkamy na parterze, a więc cały syf z góry zatrzymał się u nas i wpadał ponadto przez kanał wentylacyjny do łazienki. Po naszym zalaniu dostaliśmy informację, iż sieć sanitarna została oczyszczona i w przypadku jej prawidłowej eksploatacji przez wszystkich współmieszkańców budynku powinna funkcjonować prawidłowo.
protoplasta 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Cze 28, 2008 19:43
Posty: 251
Skąd: z miasta

PostWysłany: Nie Maj 19, 2013 22:53    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

witam!
ona_06 napisał:
... cały syf z góry zatrzymał się u nas i wpadał ponadto przez kanał wentylacyjny do łazienki...
Wpadał przez kratki wentylacji grawitacyjnej (znajdujące się tuż pod sufitem) do Waszej łazienki ? Jakieś kuriozum. Instalacja kanalizacyjna nie jest w żaden sposób połączona z wentylacją grawitacyjną. Ewentualnym wytłumaczeniem było by to, że wasz blok zbudowali budowlańcy, którzy swego czasu budowali bloki przy Alternatywy 4 w Wa-wie Wink

pozdrawiam
protoplasta

PS. Po chwili namysłu wykombinowałem, że mogła zaistnieć taka sytuacja, że instalacja kanalizacyjna oprócz tego, że się przytkała gdzieś poniżej poziomu Waszego mieszkania to dodatkowo jest nieszczelna (albo się rozszczelniła pod naporem spiętrzających się ścieków, albo była kiepsko ułożona). Ponieważ piony sanitarne są schowane w tych samych szachtach co wentylacja grawitacyjna to faktycznie przy całkowitym zalaniu takiego szachtu w obrębie Waszego piętra ścieki mogły się zacząć przelewać przez górną kratkę wentylacyjną. Nie byłaby to dobra informacja, bo oznaczałoby to, że macie zalany cały szacht za ścianą swojej łazienki. Stojąca w szachcie woda z pewnością spowoduje, że ta wilgoć w końcu wyjdzie z drugiej strony ściany, czyli albo na ścianie łazienki albo na ścianie pokoju przylegającego do łazienki.
Judytka 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 27, 2012 12:04
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 8:16    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Oby jak najmniej takich sytuacji w naszym budynku.
Judytka 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 27, 2012 12:04
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Pon Maj 20, 2013 8:34    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Temat z innej beczki:

Czy ktoś się orientuje kiedy odbędzie się zebranie wspólnoty? Chyba już czas wybrać Zarząd oraz załatwić wszelkie formalności związane z odbiorem terenu od dewelopera.
ona_06 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 17, 2012 12:02
Posty: 26
Skąd: Orunia Górna

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 19:03    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

protoplasta napisał:
Wpadał przez kratki wentylacji grawitacyjnej (znajdujące się tuż pod sufitem) do Waszej łazienki ? Jakieś kuriozum. Instalacja kanalizacyjna nie jest w żaden sposób połączona z wentylacją grawitacyjną.


Dla jasności Smile

Miałam na myśli budowlańców, którzy wszystkie zanieczyszczenia wyrzucali do kanalizy ponadto wyrzucali je także do rur wentylacyjnych i pewnego dnia z kratki wentylacyjnej zaczął wpadać do łazienki gruz.. Smile
Asia4i 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Wto Maj 21, 2013 22:45
Posty: 2
Skąd: Gdańsk-Chełm

PostWysłany: Wto Maj 21, 2013 23:19    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Witam sąsiadówSmileNa 4 też ktoś mieszkaWink mnie odpukać jedynie okno się zacinaWink Dobranoc
Marcin.99 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sty 16, 2013 19:09
Posty: 18
Skąd: Gdańsk - Orunia

PostWysłany: Śro Maj 22, 2013 22:19    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Ja też mam problem z oknem nie mogę zamknąć. Ma ktoś może namiar na firmę od okien?
tomecki 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 05, 2007 20:28
Posty: 105
Skąd: Wawelska 4I

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 12:44    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Dzisiaj telefonicznie rozmawiałem z panią z MSM z działu administracja w sprawie kontenerów na plastik, papier, szkło itp. Pani odpowiedziała, że pojemniki będą stały tam gdzie stoją (Przy ul. Małomiejskiej) i nigdzie indziej ich nie postawią ponieważ nie ma na to miejsca.

I coś na dokładkę dla tych co wierzą różne rzeczy które ma zbudować developer. Dowiedziałem się od pani, że rozmawiała z prezesem PolService'u i nie mają zamiaru budowania śmietnika koło bloku 4I. Nie wypytywałem dlaczego, bo to nie jej brocha, ale marzenia o placu zabaw koło bloku 4I włożył bym między bajki...
D&D 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 01, 2007 20:18
Posty: 38
Skąd: Gdańsk-Orunia

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 13:04    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

No to może ja podzielę się informacją, którą przed chwilą uzyskałam od Pani z Polservice. Otóż plac zabaw jest przewidziany pomiędzy blokami 4G i 4H o wielkości 5m2 na 10m2, na którym nie przewidziano z kolei żadnych huśtawek, ani innych urządzeń, nawet piaskownicy Shocked Zasugerowano mi, że mogłoby coś powstać tylko wskutek porozumienia mieszkańców wszystkich 3ech bloków, ale na takim małym terenie to tylko piaskownica wchodzi w rachubę.
A jeżeli chodzi o śmietnik, to na ten moment jest tylko ten tymczasowy, a docelowy powstanie na terenie, który jest jeszcze w budowie (chodzi o tą halę garażową wolnostojącą).
Marcin.99 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Sty 16, 2013 19:09
Posty: 18
Skąd: Gdańsk - Orunia

PostWysłany: Pon Maj 27, 2013 21:15    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Hali garażowej na razie nie będą budować, za mało sprzedali miejsc pod naszym blokiem
tomecki 
   

Forumowicz


Dołączył: Pon Lut 05, 2007 20:28
Posty: 105
Skąd: Wawelska 4I

PostWysłany: Wto Maj 28, 2013 20:05    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

za 22 tysiące to niech sobie sami kupują. Maksymalnie 10 tysięcy powinno kosztować miejsce to ludzie by kupowali.
chrupekcienki 
   

Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Czw Gru 27, 2012 21:33
Posty: 122
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 22:39    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Ta hala obok nas to porażka. Parkować auto 50 albo i wiecej metrów od własnego mieszkania za taką cenę. W życiu bym się nie zgodził. Pod mieszkaniem własnym to co innego choć 22tys to jednak zbyt wiele.
SuperBigDaddy83 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Sty 21, 2010 13:18
Posty: 78
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 30, 2013 23:10    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

22 tysiące za "miejsce parkingowe"?? Rotfl

Na innych osiedlach miejsce parkingowe( pod chmurką) jest wpisane w mieszkanie. Za 22 tys. to kupuje się normalnie garaż.
chrupekcienki 
   

Forumowicz


Wiek: 36
Dołączył: Czw Gru 27, 2012 21:33
Posty: 122
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Wto Cze 04, 2013 18:27    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

22000zł kosztuje miejsce w hali. Parking naziemny pod chmurką jest bezpłatny.
Monciak 
   

Nowy na forum


Wiek: 40
Dołączył: Śro Cze 05, 2013 18:03
Posty: 4
Skąd: Gdańsk-Orunia

PostWysłany: Śro Cze 05, 2013 18:09    Temat postu: Re: Blok 4I kto już mieszka

Witam serdecznie.
Nowi właściciele ruszają z wykończeniem mieszkania nr 5 na parterze. Prace wykończeniowe odbywać się będą raczej popołudniami (innej możliwości nie ma) więc za hałasy i pyły przepraszamy. Prace potrwają ok. miesiąca - prosimy o cierpliwość.

Smile
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 21 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama